Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha zavar a bűntudat?

Mit tegyek ha zavar a bűntudat?

Figyelt kérdés
Először is 15 éves vagyok. 2012-ben anyum külföldre költözött. Én nekem először nagyon fájt, de utána megszoktam. Apám bemesélt minden rosszat róla, ezért meg is utáltam 3 évig hozzá se szóltam. Az interneten is letiltottam, hogy ne tudjon nekem írni ugye. Aztán emlékszem amikor egyszer jött haza valami cuccért, akkor be se engedtem az ajtón hanem kidobtam neki és elzavartam. Na közbe most nyáron kijöttem, és rájöttem hogy nem minden úgy van ahogy nekem mesélték odahaza. Azóta nem akarom elveszíteni, és mindig azon kattogok mivan ha azt hiszi, hogy nem szeretem.

2016. nov. 3. 14:24
 1/7 anonim válasza:
100%
Egy hosszú őszinte beszélgetés elférne. :) Kicsit kínos lesz bevallani, hogy elítélted, de biztos vagyok benne, hogy nem fog megharagudni :) Sok sikert!
2016. nov. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%

Nincs miért bűntudatod legyen. Ha anyádnak komolyan kellettél volna, akkor bíróságon minimum azt kiharcolta volna, hogy 2 hetente elvihessen hétvégére, és nem költözött volna külföldre. Inkább kevesebb pénzből, szerényebben élt volna itthon. Apádtól rendes dolog, hogy kiengedett hozzá.


Nem fogod anyád elveszteni, érdeke, hogy kedvelt, és hogy majd idős korában számíthasson rád. Ez nem is olyan nagy baj, de támaszként ne számíts rá.

2016. nov. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
29%

Van okod a bűntudatra. Aki ilyet tesz az anyjával, az nem normális.

Tanultál belőle: mind a két felet az életben meg kellene hallgatni, mielőtt bárki ítéletet mond bárki felett.

Az, amit te tettél anyáddal, hogy kidobod a cuccát, hát kaptál volna tőlem olyan nyaklevest, hogy a fal adja a másikat! Ilyet még egy idegennel sem teszünk!

2016. nov. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
24%
ne is haragudj de anyukád nem szeret téged egy anya ha szereti a gyerekét nem fogja 15 évesen otthagyni
2016. nov. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%
kérjél tőle bocsánatot, mert csúnyán viselkedtél vele, és megkönnyebbülsz. ennyi az egész, nem kell itten bolhából elefántot csinálni. egyszerű:)
2016. nov. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

Ezt csak te tudhatod. Meg volt rá az okod amiért úgy viselkedtél vele. Haragos, mérges és megbántott voltál. Valakin úgymond le kellett vezetned. És persze az se segített, hogy ellene hangoltak otthon.

De hát el kell fogadni, a világ nem fekete fehér. És mindennek több oldala van mint kettő.

Ezt csak te tudod vele tisztázni és csak te tudhatod mi történt igazából. Mi nem voltunk ott nem éltük át azt amit te, ezért nem is tudunk igazi tanácsot adni.

2016. nov. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem vedd fel vele a kapcsolatot (oldd fel az internetes letiltásokat stb) és beszéljétek meg őszintén a sérelmeket.

Ezután meglátod mit gondolj.

2016. nov. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!