Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek hogy egy kicsit is...

Zsenell kérdése:

Mit tegyek hogy egy kicsit is bízzanak bennem a szüleim?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 16 éves vagyok és elsős gimnazista, lány. Már lassan 8 hónapja van barátom amivel csak apám nem tud megbékélni. A barátom olyan magas vékony gyerek én meg kicsit sportpsabb, suliba modellkedek is, stílus és divattervezőnek tanulok szóval nem az az ellustult gyerek vagyok. Szeptemberi születésű vagyok tehát évvesztes, így egy kicsit nehezebb az osztályommal kijönnöm. Az elmúlt 2 hónapban sokat hiányoztam iskolából 3 hétig szaruhártyagyulladásom volt és ahhoz volt orvosi igazolásom volt hogy a hasam ment volt hogy nem mertem bemenni suliba a vörös szemem miatt szóval sokáig halogattuk az orvos felkeresését. Így ödszesen olyan 4 hetet nem voltam suliba abból 14 óra igazolatlan. Nem találom a helyem a suliba, uj hely szokatlan van hogy elkèsek és 5 percnél több ideig kések igazolatlan. Van hogy a busz miatt késtem mert bejárós vagyok. Meg Dinánk van szóval így sokkal rosszabb. A tanulmányi átlagom is eleinte rossz volt mert sokat hiányoztam. Szóval 10 hiányzás után kapunk levelet a suliból. Amugy én ezt már apámmal is megbeszéltem hogy vannak igazolatlan óráim mert kések meg ilyenek de akkor nem érdekelte. Csak a levél után kezdett "beszigorítani". Most megbélyegeztek hogy lógtam. Pedig őszinte voltam. Egyszer hazudtam csak nyáron hogy barátommal voltam a városba és azt mondtam barátnőmmel az ki is derűlt nem volt apám túl boldog. Most elvárja hogx szakítsak a 18 éves barátommal, akit úgy tud hogy 16, csak neki nem mondok el dolgokat mert mégis csak férfi és inkább anyámmal beszélek meg mindent aki el is mondja apámnak szóval általába ez a baj. Nem tudom hogyan javíthatnék a szülői kapcsolatomon, még nem voltam benne nagy hülyeségekbe, próbálok jó gyerek lenni de már hova nevelnek? Töltsek apámmal több időt? Beszéljem meg újra és újra a szüleimmel az igazolatlan órák okát? Nem csapnak ki most csak figyelmeztetést kaptunk. Sosem voltam agyon dicsért gyerek bármit is tettem de semmi okom lázadozni a szüleim ellen, nem lógtam. Mit tegyek?
2016. nov. 4. 10:06
 1/5 A kérdező kommentje:
Előre is bocsánat ha elírok valamit remeg a kezem elég gyakran
2016. nov. 4. 10:08
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

Egyelőre azon dolgozol ezerrel, hogy elveszítsd a bizalmukat.

Hazudsz arról, hogy merre voltál (nem kifogás, hogy "csak egyszer), hazudsz a pasid koráról, rendszeresen elkésel- tehát nem vagy megbízható és elég önálló, ráadásul a jegyeid is rosszak.


Kezdd azzal, hogy nem késel el. Tök egyszerű, időben kell lefeküdni és korábban kell kelni. Te is tudod, hogy 5 perc után már igazolatlan órát kapsz, de ez se hat meg annyira, hogy összekapd magad.

Hova nevelnek már? Ezek szerint te már egész nagylánynak érzed magad. De azt tudod, hogy ha a munkahelyedről késel párszor, akkor ki fognak rúgni? Aztán lehet ott is ugrálni, hogy ilyen korban minek akarnak nevelni...


A sok hiányzás elég rendesen meg tud mutatkozni a jegyeken is, és pótolni is nehéz a kimaradt tananyagot.

Írod is, hogy romlottak a jegyeid.

Ha javítani akarsz a helyzeteden, akkor bizony neki kell állni tanulni, hogy félévkor már legyen látható változás, és év végére is tudj még javítani az átlagodon.


A párodat mutasd be otthon, hátha apád sem fogja megenni, és látja, hogy egy teljesen átlagos, normális kamasz srác, aki nem fog megenni.


A szüleiddel pedig beszélgess! Nem lázadozni kell, hanem megismerni egymást kicsit jobban! Elég gáz, ha 16 éltek egy fedél alatt, és nem tudok egymásról semmit, apáddal elég nagy köztetek a távolság. Azért, mert ő férfi, még nem biztos, hogy tök hül.ye mindenhez, csak másképp lát dolgokat. Ez akár jó is lehet, pl. segíthet vele egy jó beszélgetés, hogy könnyebben megértsd a fiúkat (is).


A teljes őszinteség, szavahihetőség, és megbízhatóság a kulcsa annak, hogy bízzanak benned.

Egyébként akkor is félteni fognak, mert nekik meg ez van a munkaköri leírásukban.

2016. nov. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
A hazudozás miatt nem bízik benned, ennyi.
2016. nov. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Beszélj többet apáddal
2016. nov. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi az hogy Dinátok van? Az mi akar lenni? Nem a Citroen Dyanera gondoltál? Ennek mi köze van a késésekhez? Engem az aggaszt az egészben hogy egyértelműen fogalmazni tudsz, így talán védekezni se...
2016. nov. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!