Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Eroszakos csaladban felnottek!...

Eroszakos csaladban felnottek! Milyen emberek vagytok?

Figyelt kérdés

Fizikailag vagy lelkileg bantalmaztak? Vagy mindeketto? Hogy elted meg gyerekkent? Milyen felnott vagy?


Engem.vertek is meg szoval is bantottak. Gyerekkoromban leginkabb azt kepzeltem, hogy apam holtan osszeesik a lakasban. Anyukamat szerettem, vele nehezebb volt. Igazabol azt beszeltem meg magammal lefekveskor, hogy hogyan forduljak, hogy vesbe fajjon, ha megver. Engem apam kezzel, anyam fakanalla, porszivocsovel vert leginkabb. A tanulmanyaim rosszak voltak, az otthon felgyult duhomet az osztalytarsaimon vezettem le, mert ezertem, hogy aki gyengebb, azzal megtehetem. Lett egy kapcsolatom 17 eves koromban. Egy nagyon joszivu, nagyon jambor, kedves ferfival. Teljesen tonkretettem lelkileg, mert bennem volt az erzes, hogy megtehetem, mert hagyja, mert szeret es elviseli. Persz par ev mulva kidobott. Radibbentem, hogy ugynazt csinaltam vele mint velem a szuleim. Eleg zarkozott vagyok, nehezen nyilok meg, sokat titkolozom, vannak kenyszeres mozdulataim, es nagyon sokat sirok, igy probalom levezetni a bennem levo duhot, mert kulonben tudom, hogy kart tennek a kornyezetemben. Sokat szorongok, sokszor elhatarozom, hogy megeteszek valamit, majd az utolso pillanatban megtorpanok. Nem lesz gyerekem, mert biztos rossz szulo lennek, biztos bantanam en is a gyerekemet. 25 eves vagyok, de erzelmileg nem hiszem, hogy a koromhoz melto vagyok. Igyekszem dolgozni magamon, csak a nekem tarthato tempo eleg lassu, ezert biztos, hogy el fog mulni a fejem felett az ido.


Masok hogy vannak ezzel?

(Kerem, ne kotoszkodjon senki? Es ne adjon tanacsokat! Kezelem a dolgokat!)


2016. nov. 23. 04:58
1 2
 1/17 anonim válasza:
Szia!kb. 6 éves koromtól 16 éves koromig vert apám,aztán külön költöztem tőle.Nem haragszom már rá,nem megyek vele előrébb.Évekig hozzá sem szóltam aztán megkerestem .Elég nehéz megtalálni vele a megfelelő hangnemet...ő is megváltozott az évek alatt,új családja van..én megpróbálom az egészet úgy kezelni,hogy elfogadom ,ez van,mit lehet ebből tanulni,mi az amit ezáltal kaptam?ilyeneken gondolkodom néha...nem könnyű,az tény.....igazából arra volt ez jó azt hiszem,hogy azok a problémák amik másoknak problémákat jelentenek,számomra nem is léteznek.
2016. nov. 23. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
23%
Nézd meg a jelenlegi miniszterelnököt.
2016. nov. 23. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Senkinek nem merem megmondani a véleményem és senkivel szemben nem tudom magam megvédeni.
2016. nov. 23. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
64%
Szerennye teszi az embert a mult.
2016. nov. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Fizikailag és lelkileg is bántalmaztak és azt is végig kellett néznem, ahogy más családtagjaimat bántják.

Szerencsére semmi olyan durva következménye nem lett.

Kicsit zárkózott vagyok, kicsit félénk, de semmi kóros. Akár akkor is lehetnék ilyen, ha nem így növök fel.

Nem bántok másokat, nem csinálom azt másokkal, amit velem csináltak.

Szerintem te nem tudtad feldolgozni, hogy mi történt gyerekkorodban, nem tudtál továbblépni.

Én már nem foglalkozom vele, elmúlt, túléltem, nem haragszom a szüleimre sem, inkább sajnálom őket.

Neked is meg kéne találnod azt, hogy mitől tudsz ezen túllépni.

2016. nov. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Agresszív alkoholista anya mellett nőttem fel aki előbb ütött, és utána kérdezett. Apám bár akkor nem ivott, de istenítette az alkoholista anyámat, és csendben tűrt mindent. Ennek az lett az eredménye, hogy 20 évesen belemenekültem egy házasságba, csak, hogy elmenjek az alkoholista anyámtól.Bár a házasságom tönkrement, de szerencsére jó ember volt a férjem, és eltudtunk kulturáltan, barátként válni. Megtudom magam védeni, de nagyon bizonytalan vagyok mindenben. Sőt elég kuka vagyok ha ismeretlen társaságban vagyok, legyen az munkahely vagy akár egy orvosi rendelő. Huszonévesen nagyszájú, lázadó nő voltam. Ma már vidám, életrevaló, de érzelmes nő lettem. Van egy csodálatos felnőtt fiam akinél ügyeltem arra, hogy ő soha nem ismerje meg azt az érzést, hogy az anyja részeg. Van egy csodás férjem aki szó szerint a tenyerén hordozz..Ma már szeretek élni, és eljutottam arra a pontra, hogy nem a múlt miatt kesergek, nem hibáztatok senkit az elcseszett életemért. Ma már tudom: a múltat soha nem tudjuk megváltoztatni, a jövő meg olyan lesz amilyenné én alakítom.

Jó tanács: Hagyd magad mögött a múltat, felesleges azon agyalni, hogy miért volt rossz az életed. Kezdj el élni.Kezdj el csakis magaddal foglalkozni. Ha idáig eljutsz akkor később boldog ember is lehetsz.

43/N

2016. nov. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Gyerekkorom óta állandóak voltak a vitázások a szüleim között, engem ide-oda hurcibáltak. Anyám-apám nem sokat foglalkozott velem ezért mindig más felügyelete alatt voltam. Minden idegen úgy bánhatott velem, ahogy akart (ordibálhattak, megverhettek, büntethettek). Ezek közül apám volt a legkegyetlenebb. Ha néhanapján láttam őt (mivel külön élt anyámtól), mindig verés vagy terrorizálás lett a vége. Kamaszkoromban magához vett, ahol folyamatosan az agyamat mosta (a világot valóságos pokolként festette le, ahol élni sem érdemes) rombolta az önbizalmam és az önbecsülésem (életképtelen hülye vagyok, csomó pénzbe kerülök neki) emellett rabszolgaként bánt velem (ha nem teszem azt amit parancsol, kidob az utcára). Tinédzser koromra ezért teljesen befordult lettem, depressziós és rászoktam az alkoholra. Az időm nagy részét egyedül töltöttem, nem voltak sem barátaim se senki más aki a pozitív irányba tereljen. Ezért életcélom se volt. 26 éves koromra az életem teljesen tönkrement. Jelenleg borderlinnal, folyamatos mániás depresszióval és állandó halálvággyal küzdök.
2016. nov. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Hasonló: fizikai (nem sűrűn) és szóbeli is (káromkodások) apum részéről, anyu meg alkesz volt. Milyen lettem? Káromkodom ha kell, ha nem, hangos vagyok, negatív, végtelenül pesszimista, mindenben és mindenkiben a rosszat látom. Próbálok rajta változtatni, de nagyon nehéz, de én is tudom, hogy nem jó.
2016. nov. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Igazából nem bántalmaztak, csak teljesen elnyomtak. Nem nagyon lehetett saját véleményem, ha igazam volt és a másiknak nem akkor sem volt nekem igazam. Ha megpróbáltam kiállni magamért, akkor lehurrogtak, besértődtek. E miatt teljes összezavarodottságban éltem, mindenki mást jobbnak tartottam magamnál, mindenkinek igaza volt körülöttem csak nekem nem, ezt én láttam igy. Azóta alakitom a személyiségem, tudatosan. Jó uton haladok, egy kicsi bánatom van csak, az, hogy éveim kárbavesztek. De reményeim szerint ezekért kárpótol az élet.
2016. nov. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
85%

Apám alkoholista, anyám borderline személyiségzavaros (kezeletlen, gyógyszereit nem szedi). Mind a fizikai (vertek azzal, ami kéznél volt, szíjjal, bottal, a fejemet a falba verték, szekrénybe, pincébe zártak, volt, hogy egész napokra), mint a lelki bántalmazás (mindennek elhordtak, zsaroltak, önbizalomrombolásból is jelesek voltak) mindennapos volt. Szakadt, koszos ruhákban jártam, gyakran nem volt mit ennem, vagy mert épp elitták a pénzt, vagy mert büntetésből nekem nem járt kaja napokig, emiatt kiközösítettek, csúfoltak a gyerekek is, ovitól középiskoláig konkrétan nem volt kihez szólnom. Mindennemű álszerénység nélkül úgy gondolom, hogy okos gyerek voltam, soha nem tanultam, de mindig jók voltak a jegyeim, így én gyerekként a könyvekbe menekültem. Később kiskamaszként nekifeküdtem a nyelvtanulásnak is, amint elkezdtem a középiskolát, elkezdtem suli előtt-után dolgozni (szórólapozás, ilyesmik).

Elvégeztem a középiskolát (középiskolában is egy borzasztóan kirekesztő, sznob osztályom volt, de legalább két hasonlóan kirekesztett lánnyal sikerült összebarátkoznom, ami azóta is tart), felvettek egyetemre, ekkor felvettem a diákhitelt és elköltöztem abban a pillanatban több emberes albérletbe. Gürcöltem rengeteget, minenféle diákmunkákkal egyetem mellett, éjszakánként fordításokkal dolgoztam, elég kemény időszak volt, de tudtam, hogy muszáj átvészelnem, különben semmi nem lesz belőlem és ezzel hagyom, hogy a hátterem meghatározzon engem, ezt pedig nem hagyhattam. Szóval engem motivált a hátterem, piszok sokat dolgoztam, végül eladták a fejünk felől az albérletet, csak drágábbat találtam, ekkor olyan állást kellett keresnem, ami mellett nem tudtam befejezni az egyetemet, de ez végül beindította a karrierem így is, kemény munkának és szerencsére normális főnökömnek köszönhetően.


Mindeközben az első két párkapcsolatom rettenetes volt, én is nagyon sok hibát követtem el, nem tudtam, mit akarok, manipulálható voltam, szeretetéhes, önbizalomhiányos, önmarcangoló, szuicid (két kísérlet után pszichiátriát is megjártam), mindenért magamat hibáztattam, amikor megütöttek, megcsaltak, elhagytak. Aztán egyik nap úgy döntöttem, ebből elég volt, nem leszek valami akaratgyenge boxzsák, nem élhetem így le az életem, kezdenem kell valamit az életemmel, különben senki nem segít és senki nem teszi meg helyettem, ahogy eddig sem. Ezután önismereti órákat vettem, agykontrollt tanultam, önvizsgálatokat tartottam, építettem az életem, barátokat szereztem, hobbit találtam, a munkámban is teljesen odaadó voltam.


Milyen felnőtt lettem? Határozott, céltudatos, "csakazértis megmutatom" típus. Rájöttem arra, hogy már annyi szart megéltem egészen pici korom óta és valahogy mindig kiküzdöttem magam belőle, ezért nincs az a gödör, amiből ne tudnék kimászni. Ez valami hihetetlen löketet tud adni mindenhez. Rengeteg önismeretet szereztem, tudom, ki vagyok, mit miért érzek, helyre tudom tenni magamban a régi traumákat, amikor előjönnek valamiért, képes vagyok az egészséges párkapcsolatokra, kikezeltem magam az önbizalomhiányomból. Külföldön élek, jó munkám van, vannak barátaim, hobbim, jó a házasságom, a szüleimmel megszakítottam már 10 éve minden kapcsolatot. Elmondhatom, hogy boldog ember vagyok. Mai napig rám tör néha a depresszió, a szuicid gondolatok (ritkán most már, évente párszor), de ezeket tudom kezelni és hamar elmúlnak.


Ezt azért írtam le ilyen részletesen (ne haragudj az élettörténetért), hogy megmutassam, nem feltétlenül roppan bele valaki egy ilyen helyzetbe. Szerintem menj el pszichológushoz, keress egy hozzáértő terapeutát, vegyél önismereti órákat és próbálj emellett valami olyan dolgot keresni az életedben, ami legalább egy kicsit is boldoggá tesz. Ha szeretnél beszélgetni erről, írhatsz nekem privátban is.


Sok sikert!

2016. nov. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!