Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek sikerülne ez...

Kisskissking kérdése:

Szerintetek sikerülne ez szülői támogatás nélkül?

Figyelt kérdés
Most vagyok 10.-es gimis és később ha sikerülne szeretnék Pestre menni az Állatorvosi Egyetemre. Na most ez nem biztos hogy sikerül, de szerintem van rá esély. Anyukám meg retteg ettől mert tudja hogy nem fog tudni támogatni, mert nem állunk jól anyagilag, és a szüleim rossz egészsége miatt nem is biztos hogy mindketten fognak dolgozni később. Azt mondja nem fogja tudni nekem fizetni. Az egyetemre ha mennék akkor biztos hogy csak államilag támogatottra, fizetőst amúgy is lehetetlen (mivel 500 ezer egy félév, még a jómódú családoknak is sok) szóval én azt mondtam hogy majd dolgozok egyetem mellett hogy el tudjam tartani magam. Ő szerinte ez lehetetlen. Szóval szerinte nem tanulhatok tovább, mert rosszul állunk anyagilag. Szerintem képes lennék dolgozni suli mellett annyit hogy megéljek. Vannak akik így csinálják vagy támogatás nélkül lehetetlen?
2016. nov. 16. 22:16
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

gondolom akkor vidéki vagy, biztos lehet kolit találni valahol, pesten, viszonylag kedvező áron. annyit meg csak tudsz dolgozni, egy pár órányit, hogy azt kigazdálkodd, hogy laksz a koliban, meg szerény kaja...

és most nyáron, meg jövőre, meg mindig dolgozz végig, és akkor meg lesz a könyvekrevaló, meg ha ügyesen beosztod minden hónapra arányosan leosztva lesz egy kis plusz pénzed... kajára, bérletre... szükségletekre :)

de biztos, hogy nehezebb lesz így, mintha mindent megkapnál, de hát meg kell próbálni :)

2016. nov. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz könnyű, de nem lehetetlen. Sokan csinálják így.


Sok sikert!

2016. nov. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Ösztöndíj, szociális támogatások, diákmunka, rettentős sokan így tesznek nappalin is, legyen az akár egy ember orvosi is.

Engem sem tudtak a szüleim támogatni.

Nekem nem az volt az első, hogy bulizni járjak, a diákmunka bevételéből, hanem hogy ne kapcsolják ki nálunk az áramot, és a leges-leges-leges-leg alapvetőbb jegyzeteket és tankönyveket meg tudjam venni.

2016. nov. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem nem lesz időd dolgozni mellette. De a kolik 10-15 ezer körül vannak havonta, és biztos lehet szociális támogatásra pályázni, és ha jól tanulsz, tanulmányi ösztöndíjat is kaphatsz, ezekből bőven tudod fizetni a kolit. Nyáron is tudsz dolgozni 2 hónapot akár már jövő nyáron.

Enni mindenhol kell, otthon meg kevesebb lesz a rezsi, ha elmész.

A tankönyveket biztos meg lehet szerezni olcsóbban használtan, könyvtárból, internetről, kölcsönbe, fénymásoltan.

2016. nov. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Most tanulj, nyáron pedig járj el diákmunkázni, ezt a pénzt pedig tedd el az első félévre, amikor nincs ösztöndíj. Az első félévet diákhitellel ki lehet húzni, utána pedig ha jól tanulsz, az ösztöndíj(ak)ból és a szociális támogatásból ki lehet húzni.


Remélem, sikerül elérned az álmodat!

2016. nov. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem sem tudtak támogatni a szüleim, ezért bár elsőre felvettek, én egyből évhalasztással kezdtem és egy évig dolgoztam. Addig otthon laktam, adtam be a közösbe, de tudtam félretenni. Később pedig nyaranta dolgoztam külföldön egy étteremben.
2016. nov. 17. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%

Alapból hiányosságaid vannak a témát illetően! Ezeket sürgősen kéne pótolni...


Kezdjük ott, hogy az egyetemen a tanulás finanszírozását illetően két féle verzió van, állami és önköltséges. Az állami azt jelenti, hogy az állam fizeti a tandíjadat, magyarul INGYEN! tanulhatsz. Az önköltséges pedig az amikor saját magadnak fizeted a tandíjat.

Na már most az állatorvosi képzés olyan, mint az általános orvosi. Magyarul szüksége van rá az államnak, nem szereti ha utána a végzett orvosok kimennek külföldre, ezért az önköltséges ponthatára sokkal nagyobb, mint az államinak.

(Ha államis leszel, akkor alákell írni egy hallgatói szerződést, hogy x évig itthon maradsz Magyarországon, és ledolgozol x évet, ha véletlen mégis kimennél akkor visszakell fizetned az egész tandíjat visszamenőleg.)


Ezek alapján ha állatorvos akarsz lenni, csak akkor kell tandíjat fizetned, ha Te fizetni akarsz, mert az államis ponthatár alacsonyabb, mint az önköltségesé. Így ha bejutsz a képzésre, az biztos, hogy állami

(Önköltséges annak jó, aki tudja, hogy biztosan kiakar menni)


Szóval áttérhetünk az anyagiakra.


Az államis diákoknak jár kollégium. Ez kb. havi 10-25 ezer Ft/hó. (Függ attól, hogy milyen a kollégium minősége, egy ágyas szoba, kettő, stb.) Sok helyen ennek az összegét is mérséklik ha rászoruló vagy.

Az államis diákoknak jár "szoc/tanulmányi" ösztöndíj! Ennek az összegét általában szoc. rászorultsági alapon, és tanulmányi eredmény alapján számolják ki.

Ezen felül számos ösztöndíjat pályázhatsz még meg. Bursa (havi pár ezer ft,) Ha nagyon jól tanulsz akkor köztársasági ösztöndíj(második évtől), ennek az összege havi 34.000 Ft, és még van egy csomó lehetőség, de ez intézményenként változó.


Kiegészítés az anyagiakhoz: Állatorvosi nem tréfa szak, rengeteg az anyag, és nagyon kell hajtani. Mellette dolgozni nagyon nehéz lesz, (én személy szerint nem is ajánlanám), de persze elmehetsz. Ezáltal még havi 20-30 simán befolyhat hozzád.

A másik amit kiemelnék a diákhitel1 lehetősége. Ez félévente max 250.000 Ft-ot biztosít számodra. Sokan megugranak a hitel hallatán, és szörnyülködnek. Na ez a világ egyik legnagyobb HIBÁJA!! A hitel akkor rossz ha hülyeségekre megy el. Azonban ha Te biztos vagy benne, hogy elfogod végezni a szakot, akkor ennek a visszafizetése nem fog gondot okozni számodra. Megjegyezném, hogy a legjobb befektetés amúgy is az ha saját magadba invesztálsz pénzt. Mert akkor minden rajtad múlik. (Imádom amúgy a témát, hiszen remek vita alap. :) Egy személyes példa: A második évemet húzom az egyetemet, eddig 750.000 Ft-al tartozom a diákhitel1-ből. Azonban én befektettem egy vállalkozásba amit az egyetem mellett csinálok. Ott tartok, hogy a diákhitel2(tandíjra felvehető hitel)-ős és a diákhitel1-es tartozásomat is tudnám már teljes mértékben törleszteni, és megvan a többi félévre való tandíjam is. Azonban annyira alacsony a kamat, hogy sokkal jobban megéri ha forgatom a pénzt.)



Összegezve a dolgokat, ha annyira bízol magadban akkor havonta minimum 80-100.000 Ft körüli bevételre számíthatsz. Ha pedig ügyes vagy, sokkal többre is! Van egy orvostanhallgató ismerősöm, Ő 3H-s, és roma (ezek is fontosak), havonta 160.000 Ft körüli bevétele van, úgy hogy nem dolgozik. Azonban minden energiáját a tanulásba fektetni.

Úgy gondolom, hogy ebből már megtudnál egyedül is élni, szülői segítség nélkül.


Amit végszóként hozzátennék, hidd el az anyagiak nem igazi kifogások! Simán megoldhatóak, ha bízol magadban.

Nehezebb feladat bejutni(érettségik!), és bent maradni, eredményes jegyekkel(rengeteg a tanulnivaló).


Ha esetleg lenne kérdésed, nyugodtan kérdezz!

2016. nov. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

sokan vannak így,hogy hát ők csórók,nem tudják fizetni a tanulást,úgyhogy inkább nem tanulnak tovább, megelégszenek az érettségivel és a 80-100 ezres fizetéssel egész életükben.. így ők sem tudnak tovább lépni és a leendő gyerekeknél is ugyanez lesz,hogy nem tudnak tovább tanulni, hiába okosak.

szerintem ezt felejtsd el. mindenképp tanulj tovább.lehet ez a pár év egyetem nagyon nehéz lesz és nem lesz semmi szabadidőd a tanuláson és a munkán kívül. DE utána még 40 évet fogsz dolgozni. nem mindegy szerintem,hogy olyan munkád van -e amit szeretsz és amiből meg tudsz élni rendesen.. mert az állatorvos ilyen lenne. nem láttam még egy szegény orvost sem. és gondolom szeretnéd is csinálni.

igaza van a többieknek, még van 2 nyarad dolgozni. próbáld félretenni az egészet egy általad kezelt számlán. ez első évre/félévre jó lesz. szociális ösztöndíjat mindenképp kapsz,ha így álltok. és tanulmányira is hajthatsz. meg csak pesten van az egyetem, több lehetőség van diákmunkára,mint vidéken. mindenképp próbáld meg.

ha nagyon nem megy, max passziváltatsz egy évet és külföldön igyekszel megszedni magad annyira,hogy egyetem végéig kihúzd.

meg persze egyetem végén már van sok lehetőséged,akár szakmában is vállalni melót.

mindenképp próbáld meg. de az is jó megoldás,ha rögtön halasztasz egy évet és akkor mész külföldre dolgozni. sokan csinálják így. de tényleg tanulj, ne akarj mindenféle végzettség nélkül maradni. gondolom a szüleid is fizikai munkát végeztek/végeznek,azért nincsenek olyan jó állapotban.. nem is csodálom:( én is dolgoztam gyárban egy ideig és teljesen tropára ment az egészségem . ott jöttem rá,hogy inkább tanulok még..

2016. nov. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
84%

Azért legyen "B" terved. Az Állatorvosira nagyon magas a ponthatár, jóval 400 pont fölött lehet bekerölni. A fizetős nem 500 ezer, hanem több mint 1 millió/félév.

Azt tudod, hogy emelt szintű biológia és kémia érettségit kell tenned, hogy egyáltalán esélyes legyél? És nem elég ha ötös, legalább 90%-osra meg kell írni, különben esélytelen.

Én fiam anno 2x futott neki, egyszer sem sikerült, pedig 5 éves kora óta célirányosan készült rá. Érettségi bizonyítványa színjeles lett, de azok a fránya %-ok kevélsnek bizonyultak, sajnos. Ha nagyon elszánt vagy és tényleg annyira jó vagy ezekből a tárgyakból, hogy esélyesnek érzed magad, de anyagilag problémás lehet, akkor próbáld meg csúsztatni 1 évet. Addig dolgozz, tegyél félre, hogy legyen alapod az egyetem első időszakára. Az orvosi szakok nem fáklyásmenetek általában, amennyire halom, nehéz mellette dolgozni, nagyok a követelmények. Mindenesetre hajrá! Drukkolok.

2016. nov. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!