Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Csak én érzem magam kívülállónak?

Csak én érzem magam kívülállónak?

Figyelt kérdés

Bármilyen társaságba vetődtem az életem során, mindig azt éreztem, hogy kívülálló vagyok. Valahogy sosem fogadtak be. Talán az lehet a baj, hogy engem nem érdekelnek a hétköznapi beszédtémák, a népszerű tévésorozatok vagy a pletykák, így nem is nagyon van miről beszélnem az emberekkel. Egy jó könyv vagy film nekem többet tud adni, mint egy beszélgetés. Vagy, lehet, hogy hülyén hangzik, de üldögélés egy fáradt őszi délutánon vagy séta egy forró nyári éjszakán nekem tartalmasabb időtöltés, mint bármiféle társasági dolog. Úgy érzem, mintha egy olyan világban élnénk, ahol az embereket akaratuk ellenére összezárják egymással, amiből semmi jó nem származik.


Egy ideig gyűlt bennem a keserűség, amiért soha nem fogadnak be, viszont nem is hagynak békén, bántanak, belémkötnek, de egy ideje már nem is igazán idegesítenek az emberek, egyszerűen csak nem érdekelnek. Beleuntam a piszkálódásokba, a megbízhatatlanságba, a kötelező jókedvbe meg minden másba, ami a társasági emberekre jellemző. Úgy érzem magam, mintha egy idegen bolygóról tévedtem volna ide. Ne értsetek félre, nem vagyok depressziós, nem vagyok elkeseredve, egyszerűen csak az emberek többségét unalmasnak, szűklátókörűnek, piszkálódónak, kicsinyesnek és savanyúnak látom. (Talán ez utóbbi miatt van szükségük a folytonos viccelődésre és szúrkálódásra.)


Van más is, aki hasonlóan érez?



2016. ápr. 5. 17:45
 1/6 anonim ***** válasza:
24%
Hát azért túlzás, hogy minden ember unalmas, szűklátókörű, piszkálódó, kicsinyes és savanyú... Erős túlzás.
2016. ápr. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt írtam, hogy "az emberek többsége", nem azt, hogy "minden ember". Bocsánat, ha félreérthető volt.
2016. ápr. 5. 18:07
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mintha csak én írtam volna le ezt..
2016. ápr. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Erőltetett érezdjólmagad, buli ivás hányásig, ez nem szórakozás, én vettem egy biciklit most és mindenki bek.... a vérer.... fa...om, sok majomparádé, éjjelnappalbudapest és társai... Azzal a sza..al is betetőzött sz evolúció!!!!!!!! amugy nem vagyok ideges 😂
2016. ápr. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szóról szóra leírtad kérdező, amit én is érzek és gondolok.
2016. ápr. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan az az érzés. Nem szeretem az ivászatot, az idióta vicceket, a másik kicsinálására irányuló ténykedést, ezért kívülállónak számítok a munkahelyemen.

Kevés barátom van, de az legalább régóta. Szerencsére van családom, így könnyebb.

2016. ápr. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!