Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg én lennék a hibás?

Tényleg én lennék a hibás?

Figyelt kérdés

A minap amikor jöttem haza a suliból, adtam pénzt egy hajléktalannak. (Nem kéregetett, nem erőszakoskodott, ilyen esetekben amúgy is figyelmen kívül hagyom őket).

Szüleim pedig teljesen feleslegesnek tartották és kioktattak, nekem viszont ez jó érzés volt, emellett nem élünk rossz anyagi körülmények között. Tudtuk (vagyis mivel mindezek ellenére járok diákmunkázni tudtam) nélkülözni, amit neki adtam.


17/F


2016. okt. 11. 22:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Nem vagy hibás. Gondolom, nem több ezret adtál neki.
2016. okt. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

Én is saját pénzből - dolgozok iskola mellett - szoktam adni hajléktalanoknak pénzt. Van aki szokott segíteni, van aki szeret és van aki szerint éljen az ember abból amit magának megteremtése. Mindhárom mellett és ellen is vannak érvek ( ami az egyik mellett érv, a másiknak ellenérv ).

Én nem értem a szüleid gondolkodását, meg úgy amblokk nem értem, hogy miért fáj az más emberek, ha ÉN segítek az ÉN pénzemből. Ráadásul gondolom pár száz forintról van szó, nem több ezer-tízezerről.

2016. okt. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
4%

A 17 éves fiú a szülei pénzét osztogatja még leginkább...

Kérdező: ha nem valami alkesz, lusta csövesnek adtál pénzt, akkor ne foglalkozz vele, mit mondanak a szüleid.

2016. okt. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
13%
munkát kellene felajánlani nekik. a többség visszautasítja de ha csak egy olyant találsz aki él a lehetőséggel már többet tettél mintha ezernek adnál alamizsnaként egy egy pohár borra valót...
2016. okt. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy vagy hibás.

Én is szoktam néha adni.

Bár inkább kis öreg néniknek, akik hozzák a portékájukat eladni. Fizetek, de ott hagyom az árut.

2016. okt. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

4-es: "munkát kellene felajánlani nekik"


Komolyan gondolod, hoyg egy 17 éves!!!! valaki csak úgy tud munkát ajánlani bárkinek is???


Mellesleg ha ilyen általánosító valaki vagy - nem akarnak dolgozni -, akkor eléggé primitív vagy. Igen sok dolgozna, csak nem adnak nekik esélyt, éppen a hozzád hasonlók.

2016. okt. 12. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%

Nem vagy hibás, én viszont le leszek pontozva, de nem adok már.

A munkahelyemre menet MINDEN nap megállít egy nő, hogy adjak neki pár forintot...mondtam én is munkából élek, menjen el dolgozni. Visszaszólt, hogy akkor adjak neki munkát, mert nincs. Másnap újra a szokásos kör, mondom, figyu, van nálunk meló, folyamatosan kell takarító, mosogató, lehet jönni dolgozni. Szerintetek? Fogta magát és azóta máshol kéreget, mert a meló az már tetszett. Na, ezért nem adok. Van, aki a kaját is visszautasította, hogy neki inkább pénz kell - ergó nem éhezik. Alkoholra meg cigire pedig ne költse az én kemény melóval keresett pénzemet, sajnálom.

2016. okt. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Előző voltam és javítom. " mert a meló az már nem tetszett".
2016. okt. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Pénzt én sem adok... De ajánlottam már fel, hogy ha megvár a bolt elõtt, veszek kaját. Megvárt. Láttam, hogy megosztja az egyik hajléktalan társával. Utána ha lâttam, adtam neki.
2016. okt. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
8%

igen egy 17 éves is tud munkát adni. ez nem kortól függ. de ha nem hiszed el hogy az van amit avtöbbiek mondtak akkor próbálj meg munkát adni nekik te is ne csak másra kend a szart s majd meglátod mi van.

de amig az utcán többet keres mint egy tisztességes kezdőmunkával, addig bolond lesz dolgozzni.

2016. okt. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!