Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim szavakkal bántanak,...

Szüleim szavakkal bántanak, hogy kezeljem?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok. Mondhatjátok hogy túlreagálom viszont nem. Anyukám és apukám nagyon rossz szavakkal illetnek, és állandóan azt hajtogatják sehova se fognak felvenni, meg hülye rib..anc vagyok nem csinálok semmit, csak fekszem, rossz tanuló vagyok, milyen kis pi.cs.a vagyok, semmit nek tudok jól csinálni, csak teher vagyok számukra. Pedig én kihozom magamból a maximumot de mégis nevekkel illetnek. És sokszor vannak verések. Apukám reggel korán elmegy dolgozni este keson hazater. Mikor hazajön rib.ancozik hogy semmit nemtudok megcsinalni és ez engem annyira bánt, sokat sírok , de még IGY SEM REAGALOK TUL, es annyira szomoru vagyok, masoknak a szuleje szereti a gyereket, kirandulásokra mennek. Itthon az a vita hogy sosincs pénz meg milyen sza.rházi vagyok. Ha megvedem magam akkor meg hogy mereszelek visszabeszelni, mikor csaladi osszejovetel van eljatszuk a "tokeletes családot" es mindenki hisz nekem. senkinek nem merek szólni hogy otthon egeszsegtelen kapcsolatom van szüleimmel. Es mindez 7-8 éves korom óta kezdődött. Ez annyira kihatott rám hogy nincs szociális életem csak itthon vagyok és próbálok megfelelni de csak a "hulyepi.csa nem csinalsz jol semmit" kapom. Hogyan kezeljem?

2016. nov. 26. 17:15
1 2
 1/20 anonim válasza:
51%

Szörnyű amiket irsz... Nagyon sajnalom a dolgot.


Sajnos lehetne itt bolcselkedni, biztos kapsz majd tanácsokat de az az igazsag, hogy szerintem nem tehetsz semmit..


Nem tudsz hatással lenni, hiszen nem neked kell megvaltoznod hanem a szüleidnek.. Nem tudom, hogy mennyiben adsz okot arra, hogy haragudjanak rad, de akárhogy is van, nem lenne szabad igy beszelniuk veled.


Ha négyszemközt, higgadtan is probaltal mar errol anyukáddal beszelni, es semmire sem mentel vele, akkor csak

Egyet tudsz tenni: Kibekkelni.. Engedj el mindent amit csak tudsz a füled mellett, eretsegizz le, talaj munkat, kezd el az életedet.

Esetleg addig probaj támogatókat talalni magadnak.

2016. nov. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm hogy írtál. Ember vagyok igen tévedek, viszont maximumot hozom ki magamból. Mikor vége a veszeldésnek általában szobámba sírok ameddig elalszok. Sokszor olyan súlyos hogy számba tömök valamit annyira sírok csak ne halljanak. Megesett azis hogy nagyon sokszor fegyorsult a szívverésem és egyszerűen nem tudtam gondolkodni, ugy ereztem magam mint akinek egy pánikrohama volt, de sikerült lenyugodnom. Nagyona aggódom az egézségem miatt. Az a baj hogy tudom hogy ez örökre megfog bennem maradni akármennyire is próbálom elengedni a fülem mellett nem megy, sokszor magamat okolom miert vagyok ennyire szerencsétlen semmire nemvagyok jó.
2016. nov. 26. 17:43
 3/20 Metionin ***** válasza:
100%

Ez tipikusan annak az esete, amkor a kedves szülő a saját frusztráltságát a gyereken vezeti le. Nagyon jól teszed, hogy nem reagálod túl, ugyanis a verbális bántalmazás ellen csak 2 megoldás létezik: 1. elköltözni onnan a francba, 2. letojni magasról. Mivel az életkorodból adódóan az első nem opció, amásodikra kell koncentrálnod. Tudatosítsd magadban, hogy a szüleid valójában nem rád dühösek, hanem önmagukra, a saját szar életükre. Inentől kezdve nekem nem kötelező magadra venni amit mondanak. Eleinte nagyon nehéz, mert még ha tudja is a gyerek, hogy ez voltaképpen nem is róla szó, a szóbeli bántalmazás fáj, rosszul esik. Meg kell tanulni elhatárolni magadtól a beszólásokat. Ha kell, minden nap gondold át, hogy miért is vagy értékes ember, hiszen a szüleid nem látják ezt meg benned, neked kell emlékeztetni magad erre. Mondanom sem kell, hogy közben igyekezz tanulni, hogy amint lehet, elmehezz egy jó középsuliba, felsőoktatásba, lehetőleg messze tőlük.

Tapasztalatból tudom, hogy mennyire szar ez, mivel nálunk is nagy népszerűségnek örvendett a verbális bántalmazás, miután a "kézi" verzióból már kinőttem (na meg amikor párszor kérdőre lettek vonva a gyerek kék foltjai miatt). Fogyatékos vagy, nincs értelme az életednek, én csak egy norámlis gyereket akartam nem egy ilyet, sosem lesz belőled semmi, életképtelen vagy, ronda vagy, szégyen vagy stb. Mindennapos szöveg volt, miközben kitűnő tanuló voltam, otthon takarítottam, stb. Mások előtt persze világbéke és dagadó kebel, hiszen a drága gyermek megint osztályelső, örömkönnyek, büszkeség. Részemről pedig hányinger. Hosszú ideig emésztettem magam, hogy miért nem vagyok elég jó, aztán rájöttem, hogy nekik sosem leszek elég jó. Innentől kezdve leszartam, hadd mondják. Rajtuk már nem lehet változtatni, a saját életeden igen. Én spec. felnőttként kaptam meg ~2 éve, hogy amúgy lóxart sem ér az életem, hiába a diplomám.

2016. nov. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
100%
Szerintem ezt el kéne valakinek mondani mert ez így nem mehet tovább
2016. nov. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon értékelem és köszönöm hogy leírtad ezeket. Igyekszem nem hallani de nagyon nehez, igyekszem minél erősebb lenni, minél többet eljárni itthonról. Undorom amikor hazajövök iskolábol, mikor meglátom a házunkat elmegy a cseppnyi életkedvem is. Ha belépek a házab es koszonok akkor az a valasz "miva'?". Es mindeféle képpen szerentém az én jövőbeli családomban a gyerekeimet arra nevelenk hogy NE EZT TEGYEK MERT EZ NEM HELYES.
2016. nov. 26. 17:52
 6/20 A kérdező kommentje:
Nemtudom kinek mondhatnám el. Ófőm leszarja az osztalyunkat, barátnőim keves van viszont velük nem lehet igy komolyabban beszelni, mert nekik a rozsaszin vattacukor vilaguk van.
2016. nov. 26. 17:53
 7/20 anonim válasza:
35%

Nem tud segitseget kerni ugyanis senki nem fog érdemben segiteni!!


Hosszas huzavona utan talan kiemelnek a családból es lehet allami gondozasba onnan meg az utcára!!

Ennel rosszabb álmegoldas nem letezik!!


Esetleg talan havegy torodobb nagyszulokhozbtudnal költözni..? Talan az segíthetne....

Az apad későn jar haza ahogyan irtad is, akkor probald ot elkerülni..mintha mar aludnál stb. Gondolom nem törik rad az ajtót, nem?

1es kommentes voltam.

2016. nov. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nagyszüleimhez semmi képpen. Visszahoznának, és rosszabb lenne.
2016. nov. 26. 18:08
 9/20 anonim válasza:
90%
Lehet, hogy ez nem a legjobb megoldás de egy idő után szerintem megszokja az ember. Nekem is voltak problémáim családon belül de megszoktam és így sokkal egyszerűbben viselem el a napi dolgokat. Azt tudom tanácsolni, hogy magad miatt ne engedd, hogy ezek a bántó dolgok hatással legyenek rád. A te életedben te vagy a főszereplő. Szerintem szedd össze magad picit és hidd el azt, hogy te igen is remek ember vagy és sikeres, jó életed lesz ha felnősz! :) Figyeld meg, ha így kelsz fel minden nap akkor hamarosan érezni fogod, hogy erősebb vagy!
2016. nov. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
nagyon szepen koszonom:)
2016. nov. 26. 18:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!