Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A fiam lenéz mert szegény vagyok?

A fiam lenéz mert szegény vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 41 éves vagyok, egyedül nevelem a fiamat. 6 éve váltunk el. Tisztességgel dolgozunk 20 éve apja is. Mindent megkap amit -kereteink közt- biztosítani tudunk neki kissé el van kényeztetve azt hiszem..

A gond az, hogy nagyanyja, akivel együtt élünk mindent megad a három unokájának /számítógép, jogsi,stb..tehát tízezres nagyságrendek/. Fiam ismeri a pénz értékét nem követelőzik!!! sosem volt ebből gond.. de tegnap este egy nagyobb vita során /természetesen nagyanyja is beleavatkozott onnan indult/ kicsúszott a száján hogy "mert te sz.r vagy" - merthogy nem keresek annyit...mert ő már megszervezte a barátaival a programot csak épp nekem már lassan kajára sem lesz -hó végén- ha ez így megy! Ezeket tudja mert beszéltünk róla. Mégis én vagyok a szar. :(( Nem az apja aki nem ad neki soha pénzt mert inkább koncertre járnak, volt hogy szülinapjára sem vett a gyereknek ajándékot../tegnap is tőle jött a gyerek../ azt a kemény 20.000 Ft/hó gyerektartást is végrehajtás útján fizeti. Hiába mondom, nem ad többet- menjek el én dolgozni. Havi 160.000 nettó megvan a pótlékkal meg a gyerektartással együtt...nem szórom a pénzt se cigi se pia. Magamra alig költök évekig nem volt télikabátom! /most sem lesz/ stb.

Mit tehetek mert a gyerek nem érti meg/fogadja el..17 éves lesz. Szenved látványosan hiába mondtam többször is menjen dolgozzon legalább a szünetben. Nagyanyja meg előtte mondogatja hogy "miattad fog a gyerek elköltözni":(( megnehezíti a dolgomat már évek óta semmi tekintélyem sincs! Segíthet egy védőnő/családsegítő..??? Már arra gondoltam a gyámhatóság a megoldás hiszen nem normális hogy anyám megveszi a gyereket..:(( a hátam mögött is folyton ellenem hangolja. Annó, a válásom előtt azt hajtogatta menjek onnan, a gyerek marad..de ezt minden menyével eljátszotta már. Onnan érzem hogy van gyerekem hogy szülőire járok és osztálypénzt fizetek. Hogyan álljak ki így a jogaimért teljesen széthullott a család már nem is fájnak ezek a viták:((( ez a legszomorúbb. Ha tehetném lehet elköltöznék bár sosem hagynám ott a fiam. De már nem is olyan gyerek teljesen a fejemre nőtt ez csak rosszabb lesz! A nagyanyjától ő is kivan amúgy..amikor kibékülünk megért és elnézést kér de ez már tényleg sok.

Köszi a válaszokat!


2016. okt. 24. 11:36
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
95%
látványosan vergődik? fognám leírnám hogy ő mennyibe kerül és te mennyit keresel/költesz rá illetve az apja mennyit keres és ebből mennyit költ rá(de ebből csak xy összeget). és szépen elé raknám, ha továbbra is vergődik akkor csak azt fizeted ezentúl neki amit köteles vagy(kaja,fontosabb ruhák, gyógyszerek) de minden egyéb dolgot akkor fizessen a drága nagyi vagy apuci te mosod kezeid... Ha nem képes értékelni téged mint szülő akkor nem is érdemli a babusgatást.
2016. okt. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
97%
Anyád a hunyó ebben az esetben, elkapatta a srácot. Nem tudod elrakni tőletek?
2016. okt. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
91%

Nem egészen világos, hoyg tud a nagyanyja mindenbe azonnal beleszólni?

Vagy nála laktok? Mert akkor ezen kellene sürgösen változtatni.


Öszintén szólva azt már 6 éve le kellett volna állítani, hogy a nagyszülö tömi pénzzel meg ajándékokkal a gyereket és közben ellened hangolja.


Most, ennyi idö után elég nehéz a dolog.

A legokosabb lenne, ha a gyerekkel leülnél, és szembesítenéd az anyagi helyzetetekkel (jövedelem, kiadások tételesen - bankszámlával) és utána megkérdeznéd, hogy szerinte milyen megoldást lát a helyzetetek javítására.


Emellett közölheted vele, hoyg ha annyira sz_r vagy, akkor ne akarjon töled semmit, mert sem kaját, sem egyebeket tisztességes, magára valamit is adó ember nem fogad el olyan valakitöl, akit ennyire lenéz - és ezentúl oldaj meg saját maga az összes ilyen problémáját. A nagymama sem fogja a gyereket 100%-ban eltartani, a pénzelés csak addig tetszik neki, amíg ezzel maga mellé állíthatja a gyereket.

2016. okt. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
93%

A 17 éves fiad már nem olyan "kicsi", h ne fogja fel és ne lássa reálisan az anyagi helyzeteteket.. és még vergődik? De diákmunkára nem akar menni?

Anyukáddal meg együtt éltek? Ti nála, vagy ő nálatok?

2016. okt. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 A kérdező kommentje:

Így-így..ma is mondtam hogy semmit! de semmit nem vagyok hajlandó ezentúl.

basszus még a reggelijét is ágyba viszem. Ha nem teszem nagyi! folyton ugrik hogy "nem ettél még????"..ha a fiam kivasalja a gatyáját mert szereti ha sima -én szoktam minden házimunkát én végzek, naponta főzök, most épp másodálláson gondolkodunk..- szóval anyám megjegyzi hogy "szégyen hogy egy fiú vasal"- ez nekem szól..Ő nem akar egyedül maradni így akar mindenkit magához láncolni bátyám már jó messzire költözött! :D :(..én csak szeretnék..

És már tíz éve harcolok kezdek rámenni és teljesen felesleges volt ő győzött, mégis..? Amióta megszületett a fiamnak éltem..mindig ezt mondta anyám amikor szemtelenek voltunk hogy csak azt kívánom ILYEN gyereked legyen. Hát megcsinálta:( Remélem most boldog!

2016. okt. 24. 11:49
 6/62 anonim ***** válasza:
71%

Nem kicsit van elkényeztetve, az a helyzet, hanem nagyon!!

Mi azt, hogy ilyet vág a fejedhez, ha nem kap meg valamit, hogy "te sza.r vagy" ?!

Az a baj, hogy ha ott és akkor elröptetsz egy jól megérdemelt anyai pofont, akkor lehet, hogy lenne tekintélyed is.

És mikor azt mondod, hogy dolgozzon nyáron, arra mit válaszol? Gondolom tojik a fejedre.


Addig a nagyi neked is jó, amíg perkál, de mikor ellened neveli a gyereket, meg el akar zavarni, akkor nem jó. Ez rendben is van, mert kinek tetszene?!

De akkor a nagymamával is kell közölni, hogy üljön meg a se.ggén, tartsa meg magának a pénzét, ne azzal akarja megvenni a gyerek szeretetét.



A baj az, hogy az elmúlt években nem lett nevelve, csak pénzelve, ami nem ugyanaz, és nincs tekintélyed se az anyád, se a gyereked előtt. A sarkadra kéne állnod, mert pokollá fogják tenni az egész életed.

Szerinted, ha elvégzi a sulit, el fog menni dolgozni?! Ne viccelj!

Öreganyját is lenyugtathatod, hogy nem megy ez innen sehová, mert nincs neki miből, te tartod el.


Egyébként ha ennyire elfajult a helyzet, talán tényleg az lenne a legjobb megoldás, ha elköltöznél, és akkor úgy oldják meg a gondjaikat, ahogy jól esik nekik. A fiad megkapja a 20 ezer gyerektartást, a családi pótlékot, aztán a nagyitól kérheti az összes többit. Szerintem hamar kopogtatna valamelyik a te ajtódon!

2016. okt. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 A kérdező kommentje:

Igen, anyámnál lakunk. Az ő lakása /jó nagy hálisten/

Azt mondta ahogy a gyerek nagy lesz /18/ mehetek ahová látok. Mással is ilyen ne higgyétek csak én váltom ki..

:(

nem véletlen "vesz meg" mindenkit. Sokszor mondtam keressen valakit még nem öreg, pénze van /vállalkozó/ de azt mondta neki a tévé-ágy teljesen megfelel. 66 éves..

2016. okt. 24. 11:51
 8/62 anonim ***** válasza:
94%

Anyám elég cifrán viselkedik velem. Ezt nem fejteném ki, mert ilyen röviden nem lehet úgy, hogy érthető legyen.


Nem mondtam még neki, hogy "sz.r" lenne. Egyébként másnak se soha, akkor is, ha nem volt családtag az illető.


Én a helyedben vennék magamnak egy télikabátot. Ilyen szinten nem kell mártíromságban lenni, ha a gyereknek az alapvető dolgokra telik.

2016. okt. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 A kérdező kommentje:
Ja, a lényeg, igen! Ha felemelem a hangom anyám már ott van! Hogy ne hisztizzek! /:D/ -nem szokásom. Jajjj már megint kezdődik stb. nem voltak hangos vitáink egyszer kapott nyaklevest a fiam- kiérdemelten, jópár éve, pár éve nekilökött az ajtónak a gyerekem úgy hogy a fejem is bevágtam. Nem,nem szoktam verni sosem kapott ki, jó gyerek volt, négyes magatartás..most is. Szóval nem pofozom mert nem vagyok híve, nem old meg semmit, és ő is csak ideges lesz.. nem vagyok verekedős típus..:D
2016. okt. 24. 11:55
 10/62 A kérdező kommentje:

6-os, akar dolgozni! Most is nézeget munkákat. Nyáron gyakorlata van azért nem ment. Néha azt is mondja hogy abbahagyja a sulit és elmegy dolgozni /=trógerolni/, apja alig várja hogy ne kelljen fizetnie utána gyerektartást..gondolom ő is lázítja..Amúgy egyszer hazamentem és anyám akkor jött ki a férjem szobájából aki alsógatyában ült...vissza kellett fordulnunk épp a gyerekkel mentünk valahová. ketten, ahogy szoktunk:(

Na, utána váltam el. De addig volt fojtogatás, anyám is múltkor nekem jött hogy megfojt..keresztfiam szeme láttára.. neki ez belefér bőven volt hogy a hajam tépte az én gyerekem is látta. ezek után milyen tekintélyem lenne tényleg..? bár ezek régi dolgok már ha most lenne..rendőrségi ügy lenne..

2016. okt. 24. 11:59
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!