Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valahogyan még jóvá tehetem a...

Valahogyan még jóvá tehetem a tetteimet és visszanyerhetem a szüleim bizalmait? Szerintetek megérdemeltem azt amit kaptam? 16/F 10. osztály

Figyelt kérdés

Mielött még elmesélném hogy mit követtem el elötte mindenkit arra szeretnék kérni hogy ide csak olyan írjon aki segíteni akar. Most szólok hogy a történet eléggé borzalmas lessz és olyan ráadásúl hogy aki elolvassa az utána simán belém tud kötni és én ezt szeretném megelőzni azzal a kéréssel hogy aki kötekedős típus az ne olvassa el. Csak az olvassa el aki utána normális választ fog írni!


Az a helyzet hogy az utóbbi hónapban nem tanultam semmit sem és nagyon sok rossz jegy becsúszott és ráadásul ez úgy történt hogy minden egyes nap a szüleim szemébe hazudtam azt hogy megtanultam mindent mert ők minden nap megkérdezték tőlem hogy megtanultam-e mindent és én arra mindig igent mondtam és ráadásúl mindig megkérdezték azt is hogy biztos hogy megtanultam meg hogy biztos hogy nem kell segíteni. Én meg mindig azt válaszoltam rá hogy: Igen mindent megtanultam és mindent értek mert amit eddig nem értettem annak utánanéztem és most már értem és tudom is. Ezután ők mindig megdicsértek engem hogy milyen ügyes és okos vagyok :(

Na ekkor nekem a lelkismeret furdalástól mindig megszakadt a szívem és alig bírzam tettetni hogy minden rendben van. Aztán úgy buktam le hogy tegnap már annyira rosszul voltam magam miatt hogy egyszerüen már nem bírtam hazudni többet mert már olyan szinten lelkismeret furdalásom volt hogy már nem bírtam tovább titkolózni és elmondtam nekik mindent. Ezután 4 órán keresztűl ordítottak velem és aztán meg eléggé brutális büntetést kaptam. A büntetés a következő: A számítógépet 1 évig nem használhatom, Tv-t szintén 1 évig nem nézhetek, meg a mobilomat sem használhatom. Meg minden nap tanulnom kell éjfélig mert régebben addig gépeztem és kikérdezik tőlem vagyis fel kell mondanom a tananyagot nekik minden nap.

Most még azért tudok írni mobilról mert kikönyörögtem hogy a büntetés az holnaptól kezdődjön.

Ti most hogyha az én helyemben lennétek akkor ti mit tennétek az én helyemben és mit tennétek azért hogy visszanyerjétek a bizalmat?


2016. nov. 14. 19:52
1 2
 1/14 anonim válasza:
75%
szia, szerintem ülj le beszélni a szüleiddel hogy ez így nem fog menni, és hogy miután felmondtad a tananyagot nekik utána kapd meg a telefonod hogy azért egy kis tárasági életet élhess :) én is most elég szar helyzetben vagyok a szüleimmel és én is leültem velük beszélni, és kicsit megenyhültek :) nem tudom mennyire szigorúak a szüleid de talán ez bevélhat. 15/l
2016. nov. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
18%

Szépen befognám a kis szájacskámat, leadnám a szülőknél, a telót, a gépet, mindent, és csinálnám azt amit mondtak, mint a kisangyal. És még örülhetsz, hogy ennyivel megúsztad. Ha az én családomban lennél apám úgy elvert volna, hogy egy hónapig nem tudsz lábra állni, és nem a jegyek miatt, mivel mint tudjuk saját magadnak tanulsz, nem a szülőknek, hanem amiatt, hogy ilyen undorító módon a saját szülőd szemébe hazudtál, aki mindent megtesz érted, amit csak tud.

És de, igenis itt is megérdemled a fejmosást. Ahogy elnézem rád fér.

2016. nov. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%

Ez a büntetés túlzás, 1 évig számítógép és telefon nélkül.

Én ezt csökkenteném 1-2 hétre, és egy darabig lecke ellenőrzés, és csak utána jöhet a számítógép, TV, egyebek.


Most egy darabig törődj bele és tanulj, biztos megenyhülnek a szüleid az első sokk után.

2016. nov. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
De mit jelent, az hogy rontottál bukásra állsz?
2016. nov. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
22%

Fogalmam sincs, hogy nyerhetnéd vissza a bizalmukat, ugyanakkor szerintem a büntetés azért nem reális. Egy év nagyon hosszú idő, elég lett volna egy hónap is. Szülőknek hazudni valóban nem helyes, de azért kamaszkorban megesik az ilyesmi... mert hát elég gerinctelen dolog az is, ha valaki megbotlik előttünk, és mi nem hagyjuk, hogy felálljon, hanem addig ütjük, amíg ott nem marad vérbe fagyva.

Ami talán leginkább számít: miért? Csak azért, hogy gépezhess éjfélig? Nem értem.

Mert egyébként valamilyen szinten deja vu ez a kérdés nekem, ugyanis 15-16 éves koromban én is hazudtam hasonló dologban. Én tanultam minden nap, nem látástól vakulásig, hanem úgy átlagosan, ettől függetlenül természetesen becsúsztak rosszabb jegyek is, nyilván nem csak ötösöket kaptam, időnként négyesek és hármasok is előfordultak. A négyesekért csak húzták a szájukat, és csak annyit mondtak, hogy biztos nem tanultál eleget... megjegyzem, elég lekezelő hangsúlyban. A hármasokért meg kiverték a cirkuszt, ilyenkor az önértékelésem pillanatokon belül elillant, és úgy éreztem, egy haszontalan senki vagyok. Nos, ezen rossz tapasztalatokból "okulva" szépen a szőnyeg alá sepertem a hármasokat, olykor a négyeseket is, ha amúgy jó kedvem volt, és nem akartam tönkretenni. Ugyanakkor természetesen nem lehetett ezt a végtelenségig csinálni, és egyszer csak kiborult a bili... nem kaptam semmilyen büntetést, de nem kívánom neked azt a pár napot...

Végül a dolog úgy rendeződött, hogy 11.-ben már másképp alakult a jegyszerzésem: az olyan tantárgyakból, ami nem kellett a továbbtanuláshoz, épp, hogy kettes voltam, és ezt akkor már érdekes módon elnézték nekem, a fontos tantárgyakból meg - főként nem miattuk, de ez is benne volt - kínosan ügyeltem rá, hogy csak négyeseket és ötösöket szerezzek. A négyesekért kapott lenézést időközben megtanultam kezelni. Végül kitűnőre érettségiztem, és egyetemre mentem. Szeretem azt hinni, hogy csak magam miatt tettem, de azért a lelkem mélyén tudom, hogy most magamnak hazudok. Mert hát mégiscsak az a "legbátrabb" katona, aki a saját tisztjeitől jobban fél, mint az ellenségtől, nemde?

2016. nov. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%

Én szülőként írom, hogy ez rettenetesen nagy büntetés és nem látom értelmét....

A gépet nemcsak játékra lehet használni, ahogy a telefont se.

Én mindennap szigorúan kikérdezném a leckét és szinte

2016. nov. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

6# folytatom: szinte napi kapcsolatban lennék a tanárokkal hogy valóban tudja e az anyagot vagy van e gond.

Ekkora büntetés vissza fog ütni szinte biztos, saját tapasztalat szüleimmel.

2016. nov. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen, hogy mától minden nap felondod stb ... de kb 1 hét után elunták. Viszont onnantól anyu néha szúrópróba szerüen még bele bele kérdezett a leckébe, ez be is vált nálunk.


Most már én is szülö vagyok, de még így is túlzásnak érzem az 1 év eltiltást! Szerintem csak mérgükben mondták...


A helyedben azt tenném, hogy:

-elmondanám hogy öszintén bánom hogy hazudtam, ès soha többé nem fordul elö

-szépen tanulnék minden nap, felmondanám amit fel kell (ártani nem fog) zokszó nélkül

-pár napig, de hét végéig mindenképp szépen meghúznám magam, mielött elövezetem hogy mekkora túlzás ez az egy év tiltás ;)

Próbálnék javítani a jegyeimen, segíteni otthon, és nem hazudni többet!

Aztán ha javítottál, ök meg lenyugodtak, akkor neg lehet beszélni, hogy a felmondás után jászhass/tvzhess/telózhass.

2016. nov. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
6# így ám ahogy írod. Valóban nem szép dolog hazudni folyamatosan. De ez nagy büntetés. Te pedig javítsd ki a jegyeket, magad miatt , a jövőd miatt is nemcsak a szülők miatt. Aki azt írja hogy össze kell verni a gyereket ezért hát nem is tudom. . . Én is el tiltottam a gyerekeket sokszor , de anya vagyok és nincs jogom elítélni a gyereket azért amit én is megtettem. Remélem szüleid látják a megbánást rajtad, és megenyhülnek.
2016. nov. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj! Bizonyítsd be, hogy most már rendszeresen fogsz tanulni!
2016. nov. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!