Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy zajlik a karácsonyi...

Hogy zajlik a karácsonyi ajándékozás azoknál a családoknál ahol nem azt fizetik el a gyerekkel hogy az ajándékot a Jezuska hozza?

Figyelt kérdés
Kislányom 1 éves múlott , már az elejétől szeretném ha tudná hogy az ajandekot4 nem a Jezuska hozza , hanem tőlünk kapja.Kereszteny családból származom, ahol Jézus többet jelent.Ti hogy unnepeltek?
2016. nov. 14. 10:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
15%
Ha keresztény családból származol akkor nem érthető a kérdésed. Egy keresztény nem csak addig hisz a teremtőben amíg az ajándékot visz neki hanem egész életében.
2016. nov. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
55%

Mi csak hagyományból hitetjük ezt a gyereknek hogy ajándékot a Jézuska hozza annyi különbséggel hogy a fát 23-án este közösen díszítjük fel. Azt mondjuk velem sem hitették el a szüleim hogy a fát is a Jézuska hozza, páromnál működött még ez, de nála sem sokáig mert ő 5 évesen lebuktatta a szüleit :D


Mi úgy vagyunk a párommal hogy nem csinálunk ebből akkora ügyet kb 5-6 éves koráig megjátsszuk ezt mert a legtöbb kisgyerekkel oviban, meg kis iskolásoknál még ezt adják elő, persze nem akarjuk a végtelenségig ebbe az "átverésbe" tartani, de teszünk róla hogy ne érje akkora csalódás amikor megtudja az igazat és igyekszünk úgy nevelni hogy karácsonykor legfontosabb a szeretet, mert anyagilag sokan nem engedhetik meg maguknak azt hogy megajándékozzák egymást meg hogy karácsonyfájuk legyen.


Mi a párommal teszünk azért hogy a karácsonyi hangulat meglegyen amikor anyagilag nem úgy álltunk akkor a szüleinknél karácsonyoztunk és csak jelképes ajándékot adtunk nekik, mivel kisgyerek sehol sem volt a családban így egy kis apróságot mindenkinek tudtunk adni amit javarészt saját magunk készítettünk.

2016. nov. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
54%

nagyon jellemző, hogy itt a gyakorin a 10-est lepontozzák


lepontozók: szerintem vigyétek a csecsemőt, kisgyereket ajándék-vásárláshoz - nem lehet időben kezdeni a fogyasztói idiótává nevelést - és még véletlenül se értse meg az ajándék, a meglepetés transzcendensből forrásozó örömét! / ami a Jakab idézetben van.

2016. nov. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
48%

Egyszerű. Nem azt mondod neki, hogy "nézd, mit hozott a Jézuska", hanem azt, hogy "nézd mit vett neked anyuci".


Bár nem értem, miért kell tudatosítani a gyerekben már 1 évesen, hogy a szülei vették neki az ajándékot.

A mi családunkban senki nem vallásos, de amikor kicsi voltam, akkor próbálták elhitetni velem, hogy van Jézuska meg Télapó. Persze már kb. 4 éves koromban tudtam, hogy ez hazugság, mert emelett meg hagytak tévét nézni, amiben minden karácsonykor olyan filmeket adtak le, amit arról szólnak hogy a családapa öltözik be Mikulásnak és próbálja elhitetni a gyerekeivel, hogy ez az egész igazi. Tehát elég hamar leesett, hogy ha ez a Mikulás sztori Amerikában kamu, akkor Magyarországon is az. :D

2016. nov. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
51%

Nemsokára érteni fogja a húsvét lényegét, és majd akkor könnyebb lesz elmondani a karácsony fontosságát.

Ha Szenteste vagy a további napokon elmentek templomba vagy imaházba, ott úgyis fogja hallani a karácsony eredeti jelentését és minél idősebb lesz, annál jobban érti majd.

2016. nov. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sose volt Jézuskázás és igazából nem is tetszik az ötlet, hogy a fát, is meg az ajándékokat is ő hozza (unokatestvéreméknél így van, kicsit elszóltam magam hogy "ugye milyen szépen feldíszítettem a fát?" "neem a Jézuska hozta" "Ja...segítettem neki") Tiszta baromság szerintem. Nálunk mindig is az volt, hogy összegyűlt a nagy család (hétvégén ottmaradás, hatalmas fa együtt díszítés, vacsora, minden) és mivel szeret mindenki mindenkit, ilyenkor megajándékozzuk egymást.
2016. nov. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
55%
Nálunk mindig tudtam, hogy az ajándékot a rokonaim veszik, soha nem etettek Jézuskával, meg angyalokkal. Szerintem nem kell ezt túlbonyolítani. Egyszerűen kérdezed meg, mit kér, vagy akár vegyétek meg együtt(majd ha idősebb lesz). Aztán karácsonykor becsomagolva mehet a fa alá. Nálunk még rá is volt írva, hogy pl. anyától Pisitnek meg ilyesmik. Mindig én, a gyerek osztottam ki az ajándékokat a fa alól, felolvastam, kitől kinek, és oda vittem.
2016. nov. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Írjátok le még vagy öten, hogy "egyévesen még úgyse érti"... nyilván nem lesz örökké egyéves, és a kérdező arra kíváncsi, mit mondjon neki majd, nem öt év múlva akarja majd megtudni, hogy mit kellett volna.
2016. nov. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
34%

Mi vallásos család vagyunk. A nagyobb gyerekeinknek kicsi korukban azt mondtuk Jézuska hozza az ajándékot, aztán amikor okosodtak és rákérdeztek (4-5 évesen), én mindig elmondtam nekik az igazat. Most a 2 éves legkisebb elől nem dugdostuk a fát, vele együtt díszítettük. A családban kihúzzuk egymás nevét advent elején és annak az 1 személynek ajándékot készítünk. Idén a kicsit is bevontuk. Titkot még nem tud tartani, tehát az utolsó nap csináltam vele az ajándékot. Viszont kihagyni rossz lett volna őt ebből. Egyszerűen belefáradtam a szervezésbe.

Mi nem attól vagyunk hívők, hogy Jézuska hozza a fát és ajándékot, hanem nálunk Jézus születését ünnepeljük karácsonykor.

Szerintem csináljátok ti is úgy ahogy ti szeretnétek. Sok jó megoldás van. Én még az alsós gyerekemre se szóltam rá, amikor "felvilágosította" az osztálytársát, hogy az ajándékot a szülők veszik. Mondjuk szerintem ekkora gyereknél már az nem normális, hogy ebben a mesében akar hinni.

2017. jan. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%
szerintem alsósnál még simán normális..
2017. jan. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!