Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők mindent ti fizettek a...

Szülők mindent ti fizettek a 18 éves gyereketeknek?

Figyelt kérdés
Ha kocsival jár suliba akkor a benzit ti vagy kell neki dolgozni?

2016. okt. 23. 06:41
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
benzint*
2016. okt. 23. 06:42
 2/28 anonim ***** válasza:
72%

18 éves gyerek ne járjon kocsival a suliba.


Eleve nem lenne autója, illetve csak akkor, ha saját mga veszi, és saját maga tartja fenn (biztosítás, szervíz, benzin, stb).

2016. okt. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
64%

Miért is jár kocsival suliba?

Feltételezem, hogy a kocsit sem ő vette

2016. okt. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
63%
Eszembe nem jutna úgy intézni, hogy a 18 éves kocsival járhasson iskolába egyedül, környezetszennyező módon, stb! Ha a saját pénzéből vesz magának kocsit, akkor nyilván ő vesz bele benzint is. De én se kocsit, se benzinpénzt nem adnék neki. Legfeljebb annyit, amennyibe a bkk-bérlet kerül. De ha már nagykorú - a család anyagi helyzetétől függően - az is meggondolandó.
2016. okt. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 Snorri ***** válasza:
72%
Az én fiam még kicsi, de azt gondolom, hogy a kocsi felesleges luxus ebben a korban. Természetesen lehet jogsija, ha megfontoltan vezet, akkor használhatná a kocsinkat néha. De ha ennél többre van igénye, akkor azt neki kell finanszíroznia.
2016. okt. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
81%

Az én lányom még csak 17... De:


Kocsija akkor lesz, ha fenn tudja tartani!

2016. okt. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
81%

Tehetős családban nőttem fel,de ez,hogy kocsival járjon 18 évesen, szerintem teljesen felesleges . Szerintem ráér az ember akkor kocsival járni,amikor már meg tudja venni,fent tudja tartani. Magyarul amikor már dolgozik.

18 évesen még tényleg felesleges.Esetleg ha nagyon istenháta mögötti részen éltek és messze van a suli, nincs busz,akkor el tudom képzelni,hogy kocsival járjon, mert valahogy be kell érni.

De ha busz is közlekedik a suli felé akkor felesleges luxusnak tartom.

És nem is annyira menő szerintem. Elit suliba jártam, mégis 2-3 osztálytársam járt kocsival gimi végén. És azokat is kinézték kicsit a többiek.Szóval szerintem maradjatok a tömegközlekedésnél.

Amúgy 18 évesen ha még tanul az illető,akkor szerintem alap,hogy a szülők tartják még el, megveszik neki a bérletet,fizetik az osztálypénzt stb.. Legalábbis nekem így volt,amíg tanultam addig mindenben számíthattam a szüleimre. Én is így szeretném majd a leendő gyerekemnél. De mondom,nekem a kocsi 18 évesen eléggé feleslegesnek tűnik

2016. okt. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim válasza:
66%
Nálunk én fizetem a kocsi fenntartási költségeit de a kocsit kaptam. Az AIT-ben dolgozom mint gyakornok így fent tudom tartani.
2016. okt. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
88%
18 éves lány vagyok, 30 km-re élünk a sulitól, anyáék fizetik az alap dolgokat pl bérlet, osztálypénz, azonban a saját dolgokat pl ha beülök valahova, ruhák vásárlása vagy ilyen plusz dolgokat én állok, hétvégente szoktam dolgozni, úgy érzem 18 évesen már nem tudnék odaállni anyáékhoz hogy kérek erre és arra pénzt hisz már rengeteg dolgot kifizettek (jogsi, nyelvvizsga), szóval már rajtam a sor hogy kicsit enyhítsek az anyagi terheiken.
2016. okt. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
98%

Természetesen mindent fizetek neki, amire szüksége van, és neki is reális igényei vannak, tehát még nem kért olyat, amiről tudja, hogy anyagilag nem engedhetjük meg magunknak.

Pl. eszébe sem jut, hogy kocsival járjon suliba.

2016. okt. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!