Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyával megint összevesztünk....

Anyával megint összevesztünk. Sosem ért meg. Én pedig rettegek hogy a sok idegeskedéstől valami baja lesz és elvesztem. Rendbe akarom tenni a kapcsolatunkat! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2016. nov. 26. 00:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el neki ezt amit ide leirtal. Hogy probaljatok meg kompromisszumokat kotni.
2016. nov. 26. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Elmondtam neki, de nem érdekli. Idegesíti hogy mindig a betegségekről beszélek. De ha nagyon féltem hogy baja lesz.... Állandóan ideges és rossz kedve van. Ha szóváteszem akkor veszekedés lesz és engem hibáztat. Én nem akarom hogy baja legyen és jóban akarok vele lenni, de így nehéz.... már lassan nekem is gyomorfekélyem van
2016. nov. 26. 00:56
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

Gondolj bele! - mit kéne megértenie, ha te állandóan betegségekkel traktálod, ami őt idegesíti?

"Mit csináljak?"

Hallgass, vagy legalábbis többet!

2016. nov. 26. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha folyamatosan csak a betegségek kötnek le téged, baj van veled. Minek terheled felesleges dolgokkal anyukádat? így nem csoda hogy veszekszik veled. hagyd abba hogy mindig ilyenekről beszélsz neki.
2016. nov. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Inkább próbálj meg neki örömet szerezni. Felvidítani.

Minél többet a rosszra összpontosíttatod a figyelmét, annál rosszabb lesz. Azt kéne meglátnia, hogy vannak jó dolgok is a környezetében. Ha ebbe az irányba terelnéd, az neki és a kapcsolatotoknak is jót tenne.

2016. nov. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Sosem ért meg. Te sem érted, sem őt, sem saját magadat!

Az agy úgy működik, hogy amire fókuszálsz, ami gondolatok az agyadban forognak, azok a dolgok erősödnek az életedben, mert a gondolati energiát magukhoz vonzzák. És ha még ezeket a gondolatokat ki is mondod, akkor még a kimondott szó erejét is hozzá adod.


A mamád viszont szeretne minél kevesebbet gondolni ezekre a dolgokra, szeretné az életből a szépet, a jót, azt észre venni, annak örülni, amik körülötte ezekből van!!!

Ne csodáld, hogy ingerült lesz, amiért te ebben állandóan akadályozod, és mindig visszarántod a betegség-témába.


Nézz a lelkedbe, de őszintén!!

"Rettegsz, hogy baja lesz és elveszted"... saját magadat félted, attól félsz, hogy egyedül maradsz, ha őt elveszted.


Ha valóban rendbe akarod tenni a kapcsolatot, akkor ne beszélj neki a betegségekről, ne juttatsd eszébe örökké, keresd a szépet, a jót, azt, ami örömmel, boldogsággal tölti el. És bízz a gyógyulásban! Segítsd, és ne akadályozd!

2016. nov. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, mennyire lehúz, ha valaki folyton a rosszat mondja, meg csak azzal foglalkozik? Elképesztően zavaró, és megértem anyudat, hogy nem akarja huszonnyolcadszorra is végighallgatni a felesleges sirámaidat a nemlétező betegségéről.


Én is állandóan nagynéném hisztijét hallgatom, de már kiesik tőle az agyam, semmi kedvem egy légtérben lenni vele, mert rosszkedvűvé tesz.

2016. nov. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!