Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Másnak is szokták ezt csinálni...

Másnak is szokták ezt csinálni a szülei?

Figyelt kérdés
Én tényleg nagyon szeretem őket, de sokszor annyira rossz, hogy anya szinte minden problémáját nekem mondja,idegeskedik,és nekem ez már sok... De nem os arról van szó, mert szívesen meghallgatom ha akarja, csak szerintem anyagi dolgokat nem nekem kéne tőle hallgatnom... Nem tudom miért jó ha nekem is elmondja ezzel csak nekem is szarabb érzés lesz. Meg ha apára is dühös akkor is folyamatosan szídja nekem... És már beszéltem is erről, akkor mindta is h iagazam van és nem nekem fogja mondani... Ez rendben de utána megint elkezdi... Másnak is van ilyen? Normális hogy mindent nekem mond el? Mert ha igen akkor bocsánat ezzel a kérdéssel húztam az idõt.

2016. okt. 29. 16:19
1 2
 1/12 anonim válasza:
68%
Sokban segítene, ha elmondanád, hogy milyen idős vagy. Lehet anyukád elég érettnek tart, ezért mondja el a problémáit. Esetleg beszélj az egyik barátnőjével (akivel tudod, hogy jól megvan), hogy kérdezze meg tőle van-e bármilyen probléma és ezt vele megbeszélni. Igazad van, ez nem normális, bár is nálunk nincs ilyen
2016. okt. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok, de ezeket már jó pár éve hallgatom
2016. okt. 29. 16:43
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Nem lenne szabad a problémáit rádzúdítania. Esetenként nyilván előfordulhat, de ezzel tönkre tesz. Az a baj, hogy anyukádnak nincsen barátnője ezért zúdítja rád. Mutasd meg neki az internetet, írja ki ott a problémáját, vagy menjen pszichológushoz, annak is elmondhatja, tudom, hogy ez durván hangzik de nem viheti rád az idegbaját. Nálunk is ez volt sajnos...
2016. okt. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Viv02 ***** válasza:
79%

Velem ugyanez a helyzet. Mindennap azt hallgatom, hogy mik a bajai. Nem mintha nem érdekelne, mert szeretem anyát, de minden egyes nap a problémákat hallgatni egy kicsit sok már. (pl. anyagi dolgok, nevelőapámmal kapcsolatos dolgok, nővéremmel kapcsolatos dolgok)

Én személy szerint nem merek szólni neki, mert félek, hogy megbántanám, barátnői pedig nem nagyon vannak.

17/L

2016. okt. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Pedig magától nem.fog változni. Jelezni kell neki h ezt a terhet nem tudod megoldani helyette. Álljon a sarkára es változtasson amin tud. A rinyat meg nője ki végre
2016. okt. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
Egyébként normális, hogy neked mondja el anyukád a dolgokat. Ki másnak mondaná? A szomszédnak? Nekem 11 éves koromtól közölt ilyen dolgokat / anyagiakat / család / mindent. Mivel tudnom kell róla, hogy hogy állunk anyagilag mit tehetek meg és mit nem. 16 éves vagy tisztában kell lenned azzal hogy mennyiből lehet gazdálkodni meg mi a helyzet az ő magán életével. Biztos nagy korodra te is neki fogsz panaszkodni :). De azért elmondhatod a véleményed anyukadnak hogy neked nem esik ez jól. .
2016. okt. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
39%

nem normális... tönkre fog tenni vtéged lelkileg! mármint beszélgethettek, de minden problémáját nehgy már rád zúdítsa :/

mond neki hogy keressen pszihologust vagy kerseen barátokat/barátnőket akkikel megbeszélheti a dolgait....

2016. okt. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
45%

"Nem tudom miért jó ha nekem is elmondja ezzel csak nekem is szarabb érzés lesz"

Talán mert már nem vagy kisgyerek, és neked sem árt ha tisztában vagy a dolgokkal. Azért nem lehetsz buta, és biztosan jó a viszonyotok ha gyakorlatilag felnőttként kezel anyukád. Nem sok "gyerek" mondhatja el hogy ennyire bízik benne az anyja.

2016. okt. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Itt nem arról van szó hogy már nagy es tisztaban kell lennie a dolgokkal,hanem az anyja nyafog. Eretlenul viselkedik es sajnáltatja magát. Írta a kérdező is h napi szinten kb. Ez nagyon nem normális. Vajon miert nincs egy barátnője se az anyjának? "mert majd én megoldom.", "nekem senki ne mondja meg,nem fogok segítséget kérni senkitől". Kb ilyen mondatokra szamitanek az anyjától. Sajnállak Kérdező őszintén :(
2016. okt. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Sok dolog nem tartozik a gyerekre, mert életkoránál fogva esetleg nem tudja megfelelően kezelni és feldolgozni a rázúdított "gondokat". Másrészt azért lehet a dolognak pozitív hatása is, ha a gyerek számára addig ismeretlen szempontokat hall, ami szélesítheti látókörét.
2016. okt. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!