Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehetne jobb viszonyom...

Hogyan lehetne jobb viszonyom az apámmal?

Figyelt kérdés

Kiskoromban én voltam a szeme fénye, mert akkor még mindenre bólogattam neki. Öt éves koromig ő volt a legjobb barátom.

Aztán megszületett a húgom, egyre inkább azt éreztem,hogy kevesebb figyelmet kapok tőle, anyám volt az,aki még valamilyen szinten összetartott minket.

Ma már 17 és fél éves vagyok. Egy házban élünk,de nincs túl sok közünk egymáshoz. Jómódú család vagyunk, telefont,ruhát,lakberendezést szó nélkül kapunk, de ezt sem kapnám meg,ha anyám nem könyörögné ki.

Mindig mérges rám,amikor a drogériában kozmetikumokat veszek, persze a húgom minden ilyen vásárláskor bedobhat egy 10.000 Ft feletti játékot a kosárba.

Úgy érzem,hogy őt jobban szereti.

Mindig ellenséget lát bennem. Ha hozzá szólok, már alig várja,hogy rám ugorjon. Mindene megvan,és már máson nem is tud élvezkedni,csak azon,hogy megbánt és felmérgesít.

Bármikor én kerülök szóba, csak negatív megjegyzéseket tesz rám mind az öltözködésemben, és a leendő foglalkozásomban.

Állandóan lehülyéz és ok nélkül mondja rám,hogy nem vagyok normális.

Soha nem kaptam még tőle egyetlen dicsérő szót sem.

Jól teljesítek az ország egyik nívós iskolájában, eddig 4,6-nál rosszabb átlagom még nem volt.

Én még feleannyira sem vagyok züllött,mint az osztálytársaim, sokan ki is néznek emiatt. Még soha nem cigiztem, nem bandáztam, nem ittam magam s*ggrészegre, és csak azért tartanak elvetemültnek és félresikerültnek,mert néha kiejtek a számon 1-2 enyhébb vulgáris szót.

Magánénekes-színművész szeretnék lenni. Anyám nagyon támogat,hiszen az ő családjában is volt egy pár ilyen felmenőm. Apámat kirázza a hideg attól,hogy művész legyek. Mindig hozzám vágja,hogy ebből lehetetlen megélni és nem is támogat benne.

Én keményen dolgozom, gyakorlom a felvételi anyagokat, de ő erre csak azt mondja,hogy lopom a napot.

A húgom persze ebben is jobb, hiszen őt természettudományi pályára szánják, az kézzel fogható munka.

Állandóan hozzám vágja,hogy kár,hogy megszülettem és minden nap érezteti velem,hogy utál.

Gondolom rajtam akarja megbosszulni azt,hogy annak idején az ő apja is ezt csinálta vele,a lánytestvéreit meg agyon kényeztette. Mára mindkettőből egy elhízott cukorbeteg undok béka lett, apám meg rajtam éli ki a gyerekkori sebeit.



2016. nov. 13. 13:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Sehogy! A jó viszonyhoz, kapcsolathoz két ember kell. Hiába kezdesz el forogni a fejeden, akkor sem leszel se szép, se jó, se okos.

Azt tudod csinálni, hogy tanulsz, idővel saját lábadra állsz, eltartod magad, hogy ne függhess tőle. Persze ekkor is csak azt fogod megkapni, hogy úgyis belebuksz, úgysem tudod majd eltartani magad stb. Amikor beigazolódik, hogy nincs igaza, akkor meg majd keres mást, amibe beleköthet.

A lényeg, hogy ne akarj neki bizonyítani. Akárhogy is fáj, engedd el, te magaddal legyél boldog.

Az élet különben is még sok mindent hozhat, ami felnyitja a szemét.

2016. nov. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sajnos sehogy. Te magad vagy a tökély. Ha ez sem jó egy apának, akkor nem tudom mi? Törődj bele.
2016. nov. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj , szerintemmutasd meg neki a kérdésed , csak nyomtasd ki aztán add a kezébe utána meg hagyd magára, szerintem sokkal többet segít mint minden más, gondolj bele , ha elkezded mondani neki hogy utál meg minden rögtön elkezd veled veszekedni, viszont ha kezébe adod az egész szöveget hogy olvassa végig sokkal több esély van arra hogy elgondolkozik magán.
2016. nov. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nekem is pontosan ilyen a viszonyom apummal. Olyan 10 éves koromtól kezdett elmérgesedni a helyzet. Hatalmasak az elvárásai. Érettségi után benyomott egy műszaki két éves képzésre ahol persze nem sikerült a vizsgám és nem is érdekelt a dolog. Jelenleg idén dolgozom, de jövő szeptembertől olyan képzésre fogok menni ami valóban érdekel és tetszik.


Csak azt tudom javasolni, hogy ami a szíved vágya olyan szakmát tanulj vagy olyan egyetemre menj, ne engedd, hogy apud befolyásolja a döntésedet. Én nagyon sajnálom az elvesztegetett két évet, az eszem meglenne a pótvizsgára, de nem érzek motivációt, abszolút nem ebben képzelem el a jövőmet..

2016. nov. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!