Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lehet a pszichológiája...

Mi lehet a pszichológiája annak, hogy egy gyerek 4-5-6 éves borzasztóan anyás? Magától ilyen, tehát természetéből fakad vagy történt valami trauma a fejlődés szakaszában?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel ez a kérdés,mert ez velem történt meg. Emlékszem ,hogy 4-5-6-7 éves koromban,ha csak egy percre is eltűnt anyukám én csak zokogtam,elöntött egy mély félelem,hogy meghalt és történt vele valami soha többet nem látom,így az egész házban kiabáltam,hogy hol vagy anya? üvöltöttem végig a kertben mindenhol,hívtam a telefonján. És ez rengetegszer előfordult,mikor pedig elkezdtem az általános iskolát 7 évesdn és nem jött értem anyukám pontban fél4kor megint ugyanaz a pánik,hogy autóbalesete van vagy elfelejtett,sírás és ez úgy 11 éves koromig tartott. Mi lehetett az oka? 22L
2016. okt. 28. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:
10%
Lehet előző életedben volt valami borzasztó élményed, ami kivetül mostanra is. Szerintem. Vagy lehet mikor pici magzat voltál, lehet volt valami, ami miatt elvetélhetett volna anyukád, de te kitartottál, és ez az elszakadástól való félelem megmaradt. Én hiszek az ilyenekben.
2016. okt. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem volt valami kiskori traumád?
2016. okt. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is nagyon az voltam, mindig követtem mindenhova, de nem vagyok elmebajos.
2016. okt. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ezt az előző életes dolgot nem tudom mire vélni én keresztény vagyok így számomra ezaz opció,hogy előző élet.. nem járható.

Az,hogy trauma ért-e? Természetesen nem igazán emlékszem a 3 éves korom előtti időszakra viszont tisztában vagyok vele,hogy elég nagy esély van arra,hogy valami történhetett,mert nem volt szép gyerekkorom. Apám egy idegbeteg volt,nagyon szegényesen éltünk és mindenért minket okolt,előfordultak verések is a semmiért ,de leggyakrabban eza "ki rakta arrébb ezt vagy azt? ki rontotta el ezt vagy azt?" tasli,szíj stb.. Anyukámat nem verte legalábbis nem tudok róla viszont vele is ordítozott tehát lelkileg bántotta. Két testvérem van és a nővérem gyűlölt,mert én vagyok a kisebb legalábbis mindig ezt hánytorgatta fel,és nagyon durva dolgokat csinált velem szemben.Úgyhogy én csak arra tudok gondolni maximum,hogy már fiatalon felismertem azt a tényt,hogy egyedül anyukám aki "jó" és,ha ő nem lenne akkor ki tudja mi történne velem,egyedül maradnék.Mert nem számíthatok apámra se testvéreimre.

2016. okt. 28. 14:33
 5/6 anonim ***** válasza:
Szeparációs szorongás
2016. okt. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Elég durva amiket írsz, így ez nálad biztos trauma következménye. A 3 éves kislányom olyan, mint egy kiskacsa. Mindenhova követ és sír ha nem ugrok azonnal. Persze oviba simán beszokott, de ha tudja hogy ott vagyok jön utánam és mindenben "segít". Szerintem ez ösztönös részéről.
2016. okt. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!