Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valahogyan még jóvá tehetem a...

Valahogyan még jóvá tehetem a tetteimet és visszanyerhetem a szüleim bizalmait? Szerintetek megérdemeltem azt amit kaptam? 16/F 10. osztály

Figyelt kérdés

Mielött még elmesélném hogy mit követtem el elötte mindenkit arra szeretnék kérni hogy ide csak olyan írjon aki segíteni akar. Most szólok hogy a történet eléggé borzalmas lessz és olyan ráadásúl hogy aki elolvassa az utána simán belém tud kötni és én ezt szeretném megelőzni azzal a kéréssel hogy aki kötekedős típus az ne olvassa el. Csak az olvassa el aki utána normális választ fog írni!


Az a helyzet hogy az utóbbi hónapban nem tanultam semmit sem és nagyon sok rossz jegy becsúszott és ráadásul ez úgy történt hogy minden egyes nap a szüleim szemébe hazudtam azt hogy megtanultam mindent mert ők minden nap megkérdezték tőlem hogy megtanultam-e mindent és én arra mindig igent mondtam és ráadásúl mindig megkérdezték azt is hogy biztos hogy megtanultam meg hogy biztos hogy nem kell segíteni. Én meg mindig azt válaszoltam rá hogy: Igen mindent megtanultam és mindent értek mert amit eddig nem értettem annak utánanéztem és most már értem és tudom is. Ezután ők mindig megdicsértek engem hogy milyen ügyes és okos vagyok :(

Na ekkor nekem a lelkismeret furdalástól mindig megszakadt a szívem és alig bírzam tettetni hogy minden rendben van. Aztán úgy buktam le hogy tegnap már annyira rosszul voltam magam miatt hogy egyszerüen már nem bírtam hazudni többet mert már olyan szinten lelkismeret furdalásom volt hogy már nem bírtam tovább titkolózni és elmondtam nekik mindent. Ezután 4 órán keresztűl ordítottak velem és aztán meg eléggé brutális büntetést kaptam. A büntetés a következő: A számítógépet 1 évig nem használhatom, Tv-t szintén 1 évig nem nézhetek, meg a mobilomat sem használhatom. Meg minden nap tanulnom kell éjfélig mert régebben addig gépeztem és kikérdezik tőlem vagyis fel kell mondanom a tananyagot nekik minden nap.

Most még azért tudok írni mobilról mert kikönyörögtem hogy a büntetés az holnaptól kezdődjön.

Ti most hogyha az én helyemben lennétek akkor ti mit tennétek az én helyemben és mit tennétek azért hogy visszanyerjétek a bizalmat?


2016. nov. 14. 19:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
szia nekem is volt ilyen időszakom, engem is jól leordítottak és mondtak mindent...(egy hétig kb nekem is kikérdezték aztán megunták)
2016. nov. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
89%

Na írok gyorsan még ma:) holnaptól kölcsön kell kérned egy telót, ha olvasni akarod miket írunk Neked. :)


Amúgy nem derül ki, hogy valójában miért hazudtál?

nem volt kedved tanulni? vagy csak kíváncsi voltál, hogy milyen ez az egész? hogy Szüleid törődnek-e veled?


igazából, szerintem jól vagy összerakva, nagyon lelkiismeretes vagy, saját magad vallottad be a hibádat, szerintem dicséretes:) hülyeséget mindenki csinál. a hazudozás legnagyobb büntetése, hogy Te magad se tudsz majd másoknak hinni, azt hiheted majd, hogy más is csak hazudik...


16 évesen már lehetsz annyira önálló, hogy letojod milyen büntetést kaptál, és saját magad igyekszel behozni a lemaradásodat.

Felesleges éjfélig tanulni, tök fáradt leszel másnap.

A "büntetésed" vagy csak Te találtad ki, vagy a Szüleid nem gondolták át az egészet.

Ma már a számítógép kell a tanuláshoz. A telefon kell a barátságokhoz. Egyedül a Tv felesleges amúgy is:) Nem mondatnám fel a leckét egy 16 évessel, nem kisiskolás már, tanuljon, amennyit akar, de legyenek jók az eredmények oszt jól van.

mit kell 4 órát üvölteni? néha a kevesebb, több...

egy szülő nem a hangerejével szerzi a tekintélyt.


na mindegy, fura egy történet, az már egyszer biztos.


szeressétek egymást, töltsetek egy kicsit több időt együtt, pl. társasjáték, kirándulás, cukrászda stb.

2016. nov. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

A szüleidet sokkolta, amikor bevallottál mindent, ilyenkor nem mérlegelnek, mert nagyon dühösek. Most csinálj mindent úgy, ahogy mondják, a szőnyeg alatt is laposkúszásban közlekedj! Tanulj úgy, mint eddig még soha!

Minden csoda 3 napig tart, a szüleid meg fognak enyhülni. Ugye tudod, hogy téged szeretnek a legjobban a világon?

2016. nov. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
22%

Nagy büntetés??? :DDD

Alig pár éve vannak ezek a dolgok, mi nem egy évig, hanem több tíz évig elvoltunk ezek nélkül! Miért kell úgy beállítani, mintha nem tudna tévé vagy net nélkül élni??? Nekünk hogy voltak barátaink?

Nem az élettől lett eltiltva, hanem azoktól, amik miatt tönkre mehet az élete!


kérdező: viasz fog jönni a bizalom, ne aggódj. Én is mindig akkor vagyok nagyon pipa, ha hazudik a gyerekem, sokkal rosszabbul viselem, mint az egyest. Ne hazudj, nem éri meg.

2016. nov. 15. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!