Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg szoktak a munkaadók...

Tényleg szoktak a munkaadók olyat csinálni, hogy csak 1-2 számukra szimpatikus egyetemen végzett jelöltekkel foglalkoznak?

Figyelt kérdés
Például csak Corvinuson vagy BGE-n végzett jelölteket hívnak be, a többi önéletrajzát meg teszik a kukába.

2016. okt. 18. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Begyepesedett ügyvédeknél előfordul, hogy csak eltéseket hívnak be, s vannak olyan buták, hogy ezt bele is írják a hirdetésbe ^^
2016. okt. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha sok a jelentkező, akkor simán, ki akarna 80 embert interjúztatni.
2016. okt. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne ilyen?

De én nem ilyenről tudok, hogy csak itt vagy ott végzetteket keresnek, hanem hogy valahol végzetteket NEM alkalmaznak.

Például 10+ éve Debrecenben annyira komolytalan volt az informatika képzés, hogy volt olyan hirdetés, ahol kiemelték, hogy a DE-n végzetteket nem alkalmazzák.

Volt egy tanár, jó nagydarab volt, Pici volt a beceneve, úgy tudom, elsősorban az ő ténykedése, "tanítása" volt a kizáró ok. Azóta nem tudom, mi a helyzet a képzéssel.


De ha belegondolsz, ez bármilyen témában előfordulhat, nem csak egyetemekkel kapcsolatban.

A pályáztatónak joga van eldönteni, hogy kit alkalmaz.

Nyilván legyen annyi esze, hogy hivatalosan nem közli, ha az a kizáró tényező diszkrimináció lehet.

2016. okt. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sok ilyen legenda van, de én eddig nem találkoztam vele (tudtommal).


IT-ben is van egy két legendás, kerülni kell iskola, azonban a munkaerő ezen a területen hiány, így kevésbé finnyásak a munkáltatók.



Másrészt a cég ahol most vagyok ilyen téren egyáltalán nem diszkriminál, és a tapasztalat is azt mutatja, hogy jönnek jelöltek elitnek tartott egyetemekről 0 közeli tudással (műegyetem kislány, nem tud 5 szót beszélni az XML-ről), és kevésbé jó pedigrével rendelkezők meg elég komoly ismeretekkel, szóval egy esélyt mindenki kap (persze, ha 200 ember jelentkezne minden pozícióra, akkor valószínűleg másként menne, de most nem ez a helyzet sehol)

2016. okt. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

[link]


Itt ki is írják, hogy a hol végzetteket preferálják.

2016. okt. 20. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!