Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem engedik el a szülők...

Miért nem engedik el a szülők a felnőtt gyerekeiket?

Figyelt kérdés

Most szakítottam a barátommal egy év után, 30 múlt a fiú.

Amellett hogy a srác egy buborékban él, az édesanyja 2 hónappal az után, hogy a fia "elköltözik" a barátnőjével, azzal a kérdéssel várja haza, hogy szennyese van-e.

Miért nem ismeri fel sem a mama, sem a kicsi fia, hogy ha elköltözöl és a napod 80%át otthon töltöd, otthon vannak a ruháid, ott eszel, és ott fürdesz, akkor bizony nem költöztél el.

Nagyon bosszantó a dolog, mert jól kijöttünk, nem azért lett vége, amiért kapcsolatok általában zátonyra futnak.

Persze aki menni akar, az hadd menjen, ha neki anya mellett jó, nekem is jobb igy, de valaki el tudja magyarázni, hogy miért jó az egy anyának, hogy teljes életképtelen, agyilag 16 éves szinten ragadt gyereket nevel?


2016. okt. 27. 10:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
Mert így örökre rászorul a fia. Ezek a nők tudatosan úgy nevelik őket, hogy nélkülük ne boldoguljanak. Így ők fontosak lehetnek. Ha nem érzi magát fontosnak a mami akkor számára itt a vég.
2016. okt. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

nem minden szülő ilyen. és bizony vannak olyan férfiak,akiknél ha ilyen is a mama leállítják és nem foglalkoznak vele.

a barátod tudatosan ment haza állandóan, nem kényszerítette senki.

2016. okt. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem csak önmagadat győzködöd, hogy nem baj, hogy zátonyra futott a kapcsolatotok.

Próbáld meg levonni a tanulságokat te is. Nem kell minden hülye kérdésből anyós(boszorkány)pert kreálni!

Igen, sok pasi anyámasszony katonája, sok lány meg agresszív uralkodó. Álmoskönyv szerint ez nem a nyerő páros.

2016. okt. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Egyet értek, a fiú nem kész a felnőtt életre, de a mama sem mondta azt neki, hogy fiam, ez így nem lesz jó.

Tudom, az egy más világ volt, de nekik ennyi idős korukban iskolába járt a gyerekük.. Amellett meg így sosem lesz unoka, akit a pici fia után elkényeztethetne, mert normális nő szóba sem áll egy 30 feletti pasival, aki még soha egy hétnél többet nem töltött távol otthonról, csak kirándulni, a tudattal, hogy anya ott lesz, kimossa a szennyest és a kedvencéve lvárja majd... ÁH, de bosszantó ez egy 30 körüli nőnek, aki meg egy férfit keresne magának :)

2016. okt. 27. 11:14
 5/12 A kérdező kommentje:

Szerintem csak önmagadat győzködöd, hogy nem baj, hogy zátonyra futott a kapcsolatotok.

Próbáld meg levonni a tanulságokat te is. Nem kell minden hülye kérdésből anyós(boszorkány)pert kreálni!

Igen, sok pasi anyámasszony katonája, sok lány meg agresszív uralkodó. Álmoskönyv szerint ez nem a nyerő páros.

#4-es persze, hogy csak győzködöm magam, mert tényleg jó volt a kapcsolatunk.. jobban mondva ha mondjuk 20 évesek lennénk jó lett volna, de 30 felé nem ezt várja az ember.. Nem jó, hogy vége lett, de jövője nem lett volna, és ezért igenis a mama a felelős, hogy úgy él a gyerek, mint 15 évesen, csak iskola helyett munkába megy..

2016. okt. 27. 11:20
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

Nem tervezett komolyan veled. Minek borítsa fel a megszokott rendjét olyan nőért, akivel csak rövid ideig lesz együtt?

Ha megtalálja az igazit, akkor ahhoz méltón fog viselkedni, de ilyen töltelékkapcsolatok miatt nem kell mindenen változtatni.

Amikor az ember megtalálja az igazi szerelmet, másképpen áll az egészhez.

Olyan ez mint a bizonytalan/ideiglenes munkahely, ott se teszed magad oda 100%-ban, de ha álommunkát kapsz, akkor már igen.

2016. okt. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A srác nyilván totál éretlen, akár volt szerelem, vagy tervek, akár nem.. De az, hogy erre a korra nem hogy magában nem született meg az igény, hogy a saját lábán álljon (elméleti szinten megszületett, csak lépni ne kelljen), még egy kezdő rúgást sem kap otthonról, ami a javát szolgálná(a szülők is nagyon támogatják a próbálkozást, amíg be nem következik)..mikor lenne hova és lenne kivel kirepüljön, húzzák vissza.. erre vonatkozik inkább a kérdés, a kapcsolatnak vége, a Föld meg forog tovább.
2016. okt. 27. 12:16
 8/12 anonim ***** válasza:
77%
és ? törődj bele, nem tudsz mit csinálni én pasiként 36!! éves nővel éltem át hasonlót.. na az sokkal kelletlenebb volt 42 évesen.. de az ő élete szóval hagyni kell nem, tudod befolyásolni az anyóst sokszor, meg a nevelést.. a szülő fél h elmagányosodik és nem engedi el a gyereke kezét, sajnos előfordul az ilyen... a "gyerek" dolga lenne lépni de sokan nem mernek szembeszállni a szüleikkel
2016. okt. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Beletörődtem, ne megérteni nem tudom :)
2016. okt. 27. 13:01
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Hat vagy ferfi lesz valaki vagy kukac marad elete vegeig. Ez van. Nem ertem mit kell ezen filozni. Ne fuss a ferfiak utan, hagyd h mi fussunk utanad. (Fiu szemmel nezem a helyzetet)
2016. okt. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!