Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez az életem. Hogyan legyek...

Ez az életem. Hogyan legyek boldog? Hogyan legyen tartalmas életem?

Figyelt kérdés
Sziasztok ! Gyakran megfordult a fejemben,hogy le kellene írnom ezt az egészet,és tanácsot kérnem.Most jött el ez az idő.24éves koromig nagyjából rendben volt az életem Szakácsként dolgoztam.Volt hol aludnom,volt munkám,jól kerestem.Utánna itthon maradtam hogy anyu,és apu élete rendben legyen mivel mindketten súlyos mozgássérültek voltak.Ez idő alatt alkalmi munkákból volt jövedelmem.2014 november 22.én édesanyám itthon elhunyt.Sajnos szenvedett,és haldoklott.Előtte már 4,5 évig anyuval voltam itthon ápolási díjon.Anyu halála után 3 hónapig kaptam még az ápolásidíjat,és utánna semmit sem sehonnan sem ! Mondtam apunak hogy költözzünk el itthonról.Ebben a faluban sok olyan ember él aki volt börtönben meg rá törtek az idősekre,kirabolták őket,sőt a mi utcánkban is történt ilyen eset.Nem akartam apámat itthagyni.Van egy nővérem,de neki mindegy hogy mi van velünk ! Amíg anyu élt akkor kéthetente eljöttek 2óra hosszára és ennyi.Most anyu halála után se telefon semmi.Ha apám nem hívja őket ők nem hívják.Egyedül maradtam apámmal és azzal hogy ha elmegyek innen akkor rátörhetnek kirabolhatják.De ő azt mondja hogy miatta ne maradjak ! Nehéz helyzet ez számomra mert se barátnőm semmim . Az meg hogy itthon voltam anyuval ápolásidíjon azt senki sem értékeli.Simán dolgozhattam volna a szakács szakmámban,de mivel anyu bármikor eleshetett,és apám meg hol bevolt rúgva hol meg józan volt,így itthon maradtram és ha anyu elesett akkor felhívott,vagy kiáltott,és felsegítettem.Most vagyyok 38éves és apámnak meg anyámnak ilyen idős korában már régen megvolt a nővérem és én...Nekem meg se gyerekem,sem feleségem.Kimaradt az életemből a barátnő...Összesen két bartátnőm volt...Kimaradt az életemből a házasság,minden ! Az unokatestvéremnek 16éves lánya van...Fáj ez az egész ! Hogyan legyek boldog ? Hogyan legyen normális életem ? Ha apám meghalna egyedül maradnék és a nővéremékhez lennék kénytelen költözni.Belül bánt az is hogy ebből az egészből mindent én csinálok most is,és a nővérem meg nem veszi ki a részét...Ma is a téli tüzelő favágását csináltam.Gyakorlatilag reggeltől estig apámról szól az életem.

2016. nov. 2. 18:34
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Az kimaradt,hogy szakácsként,és a többi munkán feketén alkalmaztak,és nem voltam bejelentve.Így nincsen meg 1év munkaviszonyom annak ellenére,hogy több mint 10évet dolgoztam.
2016. nov. 2. 18:36
 2/23 anonim ***** válasza:
87%

En azt latom, hogy tul keson kaptal a fejedhez. 10 ev fekete munka...

Illett volna meg a kezdetben a sarkadra allnod. Nehez leszakadni a szulokrol, de pl egy gondozot fizethettetek volna.

2016. nov. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
24%
1.: Pont a te korosztályod (30 - 35) lesz ott lányokból.: [link]
2016. nov. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 gömbicica ***** válasza:
83%

szia.

1. nagyszerü gyerek vagy. de! óriási áldozatot hoztál a szüleidért.

Az, hogy Édesanyádat kiápoltad, és Édesapádat sem hagyod magára szerintem a mai világban nagyon ritka.


2. szakácsként irod jól kerestél volt szállás, és gondolom a kajád sem került sokba. A pénzt is gondolom feléltétek mig 4,5 évig ápolási dijon voltál.


Tehát valószinüsitem lehetőséged sincs jelen lakóhelyedet elhagynod :( Édesapádnak sem lehet könnyü :( látja, hogy élsz, biztosan végigpergett a fejében az is, hogy már unokája is lehetne.


Nem sikerült családot alapitanod :( és ez nagyon rosszul esik :(

pasik pedig nem szoktak ilyenen problémázni, viszont az is igaz, hogy közöttük kevés, aki ilyen áldozatot hoz a szüleiért.

Hol laktok? már ha publikus? semmi esély elköltözni bárhová is?

Édesapádnak gondolom van nyugdija.

De Te, hogy nem voltál még bejelentve, hogy kapsz pl. orvosi ellátást? nem is értem :( semmi alapdijat sem fizettél?


Mindenképpen valami költözéses lehetőséget kéne meglépnetek, ahol Édesapád is ellene és Te is tudnál munkát vállalni.


Nem vagy könnyü helyzetben :( Tanácsot adni nem is tudom lehetne-e ?

2016. nov. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
50%

add be apádat az öregek otthonába(szívtelen, de vagy az ő élete, vagy a tiéd), keress állást és társkeresőzz.


a szakács szakma eléggé keresett, olvass utána az ízvilágoknak és alkoss

2016. nov. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
73%

Ez nem önfeláldozás, hanem nettó hülyeség.

Szakácsként elhelyezkedhettél volna egy jól fizető állásban, akár feketén is kereshettél volna annyi pénzt, hogy te is normálisan élj, a szüleidnek is fogadjatok a nővéreddel egy gondozót.

Te inkább nyalogatod a sebeidet, hogy a szüleid miatt kerültél ilyen helyzetbe.

Most sem értem, hogy miért írod azt, hogy reggeltől estig az apádról szól az életed, mert a tüzelőfát aprítottad. Te nem melegedsz annak a melegénél???? Ott laksz apádnál, az a legkevesebb, hogy felaprítod a tüzelőt. Ez nem áldozathozatal!

2016. nov. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nagyon jó ember vagy. Keress neten barátnőt. Nincs a közeletekben semmi olyan hely, ahol a szakmádban tudnál napközben dolgozni?
2016. nov. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
5 ös válaszoló.Apámat nem adom öregek otthonába.
2016. nov. 2. 20:21
 9/23 A kérdező kommentje:
Az a legnagyobb baj,hogy a nővérem nem segít.Ő csakis önmagát szereti.Még csak gesztusértékűen sem hívja fel 5percre,hogy mi újság ?!
2016. nov. 2. 20:23
 10/23 A kérdező kommentje:
Hajdú Bihar megyében élek,és itt csak feketén tudtam elhelyezkedni.Most kilépek,és lefekszem,fáj a fejem.
2016. nov. 2. 20:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!