Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kutyát szeretnénk, apa nem....

Kutyát szeretnénk, apa nem. Tippeket tudtok adni, hogy miként beszéljük rá?

Figyelt kérdés
Egy kiskutyát vennénk. Mindenki szeretné (anya,nővérem,én) csak apa nem. Még nem mondtuk el neki az ötletet. Régebben mondtuk párszor, hogy jó lenne egy kutya, de ő azt mondta nem.

2016. nov. 4. 16:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
65%

NE beszéld rá sehogy! Szerinted a kutyának jó lenne, ha mindenki szereti, csak apád rúg bele? Jó, lehet hogy egy ujjal nem érne hozzá, de hogy állandó feszültség forrása lenne a családban, az egészen biztos.

Majd ha elköltözöl, lehet annyi és olyan kutyád, amilyet csak szeretnél, és tartani tudsz. Gondolom már amúgy is legalább kamasz lehetsz, vagyis még pár év, és kirepülsz te is a családi fészekből, a tesód is, és akkor mi lesz a kutyával? Szétvágjátok három felé? Mert ő még kb. 15 évig az életetek része lesz!

2016. nov. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%

Ha még nem mondtátok el, akkor hajrá. Lehet, hogy jobban hajlik majd az ötletre, ha látja, hogy rajta kívül mindenki nagyon akarja.

Üljetek le egy asztalhoz mind és beszéljétek meg.

(Egyébként én apukám is mindig ellenezte a kutya témát. Felnőttem, elköltöztem, lett egy kutyám, aztán még egy. Legjobb barátok lettek. Imádja őket)

2016. nov. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%
Altalaban egy felnott ha nem szeretne kutyat akkor az azert van mert tudja pontosan hogy 2 het utan, amikor lecsengett az ujdonsag varazsa, akkor az osszes kedves lelkes csaladtag rohadtul nem fog a kutyaval foglalkozni, es minden feladat ramarad. Probaljatok meg megigerni/bebizonyitani apukadnak, hogy azon tul hogy neha-neha megsimogatja, semmi dolga nem lesz a kutyaval. Ha ez az akadaly elharul, akkor nem latom be hogy valaki miert ne akarna valami cuki kis elolenyt (mar persze akkor ha nem kuzdotok a csalad letet fenyegeto anyagi gondokkal).
2016. nov. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
66%
Az én apum sem akart hallani állatról lakásban. Anyummal megyőztük. Apum már megbarátkozott a kutyával. Sőt, odavan érte.
2016. nov. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
64%
attól függ, hogy hány évesek vagytok a tesóddal, ill milyen kutyát (testméret), milyen helyre (panel, családi) akartok.
2016. nov. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
69%

Csak akkor kérj kutyát, ha tisztában vagy a felelős kutyatartás minden feltételével és te fogod sétáltatni, futtatni, oltatni, ivartalaníttatni, betegségét felismerni, orvoshoz vinni és azt fizetni.

A kutya nem játék, egy érző lény, aki az ember társaságában érzi jól magát.

Tehát esetleg kiszórakozzátok magatokat a kölyökkutyával, aztán mehet a kert végébe egy bádoghordóba apád ellenérzése miatt, akkor inkább várj vele egy darabig.

2016. nov. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%
Semmi rosszból, de gyereknek én nem vennék kutyát. Az osztályomban 7 lánynak volt kutyája. 5 évig megvolt a nagy szerelem, aztán az összes elutazott, fele országon kívülre és most a kutya a szülők nyakán van. De ha te lemondasz minden tanulmányodról, hogy eltartsd a kutyádat, akkor hajrá. Ha most belegondolsz és előállsz rendes érvekkel és célokkal, hogy konkrétan hogyan fogsz a kutyáról 15 éven keresztül törődni, akkor oké. De ha te azt mondod, hogy 5-6-7-8 év múlva te másik városba költözöl egyetem végett, akkor gondoldd át újra, hogy akarod-e.
2016. nov. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%
Előbb jelentkezzetek egy menhelyre, ideiglenes befogadónak. Ez azt takarja, hogy amíg végleges gazdát talál a menhely, addig valahol ellakhat szerencsétlen kutya, ez lehet 2-4 hónap is. Ennyi idő alatt sokan pont rájönnek, hogy mégsem olyan buli a kutyatartás mint a családi filmekben, ki kell vinni hóban-sárban, nevelni következetesen, és a többi... pont emiatt vannak tele a menhelyek, mindenki fejest ugrik a közepébe, kipróbálás helyett.
2016. nov. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
7%

Ugyanez volt nekünk os , csak nekem van egy húgom is.

Bevált módszer : Mindennap megkerdeztuk h mikor lehet kutyánk...

Vegul lett.Az elejen olyan nagy élmény volt hogy azt hittem megőrülök.Aztan nemtom mi lett de mar nincs is idom ra. Apa eteti foui a kaját, még kutyahazat is csinalt neki.Szereti😊.Az elejen amikor kicsi volt sokszor belerúgott mé megverte ha rosszat csinalt ,de leszokott rola.Meghát már a kutya sem olyan rosszcsont😊.

2016. nov. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
82%

Lehet, hogy rá tudjátok beszélni, ha állandóan rágjátok a fülét, de attól ő még nem fogja akarni a kutyát. Lehet, hogy etetnie és sétáltatnia nem kell, de minden más őt is érinti.

A kutyával megbeszéled, hogy apád nem akar vele foglalkozni, úgyhogy őt kerülje? Vagy ha egész éjjel ugatni fog, akkor ő nem fogja hallani, csak ti? Az ő ruhája és a bútorai nem lesznek kutyaszőrösek, csak a tieitek? Kiválogatja a kutya, kinek lehet megrágni a cipőjét? Esetleg ő nem fogja érezni a kakiszagot, ha véletlen baleset történik?


Aki nem akar kutyát, az nem akar, és nem is akarja az elviselni ezeket, viszont óhatatlanul szembesülni fog vele, hogy egy kutyával él.

Ez vagy teljes mértékben közös döntés, és ő is szeretni fogja, és elfogadja minden rosszal együtt, vagy ez egy rossz döntés lesz.


Állandóan veszekedni fogtok miatta. A legtöbb kutya kitesz három rosszgyereket. Nagyon-nagyon ritka, hogy sikerül kifogni egy jámbor, csendes és elsőre szófogadó kutyát, aki olyan, mintha nem is lenne.

2016. nov. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!