Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más is érzi azt, akinek...

Más is érzi azt, akinek szülei közt nagy a korkülönbség (több mint 10 év) és/vagy későn alapítottak családot, hogy ez kihatott az ő vagy testvérei életére?

Figyelt kérdés

gyermekkorára, tinikorára, személyiségfejlődésére, szerelmi és baráti kapcsolataira, stb.

Kíváncsi lennék tapasztalatokra, hogy a nagy korkülönbség hogyan hat ki a gyermekekre.



2014. máj. 3. 16:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Mi számít neked késői családalapításnak?


Nagypapámnak második házassága volt, 52 volt, amikor édesanyám született. Nagymamám pedig 38. Összesen három gyerekük született (nagymamám 40 volt a harmadiknál). Ez szerintem mai szemmel is kicsit késői családalapítás.


De 35-ig az első gyerek teljesen normálisnak számít.


A korkülönbség se volt kevés, 14 év volt köztük.


Mindezek ellenére (?) remek családjuk volt. Anyukám imádta a szüleit. A testvéreit is nagyon szereti. Nagypapám élt tovább, az összes unokáját látta.

2014. máj. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%
Tökmindegy milyenek a szülők az mindenképp nyomot hagy a gyerekekben.
2014. máj. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

Az én szüleim között 20 év van. Hosszútávú tapasztalatról nem tudok beszámolni, de most - a születésem után 15 évvel - ott tartunk, hogy anyám megcsalta apámat (apa az idősebb) egy vele egyidős férfival, együtt is maradt vele. Most válófélben vannak, anyukám terhes az új pasitól, közel a negyvenhez. Szegény gyerekkek nem tudom mi lesz.... Van egy osztálytársam, aki ilyen "késői gyerek", hát neki sem felhőtlen az élete.

Minden esetre én nem igazán pártolom ezt a nagy korkülömbséget és a késői szülést (persze ha előtte nem sikerült, akkor legyen, de 2-3 gyerek után szerintem nem sok jó származhat belőle).

2014. máj. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
61%

Az én szüleimnél 12 év van anya javára.

Ez hülyeség, nem hat ez semmire se.

S náluk jobb, szeretőbb szülők nem kellenének.

Egyet

2014. máj. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleim közt majdnem 30 év van, igaz elváltak, mikor 11 éves voltam, de nagyon boldog gyerekkorom volt. Néha egy kicsit zavart ez a korkülönbség mikor tini voltam, de ettől függetlenül jó életem volt, míg velük éltem. Baráti kapcsolataimnak ehhez a világon semmi köze szerintem, legalábbis nem látok összefüggést. Párom van már régóta, tizenévesen jöttünk össze, 3 év van köztünk, ez sincs összefüggésben a szüleimmel.
2014. máj. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Ha neked ez hátrány,akkor csak sajnálni tudlak a felfogásod miatt.Kár,hogy nem vetettek el!
2014. máj. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Huhh, akkor lehet, hogy én parázok túlságosan. :(

Szüleim közt 13 év különbség volt, apum (idősebb) most megy nyugdíjba, anyum másfél éve nem él. 29 ill. 42 voltak mikor születtem, két kisebb tesóm van.

Eddig, 23 éves koromig nem is zavart ez egyáltalán, de mostanában mintha ebből származtatnám a személyiségem alakulását, főképp azokat a dolgokat amin változtatni szeretnék. Pl. nem jövök ki jól a velem egyidősökkel, mindig felnőttek társaságában voltam, így nőttem fel. Nincsenek velem egyidős jó barátaim. Minden srác, akivel jól egyezek minimum 4 (ezt még kicsit gyerekesnek tartom) de inkább 10-16 évvel idősebbek. Félek párkapcsolatot kialakítani velük, mert egy közel 4O éves tag már most biztos nem azt szeretné amit én. Mondjuk 5 év múlva, ha gyereket szeretnék, akkor meg már idős lesz a férj. Arról nem is beszélve, hogy az én részemről nagyon valószínű, hogy a gyerekek nem fogják ismerni a nagyszüleiket, s ha a pasi jóval idősebb nálam, az ő szülei szintén nagyon idősek lennének már akkor, ha még élni fognak. És én nagyon szeretném, ha egy egészséges családban nőnének fel, és ebben a nagyszülők is részt vennének. A másik dolog, hogy ezeket a srácokat szinte apámnak tekinthetem, nagyon felnézek rájuk a tudásuk, tapasztalatuk miatt, ugyanúgy mint apámra, és félek, hogy ez nem egészséges egy kapcsolatban, mert nem lennénk egyenlő szinten, hanem hagynám magam nagyon befolyásolni (mint egyébként az én szüleim közt volt). És a gyerekeim megint ezt látnák példaképnek, ami nem biztos, hogy túl jó lesz.

Ha visszagondolok, nem volt tini korom, és apám még most, 23 évesen sem bír elengedni, és önállósodni hagyni. Nekem nem volt még kapcsolatom, de a kisebb testvéreimnek egy 3 hónapos illetve egy több mint 3 éves kapcsolatuk igen, és mindkettőt ellenezte-ellenzi. Minden napomra kíváncsi, és én nagyon félek kapcsolat érdekében ismerkedni, azért, mert izgulok, hogyan reagálna. Persze, szeretné, ha a legjobb párt találnám magamnak, és szerintem ő is beleegyezne egy idősebb, művelt, képzett vőbe, de komolyan mondom, nem tudom kezelni a szituációt. :(


Valakinek vélemény?

2014. máj. 3. 18:07
 8/14 anonim ***** válasza:

Anyukád rettenetesen korán elment, sajnálom. Egyébként a mai trendekhez képest még fiatalon is szült téged, tehát ne mondd az ellenkezőjét.


Máskülönben sem a korukban, hanem sokkal inkább a személyiségükben keresendő az, hogy úgy neveltek, ahogy.


Apukád féltő viselkedésében bizonyára szerepet játszik az is, hogy egyedül maradt az anyukád halálával, így titeket nehezebben enged el.


Az, hogy idősebbekhez vonzódsz sem következik a szüleid korkülönbségéből. Az 1-es vagyok: mindhárom "gyerek" néhány korkülönbséggel talált párt. Nekem meg egyidősek a szüleim, mégis fiatalon a sokkal idősebbekhez vonzódtam (amit később sikerült "kinőnöm", a férjem és köztem csak 1 év van).


Egyébként a környezetemben jellemzőbb volt az, hogy az idősebb szülők sokkal engedékenyebbek voltak, sokkal nagyobb önállóságra tanították a gyermekeiket, míg a fiatalabb szülők a széltől is óvták a csemetét.

2014. máj. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Lehet kicsit rosszul fogalmaztam... inkább a szülők korából, élettapasztalatától függ, hogy nevelnek, valóban nem a korkülönbségtől. Csak arra akartam utalni, hogy pl. apukám nevelési elvei teljesen másak mint egy nála 10 évvel fiatalabb apukáénál. S mivel ő volt a főnök, anyum meg alkalmazkodott hozzá, az ő elvei, törvényei voltak a lényegesek, nem annyira csodálkozom, hogy azokkal a nálam sokkal idősebbekkel jövök ki jóba, akinek a szülei az én apámmal kb. egy idősek vagy idősebbek. 5-10 év múlva, ha gyerekeim lesznek, akkor meg nem lesznek már, és nekem már most borzasztóan hiányzik, hogy nincs aki megtanítson felnőttként élni, háztartást vezetni, főzni, kapcsolatokat kiépíteni, stb. Mert anyummal egyetem előtt sem, és miután feljöttem egyetemre még annyira sem beszélgettünk ilyesmikről, nem voltam olyan típus aki folyton körülötte mászkáljak és szakmát lopjak. Mióta elhunyt rám meg az egy évvel kisebb húgomra maradt minden, de nem bírom, hogy ő ügyesebb ilyen téren, de nem akar segíteni (mivel van párja egy ideje, és alig várja, hogy ne kelljen már velünk, a családjával legyen és tőlünk függjön). És nagyon idegesít, hogy képtelen vagyok magamat is rendesen ellátni, hát még a testvéreket, meg apámat nyugdíjas korába. Nem tudom elképzelni az életemet, hátrányos helyzetben érzem magam, pedig ezelőtt 2 évig olyan gyönyörű család voltunk, amilyet én is szeretnék már minél hamarabb (nem érzem jól magam már így, apum el van keseredve, hogy egyedül maradt, testvéreim sem egyeznek a legjobban már vele sem, és velem sem, mert önfejűek, és nem tudunk együttműködni, egyetérteni semmiben sem).
2014. máj. 3. 19:04
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én anyukám 35 apu pedig 46 volt amikor születtem, és semmi ilyent nem érzek kérdező. Nem lehet, hogy ezt csak bemagyarázod, főleg, hogy eddig te magad sem érezted.
2014. máj. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!