Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem megyek ma iskolába,...

Nem megyek ma iskolába, bűntudatom van?

Figyelt kérdés
A héten beteg voltam (mandulám volt begyulladva) de már tegnap be tudtam menni. Mivel több tantárgyból is emelten vagyok, abból a leckét az osztálytársaim nem mondták el...Hát én meg elfelejtettem. Tegnap az fogadott, hogy mára meg kéne írnom két esszét, egy önéletrajzot, plusz be kéne pótolnom három dolgozatot. Este nekiálltam, de feladtam egy jó három óra szenvedés után és inkább aludtam. Ma reggel anyukám véletlen elvitte a telefonom (merthogy ugyan olyan, csak a tok más) a munkahelyére, de szerencsére nincs messze így érte tudtam menni, amikor feltűnt a dolog. Viszont lekéstem a buszom. Még egy ment volna úgy, hogy késsek egy órát, de inkább mondtam anyának, hogy itthon maradok, mert nincs kész a beadandóm. Ő erre nagyon megharagudott rám. Jogosan? :( Nem szeretnék vele rosszban lenni, de a mai napra ez sok lett volna szerintem. Még mindig köhögök és be vagyok rekedve, és igazolásom is van. De nem akartam csak emiatt hiányozni.

2016. dec. 2. 07:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
Másik opció, hogy elmész a suliba, és megmondod a tanárnak, hogy ez és ez volt, sajnos nem tudtad elkészíteni z összes feladatod. Szerintem korrekt lett volna.
2016. dec. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
69%
Beszéld meg anyuddal,ha hazaért! :) Biztos megérti,gondolom jó tanuló vagy a leírtak alapjàn!
2016. dec. 2. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Ma nincs is vele órám. Tegnap épp ezért megkértem, hogy had adjam le hétfőre, de azt mondta az nem jó, mert ő hétvégén akar javítani :(
2016. dec. 2. 07:20
 4/18 anonim válasza:
62%
A mai oktatás rendszer kiszott s@r 😂😂 napi 8-órám van és szerdánként/péntekenként gyakorlat! 8-órában persze. "Magyarország jobban teljesít" szerintem nem fog rád haragudni ha látja rajtad , hogy kivagy merűlve, meg ha beteg vagy akkor mi a xarnak kuld iskolaba? Nem értem .. inább pihenj gyógyulj meg. Ennyi
2016. dec. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Hát egy olyan négyes... A tavalyihoz képest sokat rontottam, mert most bejöttek a faktok :) Igyekszem megbeszélni vele, de ilyen téren szigorú, még egy ideig biztos haragudni fog. De legalább ma meg tudok mindent írni meg tanulni :)
2016. dec. 2. 07:22
 6/18 anonim ***** válasza:
61%
Nem jogos a harag, mivel neked még otthon lenne a helyed, mert beteg vagy. Csak akkor kellett volna menned suliba hamarabb, ha súlyos akut iskolaundoritiszed lenne, de ebben az esetben nem erről volt szó.
2016. dec. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Eredetileg én akartam suliba menni, mert nem akarok lemaradni, nagyon nehéz bepótolni. A legtöbb bontott csoporton a "legjobb" csoportban vagyok, plusz a fakt, plusz az emelt. Nehéz bepótolni :(
2016. dec. 2. 07:24
 8/18 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm mindenkinek a választ! :) Nagyon aranyosak vagytok
2016. dec. 2. 07:26
 9/18 anonim ***** válasza:
94%

Akkor most jegyezd meg egy életre kérlek: ha kiírnak egy hétre, akkor egy hétig leragasztod a segged a lakásban és nem mész be.


Nem értem, tegnap miért kellett bemenni, én ezért lennék rád mérges, nem a mai "lógásért".

2016. dec. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
94%

Én a gyermekeimet betegség után mindig itthon tartom úgy, hogy egy hétvége beleessen, hogy bepótolják, amit kell, akkor is, ha már csütörtökön, pénteken jól vannak. Mindig így kérek igazolást, egy-két nap alatt nem lehet teljesen kigyógyulni semmiből sem, sem bepótolni a hatalmas mennyiségű anyagot, ahogy haladnak a sulikban.

Semmi értelme, hogy visszaessenek a betegségben, és annak sem, hogy úgy menjenek vissza a suliba, hogy a lemaradás miatt szedjenek be rossz jegyet. Volt már erre példa, a pedagógusok részéről nem mindig van ilyenkor engedmény, sőt, több az ellenpélda, ezért mi nem kockáztatunk. Csak teljesen meggyógyultan, leckéket bepótolva, és felkészülten mennek suliba betegség után.

A probléma nálatok szerintem csak a kommunikációban volt, este mikor láttad, hogy így állsz, és nem vagy teljesen jól sem még, meg kellett volna beszélni szüleiddel, de bűntudatod ne legyen azért, mert nem mentél be. :)

2016. dec. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!