Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megkaphatom ilyen esetben a...

Megkaphatom ilyen esetben a felügyeleti jogot a húgom felett? 19/F

Figyelt kérdés

Az ismerősök elkerülése érdekében nem mesélném el teljes egészében, hogy mi történt. A lényeg, hogy egyetemre járok, barátnőmmel együtt lakunk. Otthon pedig áll a bál. Lásd: folyamatos veszekedések, amiket a húgomon vezetnek le, nem is egyszer megütötték. Szó szerint retteg és az egyik tanára is mondta, hogy látja, hogy nincsen vele rendben valami, látszik rajta, hogy nagyon fél és kérdezte, hogy minden rendben van-e otthon, mire anya azt mondta, hogy igen.

Még csak 12 éves, nem lehet, hogy a további éveit így élje, teljesen tönkre fog menni. Van, amikor hétvégente hazamegyek és megölel, mindig elmondja, hogy szüleink folyton csak bántják nem csak verbálisan.


Nem tudom, hogy ezt így meg lehet-e oldani, vagy lehet hülyeséget kérdeztem, mert ez lehetetlen, csak gondoltam van rá valami megoldás.


Előre is köszönöm szépen.


2016. nov. 24. 12:12
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
A gyámhivatalnál kell intézni. Indokolt esetben hivatalos személyt is kirendelhetnek gyámnak vagy gondnoknak, viszont ha van olyan családtag aki alkalmas a feladatra, akkor azt szokták kirendelni. Testvér is kirendelhető, ha megfelel a kritériumoknak.
2016. nov. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1%
Lehetőség van ha ténylegesen bántalmazzák. De szerintem az, hogy hozzád kerüljön, az valószínűleg lehetetlen. Bocs ha hülyeséget mondok, de szerintem így van. Max otthonba kerülhetne, de az még valószínűleg ettől is rosszabb lenne.
2016. nov. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
17%
Nem. A gyámhivatal jelöl ki gyámot.
2016. nov. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon rendes tőled, hogy bevállalnád egy 12 éves kislány nevelését. A gyámhivatalban kell kezdeni az ügyet, de nem egyszerű menet. Kérdés, hogy te mennyire vagy önfenntartó, milyen körülmények közé tudnád vinni, ill. van-e elég nyomós indok arra, hogy őt, mint kiskorút kiemeljék a családból. Nem valószínű, hogy rögtön ilyen drasztikus lépést tesznek, először megpróbálják családon belül javítani a helyzetet.
2016. nov. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
22%
Igen. Én az anyámét vettem át 20 évesen, mert alkoholista volt és elitta csaknem az egész vagyonát, az utcára került. De igen keserves lett az életünk, beutaltattam az elvonóra, de vért izzadtad vele. Jól gondold meg, mert fiatal vagy és nem biztos, hogy jó ötlet ekkora felelősséget vállalnod. Megteheted, mert felnőtt vagy, de tényleg gondold meg.
2016. nov. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
22%
Nos mint mindenhol itt is a pénz. Egyetemistaként nem igazán hinném, hogy képes vagy eltartani egy gyereket. Aztán barátnőd is múlandó.Egyetlen érv meletted a rokoni kapcsolat. De gyámhivatal azt akarja a gyerek családba nevelkedjen ahol testi és lelki fejlődéséhez minden biztosított.Igazad van ez a helyzet rossz. Viszont egy 12-18 éves lány nevelése anyagilag nagyon megterhelő. Most kezd "öltözködni" sminkelni pár év múlva kellő szigorral kell fogni hogy tiszteséges erkölcsös lány legyen belőle. Egy 10-20 közti lányt az apjának se egyszerű nevelni egyedűl. Szóval rajtad kívűl valaki aki alkalmas?
2016. nov. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem örökbe akarja fogadni, csak a felügyeleti jog lenne az övé. Úgy tudom, ilyenkor a szülők kötelesek gondozási-, vagy tartásdíjat fizetni.
2016. nov. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
66%

Jezusom, mennyi onzo es rosszindulatu ember van itt! Mi az, h a "baratno is mulando"??? Hogy jon ez ahhoz, h a srac magahoz akarja venni a hugat, m otthon bantalmazzak? 19 eves, egyetemre jar, csak tisztaban van azzal, h tudja-e vallalni a huga neveleset vagy sem anyagilag. Egyebkent ilyenkor jarna neki tamogatas is, ha megkapna a huga feletti felugyeleti jogot.

Kerdezo, erdeklodj a gyamhivatalnal. Nagyon tisztellek, h egyaltalan eszedbe jutott az, h magadhoz veszed a hugodat! Minden elismeresem es sok sikert kivanok hozza; remelem sikerul.

2016. nov. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!