Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan szoktassam le anyámat,...

Hogyan szoktassam le anyámat, hogy turkáljon a cuccaim között?

Figyelt kérdés

Szüleimmel lakom, így ha levelem jön azt ők hozzák fel, nekem nincs kulcsom a postaládához. De mire eljut hozzám a levél (legyen az bármi, számla vagy baráti levelezés) már ki van nyitva a boríték.

Anyám mindig kérdezgeti, hogy mennyi pénzem van (nyitottam egy megtakarítási számlát ahova havonta utalok pénzt, van ugye egy bankszámlám amin mindig van egy kis pénz és van havi xy ezer forint amit készpénzben/utalványban kapok minden hónapban, kb. 30-40e-ft nem sok, de a készpénzt mindig beleteszem egy fa dobozkába itthon a polcon és 2-3 havonta viszem be a postára rátenni a számlára.

Több helyen vezetem mennyi pénzemnek kell lenni és hol. Ma éppen megnéztem a dobozt és láttam, hogy valaki hozzányúlt (mindig ugyan olyan szögben teszem vissza a pénzt, minden szimmetrikus, növekvő sorrendben van stb. most nem így találtam a dobozban illetve a lakat sem úgy állt ahogy én vissza szoktam zárni). Biztosan anyám nyúlt hozzá, oké van rajta lakat, de csak dísznek, hiszen bárki ki tudja nyitni, de hát nem gondoltam volna, hogy hozzányúlnak hiszem családtagokkal lakom nem idegenekkel, nem is hiányzik belőle, de mégis hozzányúlt és ez zavar.

Meg, hogy ha épp beszélgetek valakivel chat-en és kiszaladok wc-re tényleg csak pár perc az egész, mire visszajövök vagy itt találom anyámat a gép előtt, vagy látom, hogy elolvasta a levelezésemet hiszen már nem villog, hogy új üzenetem érkezett.

Valaki érti, hogy miért csinálja ezt? Illetve hogyan tudnám erről leszoktatni?

Többször szóltam neki, hogy hagyja abba, mindig csak annyit mondd, hogy "jóvanna".


2016. okt. 25. 22:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Régen az én anyám is kibontogatta a leveleimet. Addig ordítoztam vele, hogy nagy nehezen leszokott róla, most már csak akkor bontja ki, ha megengedem neki.

A cuccaim között is mindig kutat. Erről meg szerintem lehetetlen leszoktatni.

2016. okt. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%

Valószínű valami rossz nevelési módszer ez nála, fura, hogy a "gyereknek" kell megtanítania erre a szülőt. Elég égő.

Sajnos ha hatásos megoldást akarsz, annak elég drasztikusnak kell lenni, hogy hasson.(sírás legyen a vége :-( )

Pl egy normálisabb közös társaságban vesd fel ezt, és kérd számon anyukád, eléggé lekezelő stílusban.

2016. okt. 26. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudom. Kezdj el te is turkálni a dolgai között, hogy lássa milyen érzés. De ez annyira nem normális állapot, hogy semmi ötletem nincs a megoldására.
2016. okt. 26. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
előző, ez nem segít...kipróbáltam, nem zavarta
2016. okt. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
Tegyél a fiókba egy-két egérfogót.
2016. okt. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%

Mutasd meg ezt a kerdest neki. Az ilyen esetben csak durva modszerrel lehet valamit elerni, aminek eleinte siras es erzelmi zsarolas lesz az eredmenye.

A dobozra tegy jobb lakatot, a gepre meg jelszavat.

2016. okt. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
60%
Törd el a kezeit, amikor legközelebb ilyesmivel próbálkozik.
2016. okt. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem kódold le a számítógéped/ laptopod, a pénzed meg rakd el másik helyre otthon, ill. nyiss máshol számlát, ahova gyűjtesz, elektronikus kivonatot kérj, ne papír alapút
2016. okt. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%

Írd rá egy A4-es lapra nagy betűkkel: "Ne turkálj a cuccaim között!"

És miután te tisztességel összedúrtad az ő piperéit, ruháit, intim fehérneműit, az utóbbinak a legtetejére tedd rá ezt a papírt!

Gondolom ezt már másnap reggel megtalálja, hiszen intim fehérneműt naponta szoktunk cserélni!


A pénzes kazettát pedig valóban zárd le!

2016. okt. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%
Zárd be az ajtódat vagy ha nem lehet akkor vegyél rá egy reteszt lakattal vagy cseréld ki s költözz el minél hamarabb. A levelezési címedet irányítsd át egy barátodhoz. Ha felállsz a géptől akkor zárd le.
2016. okt. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!