Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg én vagyok a hibás?

Tényleg én vagyok a hibás?

Figyelt kérdés

Nem kertelek, elmondok mindent úgy, ahogy van. Az a helyzet az lenne, hogy van egy srác az osztályombab, akinek egyszerűen nincs jobb elfoglaltsága, mint másokat szekálni. Én pedig az ilyeneket nem nézem jó szemmel és megvédtem őket, mire a szüleim azzal álltak elő, hogy jó, hogy megvédem őket, de azért ne ilyen gyakran, mert akkor ez a srác rám is rám fog szállni. Őszintén szólva nem érdekel, rám szállhat, attól még nem fogom hagyni, hogy másokat ok nélkül bántson. Mindenki tudja, milyen lelkiállpotba kerülnek azok az emberek, akiket az iskolában bántalmaznak akár lelkileg, akár fizikailag. Lehet nem vagyok normális, de mindig is sokat foglalkoztam másokkal, mégha alig ismerem őket és nem érdemli meg senki, hogy néhány gyökér miatt depressziósak legyenek vagy ehhez hasonló dolgok.

Nos, a srác engem is kinézett és többször szóltam neki, hogy le lehet rólam szállni, de csak azért is tovább cs*sztetett, mire megütöttem, ő pedig vissza, majd ez verekedésbe torkollott. A tanárok engem állítottak be rossznak, pedig mindent elmondtam nekik, többek között azt is, hogy javarészt ez a srác a hibás, ő provokált. Lehet sok volt a verekedés, de az ilyenek nem értenek a szép szóból. Ebbe is csupán azért mentem bele, mert erősebb vagyok nála.


A szüleim pedig azzal jöttek, hogy nagyot csalódtak bennem, nem tudnak bennem már megbízni és engem hibáztatnak.

Semmi rosszindulat nem volt abban, amit tettem, csak ki nem állhatomn az ilyen embereket és ha már egyszer nem érti mi az a "légszives" szó és mivel túl sok ilyen embert ismerek, hogy tudjam, hogy máshogy nem lehet velük szót érteni, ezért döntöttem így.


18/F


2016. nov. 17. 10:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Ha te, fizikailag erősebb lévén elsőnek ütöttél, akkor bizony te vagy a hibás. Lelkileg nyilván nem te vagy az erősebb, még ha a jó oldalon állsz, akkor sem.
2016. nov. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%

már pedig te kezded a verekedést.

értem én,hogy egy bunkó ember, de nem kell vele foglalkozni. sokkal nagyobb büntetés az ilyennek,hogyha kutya sem szól hozzá,átnéznek rajta, mint hogy direkt élcelődsz vele. annak,hogy megütötted sem volt sok értelme, nem csoda,hogy téged vettek elő.

2016. nov. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%

Igen, te vagy a hibás, bár egy kicsit érthető...

Na, legközelebb próbáld szavakkal földbe döngölni. :)

Az az igazi fájdalom.

2016. nov. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A baj az, hogy a verekedéssel magadat is bajba sodortad, de valahol egyet értek veled. Az ilyen gyökerek néha nem értenek a szép szóbol vagy a szóbeli visszavágástól,
2016. nov. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem ez volt a leghelyesebb, amit tehettem, és tudom hogy az sem mentség hogy undorodom az ilyen emberektől, csak abban a pillanatban ez tűnt a legjobb megoldásnak. Elismerem egy kicsit sok volt és talán a szavak többet érnek, a gond csak az, hogy nála nem. Hiába zengtem neki ódákat, hogy nem normális amit másokkal csinál, egyszerűen nem értette meg. Engem pedig felidegesített és ez jött ki az egészből. Alapjáraton nyugodt vagyok, de úgy éreztem ezt a lapot is ki kell játszanom, hátha ebből jobban ért, mégha nem is ez volt a leghelyesebb. Csak szóltam már az ofőtöl elkezdve kb mindenkinek és semmit nem csináltak. Ők is csak beszélgettek vele, de szerintem ez az ilyen embereknél semmit nem ér.
2016. nov. 17. 11:27
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

Én nem hibáztatlak. Te szóltál, figyelmeztetted, de nem állt le. Másoknak is szóltál: az sem volt elég. Nyilván nem a legjobb megoldás verekedéssel elintézni valamit, de van az a helyzet.

A fentieket anyaként mondom, felnőtt és kamasz gyerekeim vannak, a tények ismeretében én soha nem hibáztatnám őket ilyen esetben.

Meg kell jegyeznem: amikor én gimis volta, egy évfolyammal felettem volt egy elég bunkó srác, ő a csajokkal szemétkedett, mert elég jóképű volt és azt hitte, mindenki a lábainál hever emiatt. Velem meg a barátnőimmel is elkezdett bunkózni. Eleinte figyelmen kívül hagytuk, a többedik alkalomnál pedig én a magam részéről higgadtam közöltem vele, hogy fejezze be, mert a következő alkalommal szájon fogom vágni. Kiröhögött. Következő szünetben újra kezdte. Mit gondolsz, mit csináltam? Visszakézből szájon vágtam. Verekedés nem lett belőle persze (annyira azért nem volt nagyfiú), de nem is én kezdtem. Én csak beváltottam egy ígéretet. :-) Elég szar volt neki utána, mert futótűzként terjedt a hír a suliban, és elég nagyot esett a renoméja. Én ekkor 16 éves voltam, másodikos gimis. A későbbiekben erősen megcsappant a kedve a bunkózáshoz...

2016. nov. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%

3. vagyok

"Hiába zengtem neki ódákat, hogy nem normális amit másokkal csinál, egyszerűen nem értette meg."

Hát én nem erre gondoltam, amikor azt írtam, döngöld földbe. :)

Arra, hogy alázd porig szavakkal.

Gondolom, megütni nem mer, ha, ahogy írtad, te vagy az erősebb...

2016. nov. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én egyetértek veled és nem hibáztatlak. A másik cseszegetett, megkapta a jutalmát érte. Egyébként lehet, hogy itt és most büntetést kaptál, de a srác talán ebből tanulta meg, hogy téged ne bántson - sőt, másokat se, ha te ott vagy.

A tanárok is megérik a pénzüket: az ő dolguk lenne megoldani, hogy az a srác ne bántson másokat. Erre képtelenek, de aki igazságot szolgáltat, azt meg büntetik.


A szüleid meg majd lehiggadnak és elfelejtik.

Egyébként sem értem, mi az, hogy emiatt nem bíznak benned. Ezután nem engednek el este egy haverodhoz, vagy nem hiszik el, hogy egy könyvesboltban voltál, azért értél később haza? Mi köze a bizalomnak, a szavahihetőségnek ahhoz, ha (bármilyen okból) verekedtél valakivel?

2016. nov. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%

Nem, nem vagy hibás, van, aki csak ebből ért.

Attól még hogy nem fizikailag bántott, bántott. Ő kezdte.

Szavakkal nagyobb sebeket lehet ejteni, te csak megvédted magad.

Általános iskolában kis termetű, vékony kis csaj voltam, de ami nem látszott rajtam, hogy nagyon erős is.

Az egyik napon barnult új osztálytársunk úgy gondolta, hogy rajtam vezeti le a napi feszkót. Meg akart ütni, de én visszakézből elkaptam a karját, és bevágtam a tanári asztal alá.

SOHA TÖBBET nem mert a közelembe jönni, másokat viszont továbbra is terrorizált.

Akinek nagy a pofája, az általában fél a fizikai erőszaktól. Őszintén, náluk egyszerűen ez a megoldás.

Szópárbajozni nem éri meg velük, mert ők abban jobbak.

2016. nov. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem hibáztatlak, én is ezt tettem volna.
2016. nov. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!