Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek hogy tudnám...

Szerintetek hogy tudnám rávenni apát arra, hogy karácsonyra kiscicát kapjak?

Figyelt kérdés
Már mindent megpróbáltam. Mondtam apának, hogy vagy cicát szeretnék karácsonyra vagy semmit. A hugomat is beavattam, ő is ezt mondogatja. Anya is szeretne egy cicát, mert régebben volt egy nagyon aranyos cicánk csak elütötték. Most van egy tacsink, aki nagyon szeret a cicákkal játszani, mert amikor elmegyünk a mamáékhoz, ott van 7 macska, és tökre jól elvan velük... de visszatérve az eredeti kéedésre, apa nem akar kiscicát, merthogy csak piszkot csinál, és a kutyánkal sem foglalkozunk eleget, ami szerintem hülyeség... szóval tudnátok tippet adni, hogy mivel tudnánk rávenni az apát?

2016. nov. 25. 17:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem akarja tárgytalan... El kell fogadni én kutyát akartam 8 évig,de hörcsögöm volt és van,mert nem engedik. el kell fogadni
2016. nov. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

Nem lehet ilyenre rávenni senkit sem.

Tényleg sok gondot okoz. Minden nap kell porszívózni, és így is lesz bőven macskaszőr. Lehet, hogy gyerekként neked ez nem tűnik fel, de felnőttként már ilyenekre is gondol az ember, nem csak arra, hogy jaj de cuki cica.

Ráadásul, ha a kutyussal sem foglalkoztok eleget, akkor felesleges még egy állat. Játssz a cicákkal mamádnál, otthon meg foglalkozz a kutyussal.

2016. nov. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
19%
Az a baj, hogy karácsony egyszer van egy évben, és az egy szokásos dolog, hogy ilyenkor a gyerekek kérhetnek valamit.
2016. nov. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
100%

Miért mondta, hogy nem foglalkoztok eleget a kutyussal? Szoktátok sétáltatni, takarítani utána, etetni?

Megpróbálhatod/megpróbálhatjátok bizonyítani, hogy igenis foglalkoztok vele, azonban ha esetleg ezúton sikerül megbeszélni vele, hogy legyen cica is, utána is ugyanolyan figyelmet kell fordítani a kutyusra.

Másik kérdés, hogy megtudjátok-e oldani, hogy a cica benti legyen? Ha kijárós ismét elütheti valaki, vagy megmérgezhetik, esetleg egy kevésbé barátságos kutya (ha otthon megszokja, hogy nem kell félni a kutyától, másiktól se fog) elkapja.

A macska tartás ugyanolyan felelősségteljes dolog, mint a kutya, hiszen nem 2-3 évig él, hanem 15-20 évig is. Jó lenne tudni, hogy mennyi idős vagy. De gondolom sejted, hogy az állattartáshoz szükséges alapvető dolgokat meg kell teremteni. Ez nem csak az etetés, itatás, alom, hanem a rendszeres oltás (akkor is, ha kizárólag benti), ivartalanítás, és foglalkozás vele.

Ha a szüleid az anyagi részét tudják vállalni, amit ha belátsz igen hosszú távra szól, illetve felmerülhetnek plusz költségek (pl. betegség), akkor tudnád/tudnátok vállalni a gondozását? Minden nap etetni, itatni, fésülni, takarítani az almot?

Ha esetleg nem lesz olyan kedves, bújós cica, akkor is megtartani, ugyanúgy foglalkozni vele?

Szerintem gondold át, hogy milyen nagy felelősség egy állat befogadása, tartása. Esetleg kérdezd meg apukád, hogy mitől tart, miért nem szeretne. Leülhetnétek vele ezeket komolyan átbeszélni.

De mint korábban említettem, ha sikerül "rávenni", hogy kapjatok karácsonyra (és nem zsarolással, hogy más nem is kell), akkor is át kell gondolnod, hogy igazán felelős kisgazdija tudsz-e lenni. :)

2016. nov. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"és a kutyánkal sem foglalkozunk eleget, ami szerintem hülyeség..."

Hát ilyen nyomós érvet nem lehet nem figyelembe venni. Nyilván ha szerinted ez hülyeség, akkor nagyon gondos gazda vagy, rád lehet bízni még egy állatot.

2016. nov. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
57%

Nem ismerem apukádat, de az én apámból kiindulva, nem jó ötlet erőltetni. Az én apám pl egy tipikus régi gondolkodásban leragadt, empátiát nem ismerő idióta, aki a szemem láttára kínozta a macskámat, amiért az bejött a házba, illetve mikor közbeavatkoztam, leütött engem is.


Ha a te apukád is ilyen, nem éri meg.

2016. nov. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%
6os, apádra jobb jelzőt tudnék mint az idióta...rács mögött a helye
2016. nov. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ahaaaa, akkor az új kiscicát is el fogják ütni? Nem fogyóeszköz, hanem élőlèny.

Ha apukád azt mondja, hogy a kutyával sem foglalkoztok akkor nyilván igaza van ès saját magának nem akar gondot csinálni.


Nekem 2 macskám van, naponta 2x alomcsere, reggel-este kaja, tálakat elmosni, vízcsere ès mivel úgy esznek mint a disznók folyamatosan takarítani kell utánuk. Arról nem is beszèlve, hogy nem az a macskatartás ha kivágod a kertbe ès majd elütik...oltatni kell, ivartalanítani, etetni, állatorvoshoz hordani. Nem 2 fillér, amit nyilván nem te állnál.


Szóval ne erőszakoskodj, apukádnak igaza van.

2016. nov. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
27%
Eressz szét a házban egereket, így szükség lesz egy cicára, ami elfogja őket.
2016. nov. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a sok választ. Az ivartalanítással nem lenne gond, ugyanis a papám állatorvos! :D Tudom mikkel jár a macskatartás, mert már volt macskánk. Tudom hogy vannak olyan macskák, amik nem búj ak az emberhez, pl: mamámnál, de akkor is szeretem őket. Apukám nem az az ember, aki veri az állatokat. És tudom, ez mlst így hihetetlenük hangzik, de még beköltözött hozzánk egy egér, és minden csapdát tettünk, de egyikbe sem ment be hónapok óta. :D Anyagilag rendben vagyunk, azzal nincs is gond. A kutyámmal tőrödni szoktunk, arany élete van, és amikor iskola után hazajövök gyalog, mimdig játszok vele, csak azt apa nem látja. Az elütött cicánkat nagyon szerettük... azt hogy kiütötte el nem tudjuk. Elég bénus cica volt, egy macskához képest. Egyszer leesett valamiről, amikor kitört a lába, és hónapokig vittük műteni, egy csomó pénzért, amígy meg nem gyógyult. Egyszer mentünk nyaralni, és oda kivételesen nem vihettük a Kormit.(így hívták) Hívtuk a nevén es C C C-ztünk neki de nem jött. Gondoltuk, ha majd jönnek a mamáék etetni, akkor majd addigra itthon lesz. Elindultunk lefele az úton a kocsival, és apa hirtelen lefékez... a hugommal előre nézünk, hogy mi történt, és akkor látjuk ott a Kormit... elütve... olyan hihetetlenül fájt mindenkinek, úgy sírtunk, mert egy szív lélek cica volt... egy kivétel. Ez pár éve történt... de máig tisztán emlékszem...
2016. nov. 27. 14:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!