Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek hogy a szüleim...

Mit tegyek hogy a szüleim bízzanak bennem?

Figyelt kérdés
Hol is kezdjem a mondandómat... Nagyon szeretem sőt tisztelem a szüleimet, nem vagyok rossz ember. Ha megbántok valakit, utána bűntudatom van. Nem csalok, jól tanulok, jól sportolok és a felelősségtudatom is nagy. Ebben a tanévben nagyon belehúztam, meg akarom mutatni a szüleimnek hogy én igen is tudok, ha akarok. Nem mondom hogy a szüleim jobban szeretik a testvéremet, mint engem, de ő elsőre megkapja azt amit szeretne. (GTA V, iPhone 5, MacBook Pro...stb) Igaz, ezek nem járnak felelősséggel de megkapja. Egy kutya viszont nagyon nagy felelősség, tanítani, etetni, itatni játszani vele és -50 fokban is reggel 6-kor vinni sétálni. Boldogan megteszem! Büszkén sétálnék a kutyámmal, tudván hogy szeret, felnéz rám. Ő sosem árul el engem, érzi, ha szomorú vagyok, boldog, ha boldog vagyok. Minden drága cuccot odaadnék érte, minden félmillió forintos technológiai értéktelen vacakot. Semmi másra nem vágyom, csak egy kutyára. Sosem volt még háziállatom, sajnos még egy bodobácsor se tarthattam. Nekem a háziállatos dolgok teljesen kimaradtak az életemből. Lehet azt mondani, hogy nincs bennem felelősségérzet, mert nem tudom bebizonyítani itt az interneten. Volt már tapasztalatom egy pár napos kutyagondozásban, élveztem, bár 3 nap az semmi. Egy kutya nem játék, ha megunjuk kidobjuk, tisztában vagyok vele, hogy nagy felelősség. Egyszerűen nem merem felhozni náluk a témát, hisz ezt már annyiszor átbeszéltük... Náluk azzal van a baj, hogy "Ki gondozza a kutyát, amíg nem vagyunk otthon?"- ez teljesen jogos érv. Egy kutya 6-8 órát is kibír egyedül, ha arra van szoktatva. Nyáron megtanítanám a szobatisztaságra és egyrészt másra is. Viszonylag sokat tudok erről a fajtáról, ismerősök sem csalódtak benne, nincs szaga, nincs szőr mindenütt, nincs pisifolt a padlón. (Ha már szobatiszta, de könnyen tanítható, okos és intelligens fajta). Mit mondjak nekik? Mi lenne a jó meggyőző érv? Hogy tudnék nekik bizonyítani?

2013. szept. 22. 14:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Bocsi, de milyen fajtáról is van szó?
2013. szept. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Mond azt,hogy a tesód bezzeg mindent megkap stb.

Egyébként nagyon drukkolok hogy legyen kutyád!!!am hány éves vagy?:)))))

2013. szept. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Bichon Havanese
2013. szept. 22. 14:31
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!:) amúgy 13.
2013. szept. 22. 14:31
 5/14 anonim ***** válasza:
Ott van a kulcsszavaknál hogy b.havanese
2013. szept. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
El vagy tévedve kicsit. Egy bichon pont nem alkalmas arra, hogy hosszabb időre magára hagyják, nem beszélve arról, hogy kölyök korban egy kutyát sem szabad 2-3 óránál tovább egyedül hagyni. Szerintem még ne tarts kutyát.
2013. szept. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Már annyi mindennel próbálkoztam, sírtam, levelet is írtam, könyörögtem, könyörögtem és könyörögtem, és 2-szer is sikerült megigértetnem velük és mind a 2-szer úgy ahogy meg lett beszélve, úgy is le lett fújva és nagyon el voltam keseredve mert fel voltam rá készülve és egész évben ezt vártam. Ha rossz napom volt, ez eszembe jutott és hihetetlenül boldog lettem, és hirtelen mindenkivel kedves lettem.
2013. szept. 22. 14:35
 8/14 anonim ***** válasza:
Én 12 és nekem is valòszínüleg lessz kutyim szálkásszőrű tacsi...
2013. szept. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Legjobban az esik rosszul, hogy nem bíznak bennem.
2013. szept. 22. 14:36
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ha bizonyítani akarsz, akkor kezdetnek állj be önkéntesnek egy állatmenhelyen. Így te is jobban megismerkedsz a kutyákkal és a tartásukkal és a szüleid se csak üres szavakat hallanak majd, hanem látják rajtad az elhivatottságot.


Egyébként én megértem a szüleidet. Sajnos ez nem csak arról szól, hogy majd te gondozod és mindent rááldozol. Ezzel a kutyával nekik is együtt kell élniük és akarva akaratlanul is az ő életük része is lesz. Míg kölyök lesz és szertelen és rosszalkodik, akkor nem csak a te szőnyegedet fogja lepisilni, nem csak nálad kezdi el tépni a tapétát, nem csak a te félmilliós tárgyaidat fogja megrágni stb. (ezek csak példák)

Igen, ez mind nevelés/törődés/fárasztás kérdése és nem azt mondom, hogy minden kutya ilyen, de ha máskor nem, a legelején mindig, míg meg nem tanulja a rendet, lesznek balesetek amiknek a szüleid is áldozatai lesznek.


Én bármilyen elhivatott lehettem, egészen addig várnom kellett a kutyával, míg el nem költöztem otthonról, és így felnőtt fejjel igazat adok a szüleimnek. Én élvezem, hogy a kutyámmal lehetek és mindent megteszek érte, de a szüleim, bármennyire is imádják őt, nem lennének képesek együtt élni egy kutyával.

2013. szept. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!