Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyen videókat nem veszélyes...

Ilyen videókat nem veszélyes csinálni a gyereknek?

Figyelt kérdés
Nagyon gyerek feltesz olyan videókat amik szerintem tökre veszélyesek. Pl Mi van a táskámban videó ha bemutatja ország világ előtt,hogy milyen értékes dolgok vannak a táskájába akkor a tolvajnak könnyebb dolga van.Ilyen még a házbemutatásos videó ott is körbefilmezik,hogy milyen értékes holmijaik vannak utána meg leshetik,hogyha betörnek hozzájuk.Na meg persze a szobát körbe mutató videó.Szerintetek ezek nem veszélyesek?Mert kitudja kinézi meg ezeket a videókat.Akik ilyeneket tesznek fel a netre nem gondolnak bele,hogy nem kéne ezeket ország világnak tudni?
2016. nov. 17. 13:58
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Akkor bujjunk el a fold ala, ott hatha nem tortenik baj...
2016. nov. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%
De, valamilyen szinten az, ezért nem is engedném, hogy a gyerekem ilyet csináljon, és felpakolássza a netre. Az is elég veszélyes, mikor a szülőknek halvány lövésük nincs, mit művel a gyerekük az interneten, a "magánélet szentségére" hivatkozva.
2016. nov. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
Nem különösebben. 1000 youtube-os beletekintésért a google 2,5-5 dollárt keres, egy csomó olyan magyar kiscsaj is van, akinek a csatornáját naponta nézi 10000 ember (napi 25-50 dollár), világviszonylatban meg olyanok is, akiket naponta millióak néznek!
2016. nov. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
1000 youtube-os beletekintésért a google 2,5-5 dollárt fizet a videó készítőnek
2016. nov. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Én alapvetően nem tartom egészséges dolognak, amit a mai kamasz korosztály csinál. Pontosan tudom, mekkora divat lett a videózás, de tényleg túlzásba viszik. Nem csak 15-16 évesek, hanem 11-12 évesek az egész napjukat azzal töltik, hogy vagy magukat videózzák, vagy másokat néznek.

Kiskorú gyerekek olyan beszélgetéseket meg vitákat folytatnak a youtuber-gamer csoportokban, hogy csak pillogok. Engem még 18 évesen is eltiltottak volna a számítógéptől, ha így viselkedek.

Egyébként volt már nagy balhé ebből a gyerek témából, igaz nem a srácot rabolták ki, de a kiscsávó megszerezte az anyja bankkártyáját, vett pár játékot, aztán az egyik nagyobb youtubeos tagnak küldözgetett folyamatosan párszáz forintos adományokat, csak hogy bekerüljön a neve az élő adásba. Aztán a szülőknek feltűnt, hogy hiányzik pár tízezer forint a számláról, számon kérték a gyereket, ő meg persze rögtön ráhúzta az egészet a youtubeos srácra, akit a kedves szülők megfenyegettek, hogy küldje vissza a pénzt. Ráadásul a kisgyerek nem vallotta be, hogy másra is költött, így jóval nagyobb összeget próbáltak behajtani szerencsétlen csávón, mint amit a gyerek küldött neki.

Annyira meg vannak már hülyülve az internettől, hogy ha hatalmamban állna, 16-os korhatárt szabnék mindenféle online hozzáférésre, és személyivel kéne igazolni a korukat.

Lassan csődbe megy minden játékbolt, mert amint a gyerek megtanul járni és beszélni, már csak okostelefont, laptopot meg webkamerát akar.

2016. nov. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
#1 azért a föld alá bújás, meg a nézzétek parasztok milyen drága cuccaim vannak között vannak egyéb lehetőségek...
2016. nov. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Most a több százezer youtuber közül pont őt fogják megtalálni... megnézik neki pár százan maximum (meg honnan fogják megtalálni élőbe)

akik meg profi youtuberek, ők úgysem adnak meg ilyeneket

2016. nov. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%
A lakást tényleg nem kellene! Én speciel azt se engedtem ismerősöknek, hogy az ajtóm előtt csináljanak képet magukról ahol látszik a riasztóberendezésem. A táskás dolog szerintem nem veszélyes, szinte mindenkinek ugyanaz van benne, ami értékes lehet: pénztárca, telefon, power bank.
2016. nov. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56%
Úristen egy pénztárca van a lakásban? Hát akkor indulok is feltörni! BAsszuis ne legyél már hülye. Amíg nem a riasztó PINkódját, meg Ticiánó festényeket filmez, addig nem tök mindegy? Sejthető hogy TV meg számítógép, laptop minden lakásban van, ez nem információ.
2016. nov. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

mivel nem linkeltél példát is,így sokaknak gondolom nem világos mire gondolsz..

vannak 10-12 éves lányok,akik az egész házukat levideózzák,kívül belül. és minden egyes apró részletet bemutatnak a házzal kapcsolatban. és nem csóró házak,hanem több nagyképernyős tv,laptopok stb.. így,hogy mindent bemutatnak,egy betörőnek még keresni sem kell,céltudatosan tud menni lopni..

főleg hogy annyira eszementek,hogy bejelentik előre,hogy mikor mennek nyaralni meg ilyenek.. nem viccelek.

néhány fiatal nagyon nincsen tisztába az internet veszélyeivel. és ennek a szülő issza meg a levét majd..


mondjuk én alapból nem engedném a gyerekemnek,hogy ország világ előtt hülyét csináljon magából a videókban. elég megnézni miket raknak fel a 12-13 évesek. pár év múlva égni fog a pofájuk,ha ez előkerül,mert valaki lementi.. meg sokan ennyi idősen műkörmöt meg full sminket is csinálnak a videókban..ne mondja senki nekem,hogy ez normális ennyi idősektől..

a szülőnek kéne ellenőrizni feltöltés előtt,hogy mehet -e a videó,vagy nem. ha nem,akkor elmagyarázni a gyereknek,hogy min változtasson stb..

2016. nov. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!