Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most ki a hibás? Olyan rosszul...

Most ki a hibás? Olyan rosszul erzem magam.

Figyelt kérdés

Apummal osszevesztem.

Voltunk orvosnal es az orvos elmondta a betegsegemnek az alternativ gyogymodjait (vagyis segitsegeit) amik kozott a mutet is szerepelt. Ok errol sokat beszeltek (vagy nekem tunt annak) es enegy ido utan elpityeredtem. Probaltak megnyugtatni, de csak belegondolni is szornyu egy mutetbe es annak a kovetkezmenyeibe. (arrol nem nagyon esett szo, hogy engem is megmutenek csak igy altalanossagban de en akkoris kiakadtam, mert rossz volt ujra hallani, mert mar hallottam ezeket a gyogytornasztol kicsit reszletesebben)

Emiatt rossz kedvem lett es nem volt kedvem se errol se masrol, meg ma se annyira. Apa meg mondta hogy ezt beszeljuk meg, de szerintem ezen mar nincs mit beszelni. Akkor mondta hogy ezt nem lehet ennyivel elintezni errol beszelni kell. Meg igy altalanossagban ha van valami akkor azt meg kell beszelni.

Azt tenyleg alairom,hogy igaza van. Csak ha egyszeruen nem tudok meg rola beszelni, mert faj az egesz szituacio es csak sirnek rajta....

Aztan miutan ezzel kiosztott feljott a szobamba (fel ora ora mulva) es ott is errol beszelt en meg (ezt beismerem en voltam a hibas,mert bekulesi szandekkal jott szerintem) gorombabb voltam vele es akkor mar kiabalt velem, hogy ha ilyen vagyok akkor senki se fog szeretni, meg hogy ilyen viselkedessel nem lehet elni noljek fel egy picit mar... Az mar teljesen rosszul esett... Es kicsit elgondolkodtatott. Tenyleg keves baratom van keves embert ismerek... Mivan ha tenyleg nem szeretnek? Neha nem vagyok annyira empatikus meg kicsit bunko vagyok, de ezt mind az apamtol orokoltem.

En lennek a hibas?:(

Apura nem haragszom csak rosszul esett az egesz



2016. okt. 4. 22:23
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Az lemaradt: 16L
2016. okt. 4. 22:38
 2/16 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem ari vagy. Aki ilyen szép, összetett szöveget le tud írni, az nem lehet rossz ember.
2016. okt. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
55%

Ha önszántadból nem is gondolkoztál még el azon, hogy szeretnek-e az emberek vagy nem, akkor nincs min gondolkoznod. Nekem már volt olyan, hogy tényleg nem volt senkim, ilyenkor pszichológushoz is jártam. Hidd el, nem tudod milyen egyedül. És nem is kívánom hogy megtudd.

Szerintem ez csak egy gyors "összetűzés", és holnapra mind ketten elfelejtetitek.

Egyébként jobbulást! :)

16/F

2016. okt. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
53%

egy ilyen feszült helyzetben mindkét féltől érthető a kiakadás

apud szeret téged félt s így jön le belőle a feszültség.

belőled meg így. jobbulást és gyógyulást kivánok

2016. okt. 5. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%

Te.

Apukád gondoskodik rólad, orvoshoz hord (16 évesen már a többség egyedül jár), érdekli a jövőd, egészséged...

Te pedig még annyit se bírsz tenni, hogy a teljes kuss helyett egy kerek mondatban közölnéd vele, hogy: "apa, ne haragudj, de nekem ezt még emésztenem kell egy kicsit, most még elméletben se szeretnék beszélni a műtétről. Térjünk vissza rá pár nap múlva!".

Ennyi.

Ez lett volna az érett megoldás.

Bunkóságot pefig nem lehet örökölni.

Tanult viselkedésforma, nem pedig a génjeidban van.

2016. okt. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#4es én megmondtam neki, hogy nem szeretnék róla beszélni, mert nekem rosszul esik, de nem értette meg.

2016. okt. 5. 07:52
 7/16 anonim ***** válasza:
83%

A bunkóságot azt csak saját magadnak köszönheted, nem apádtól örökölted.

Apád nem akar rosszat neked. Egész életedben sírni fogsz, ha valami kellemetlen dolog érint? Ne legyél életképtelen, legalább apád segítségét fogadd már el...

2016. okt. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem senki sem hibás.

Érthető, hogy felkavart ez a helyzet.

De szerintem apukád aranyos volt, hogy nem akarta, hogy magadban rágódj, hanem meg akarta beszélni.

Nem lehet a dolgokat a szőnyeg alá söpörni, beszéljétek meg, hogy mi a betegségedre a legjobb megoldás, ami használ is és neked is jó. Nem lehet nem foglalkozni vele.

2016. okt. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%
Túldramatizálod, mint minden tinilány. Nehezen érthető egy felnőtt férfinek, hogy ő szeretne a megoldásról beszélni, te pedig zokogsz és üvöltözöl.
2016. okt. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Vajon rám is ez vár, ha ilyen korú lesz a kislányom? :) Már most produkálja az ilyen tüneteket. :)

Cuki gyerek vagy még. Apukádnak igaza van, ha így maradsz, akkor nem lesznek túl sokan körülötted. Szerintem menj oda hozzá és beszéljétek meg. Az elején nehéz lesz, de itt az idő, hogy megtanuld kezelni a benned rejlő indulatokat.

A betegségedhez pedig mielőbbi gyógyulást kívánok.

2016. okt. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!