Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya miattam akar elválni a...

Anya miattam akar elválni a férjétől. Beszéljek vele, vagy maradjak ki a témából? Hogy segítsek neki?

Figyelt kérdés

13 éve házasok.

Igazából akkor kezdett látszani az ellenszenve irántam, mikor megtudtam, hogy terhes vagyok. A szüleim, nagyszüleim azonnal támogattak, segítettek mindenbe, a nevelőapám már ezen is kiakadt, hogy menjek el dolgozni akkor, meg hogy semmi igazság nincs az életben, hogy más évtizedekig gürcöl azért, amit én percek alatt megkapok "csak úgy" és hogy nem normális, hogy luxusban élek, miközben ezért semmit nem tettem. Már akkor is volt egy nagy veszekedésük ezért, anya azóta nem is alszik vele.

Utána baj volt az, hogy a kicsi születése után anya 2 hónapot hozzánk költözött, később pedig az, hogy mindig jön hétvégente (nem ugyanabban a városban élünk, mi sosem tudunk menni). Ezt nem én kértem, anya ragaszkodik ehhez. Van, hogy jött vele a férje, de ez nem volt rendszeres.

Szeptemberben volt itt utoljára, akkor felpofozta a lányomat, mert véletlenül kiesett a kezéből anya iPadje és a nevelőapám szerint szándékosan dobta el... Láttuk rajta kívül hárman, kicsúszott a kezéből. Azóta én nem is beszéltem vele.

Ma hívott anya, hogy nem ma este jön, hanem inkább holnap reggel, mert későig tárgyal és sötétben már nem akar elindulni fáradtan. Kérdeztem, hogy a férje jön-e, mire mondta, hogy nem és valószínűleg már nem is fog jönni többet, merthogy különköltöztek és beadja a válópert...


Bűntudatom van, pedig nincs miért és anya is megmondta, hogy ez nem az én hibám, nem tehetek róla, hogy a nevelőapám idegbeteg. De szerintem ezt megbánná később, hiszen több, mint 10 éve házasok.

És azért féltem anyukámat, hogy mi lesz vele egyedül... Vagy inkább tereljem el erről a figyelmét és ne is hozzam fel?


Szeretnék neki segíteni, de nem tudom hogyan.


2016. okt. 27. 11:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%

Nem rossz, nem rossz, csak még színesíteni kellene a sztorit. :D

Ez a héten a hányadik kitalált történeted?

Biztosan lesz néhány hülye, aki beveszi, jó szórakozást!

2016. okt. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Kb fél órája regisztráltam, ez az első kérdésem.
2016. okt. 27. 11:44
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Váljon csak el minél előbb!A rossz dolgokhoz nem kell ragaszkodni.Hülye szokás.Néha be kell ismerni,hogy tévedésben éltünk.
2016. okt. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, valóban nem a te hibád. Nekem sem tűnik túl megnyerő, korrekt embernek anyukád férje. Irigykedik rád, pedig szerintem örülnie kéne a sikereidnek, akkor is, ha kevesebbet kellett érne dolgoznod. Szerintem normális szülő (akkor is ha nem vérszerinti) örül, ha a gyerekének jobb és könnyebb élete van, mint ami neki megadatott).


Nekem is nevelőapám van. Saját lányaként szeret és azért szurkol, hogy minden sikerüljön nekem az életben, mindenben támogat. Ha nem így volna, az én anyám is már rég otthagyta volna. Hidd el, egy ilyen ember ellenszenvet kelt, főleg egy anyában. Ez marginális kérdés és ez az ember már rég elvágta magát.


A másik, felpofozta a gyerekedet. Ne haragudj, de nekem ez lenne az utolsó csepp a pohárban. Az én gyerekemet senki nem üthetné meg, főleg egy véletlen baleset miatt. Megértem anyukádat és szerintem beszélgess vele erről, neki is könnyebb lesz!

2016. okt. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%
Anyád felnőtt asszony, te is az vagy, tudja, mit kell tennie, ne avatkozz bele.
2016. okt. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%
Nem értelek... amikor az én anyám dobta az agresszív nevelőapámat - kis részben - miattam, én rohadtul örültem neki, és büszke voltam rá (oké, itt nem csak szimpla pofozkodások voltak, de az alapsztori ugyanaz). Hogy lehet ezt megbánni, meg emiatt lelkifurdalást érezni? Tényleg nem értem...
2016. okt. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 acelsziv ***** válasza:
86%
Felpofozta a gyerekedet és még életben van? A gyerek apja nem adta meg neki ami jár?
2016. okt. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%
Nem miattad valnak. Ne legyen buntudatod. Nem alszanak egyutt, feszultseg van, ez mar eleve egy rossz kapcsolat. Ha ez egy jo hazassag lenne, akkor a valas fel se merulne.
2016. okt. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%
Mi vaaan?! A neveloapad felpofozta a kisgyerekedet es Te meg azon vergodsz, h anyad ne valjon el tole?! Hat, a minimum, h kibeleznem azt az embert, aki felpofoz egy kicsi gyereket akar az enyem, akar nem! Szamomra itt megallt az egesz. Meg jo, h ezek utan azt se engednem, h egyaltalan a varosba betegye a labat, ahol elek!!
2016. okt. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%

nyilván voltak más problémák is a házasságukban,ez csak feltette a pontot az i-re.

szerinted anyukád 2 hónapot nálatok lett volna folyamatosan,ha otthon minden rendben van?

jó hogy segített az elején, de ez eléggé arra utal,hogymár akkor sem volt minden rendben köztük.

én nem szólnék bele,felnőtt nő. kettőjük kapcsolata,ő tudja hogy milyen problémák voltak köztük. te nem láthattál mindent.

maga a felpofozás meg tényleg nagyon durva, nem is értem hogy csinálhat valaki ilyet. ha valaki egy több száz ezres kütyüt ad egy kisgyerek kezébe, akkor benne van a pakliban,hogy leejti/elrontja .kicsi még, nem szándékosan tette. éppen ezért nem szokás ilyen nagy értékű dolgokat odaadni gyerek kezébe,úgy hogy nincs felügyelet alatt. ha már megtörtént a baj sem megoldás a pofon.. én tuti páros lábbal rúgtam volna ki a házból a pasit.

2016. okt. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!