Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » SoS! Mit mondjak anyunak hogy...

SoS! Mit mondjak anyunak hogy átírasson másik iskolába?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon fontos lenne, ha segítenétek és köszönöm aki végigolvassa, elnézést a hibákért, sietek!

Szóval 15 éves vagyok és elsős középsuliban. A szeptembert egy vendéglátós iskolában kezdtem, ahonnan anya kivett félévkor. Nagyon nagy volt a hajtás az alap tárgyak megtanulása mellett (4-5 oldal) volt kb. 4 szakmai tárgyam is amiből szintén (5-6) oldal tanulnivaló volt, általában már másnapra, emelett nap 8 órák. Volt hogy még haljnali 2-kor is tanultam, majd 5 kor keltem. Félévi értékelésnél is voltak problémák, és ezek miatt, én, és egy jópár osztálytársam iskolát váltottunk.

Én egy szintén vendéglátós iskolába mentem (mert ebben szeretnék majd elhelyezkedni), de ez az iskola a helyi 'gettó', gyüjtő iskola, itt vannak a környező falvak cigányai. Az iskola 98% cigány.

Az elfelejtettem írni hogy a 8. évvégi jegyeim 4-es 5-ös lett, illetve volt két 3-asom is.

Én úgy gondolom hogy adok magamra. Nem plázacica stílus ilyenre ne gondoljatok. De szeretek öltözködni, mindennap másik, tiszta ruha van rajtam, a körmeim ápoltak és megnövesztettem őket, szépen kivannak lakkozva, a sminkem szolid,a hajam ápolt, göndör, egyenes, felkötve szóval váltogatom hogy milyen.

Az itt lévő emberek igénytelenek, de ilyet még nem láttam sehol az is biztos.

Koszos a nyakuk, szakadt a ruhájuk, fekete, ragadós koszréteg van a ruhájukon, minden 2. foguk van meg csak, büdösek, a hajuk összezsírosodva, nincs kifésülve, ahogy reggel felkelnek. Egyszóval igénytelenek.

Hogy mit tanultam ebbe az évben egy darabot, egy címet se tudok felsorolni, mert nem tanultunk, nincs követelmény, vagy 2 dolgozatot írtunk tantárgyanként egész félévben. Volt hogy bejött a tanár (bocsánat, sokszor fog szerepelni a tanár szó, de nem tudom mással helyettesíteni) és megkérdezte mit akarunk csinálni? és mikor azt felelték hogy semmit, kijelentette hogy akkor szabad foglalkozás. Volt aki már nem hogy könyvet, táskát se hozott. A tanórák úgy zajlottak hogy becsöngőkor kb 15 ember bent volt, csöngő után 5 perccel beesett a tanár, az óra felénél a többi diák, ha egyáltalán bejöttek. A lógásokat az ofő igazolta, az összeset, volt egy fiú aki minden 2. órára járt csak be vagy ahogy volt kedve és le lett neki mind igazolva.

Tehát az órán nincs tanítás, vagy van aki próbálkozik de minden lesz.ja, ordibálás van, a diákok az asztalon ugrálnak, fekszenek, füves cigit töltik a padon a tanár előtt, esznek, telefonálnak, kristályoznak. A tanárt szidják szemtől szemben, késsel fenyegetik, a családját is fenyegetik, mindent a cigányok uralnak, és nem a tanár. Cigizés megvan engedve, wc-ben 10-12 bfős csoportokba cigiznek, vágni lehet a füstöt, és amikor bemegy egy tanár közéjük kinyissa az ablakot, hogy ne legyen büdös, majd kimegy.

Ezt eddig elmondtam, senki nem hitt nekem, mindenki azt mondta: nem, ne haragudj nem hiszem, ilyen nem létezik.

Már pedig de, ilyen van és elegem van.

Leérettségizni fogalmam nincs hogyan fogok, ugyanis egy címet, egy anyagrészt nem tudok elmondani mit tanultunk volna. Holott más iskolákban már vettek tételeket. Akárhány 10.est kérdeztem náluk ugyanaz a helyzet.

Ezenkívül más baj is van, még pedig hogy utál mindenki, tényleg mindenki. Már az első nap mikor bementem senki nem köszönt, egyedül ültem, akihez odamentem beszélgetni azt mondta takarodjak a p..csába.

Márciusban összejöttem egy fiúval, akivel miután szakítottunk, nagyon durva dolgokat terjesztett, miszerint én a buszmegbe, nyílt utcán lesz.tam, lefeküdtem a saját apukámmal ilyenek.

Persze ezt ő elmondta a haverjainak, és már több 10en ezt terjesztik, és én vagyok az egyetlen aki azt mondja hogy nem igaz, de nekem nem hisz senki mert egyedül vagyok aki ezt mondja, még ők többen.

Rágót ragasztottak a hajamba, dobálnak, kilopták a táskámból a füzeteimet, darabokra szakították és beledobták a kukába. Leköpnek, megfogták a torkomat és elkezdtek ütni, hívogatnak privát számról, átkozódnak, fenyegetik a családomat hogy megkéselik stbstb

Nagyon nagyon erős lánynak gondolom magam lelkileg, hisz január január óta egyszer sem törtem meg, de az utolsó 2 hétbe már nem jártam be.

Segítsetek, mit mondjak anyumnak hogy átírasson egy rendes iskolába?

Ahol normális a tanítás, az emberek minden..

Elnézést a hibákért, és köszönöm a válaszokat.

15/L


2016. jún. 29. 20:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

"Segítsetek, mit mondjak anyumnak hogy átírasson egy rendes iskolába? "


- Mondjuk bármit abból a regényből, amit nekünk leírtál. Nem is értem, miért jelent ez kihívást.

2016. jún. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Mond el neki ugyanezt. Ha amonnan átíratott, akkor gondolom meg lehet vele beszélni, ha ezeket elmeséled, biztos hogy megérti.
2016. jún. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%
Esetleg van még normális osztálytárs rajtad kívül? Vagy ismersz olyat, akit a fentiek miatt elvittek az iskolából? Mert őt vagy a szüleit megkérhetnéd, beszéljen anyukáddal. Még csak nem is a tanulás, otthon, magánszorgalomból is lehet tanulni, ha az iskolában csak lébecolás van, még azt is ki lehet bírni nagy nehezen, ha a többiek igénytelenek, vagy nem szólnak hozzád, de a kristályozás elég durva, és ha téged nem is visznek bele, de lehetsz másként is áldozat, pláne, ha ennyire különbözöl.
2016. jún. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%
Ezt én így elmesélném, ha meg nem hiszi el, győződjön meg róla maga személyesen.
2016. jún. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%
Figyelj, egy normalis anya ha ezt elmondod neki, BIZTOS hogy at fog irtani mert ez amit leirtal mar FELHABORITO!!! Meddig sullyedt le ez a vilag...😵
2016. jún. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%

Úristen!! Ez borzalmas :'(

Lenne kedved privátban beszélni? Szeretnék kérdezni pár dolgot ha nem baj :(

2016. jún. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
13%

nem olvastam végig de ha menő sulit nem birtad ezt a sulit már talán nem kéne szidni

egyáltalán van más lehetőség a közelben

2016. jún. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég durva.

Ajánlom neked a Gundel-Takacs középiskolát, ott végeztem, nagyon jó.

Szakács ill cukrász szak van

2016. jún. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Bírtam volna a sulit, hisz megbírtam tanulni, de csak a felét, a szakmai tárgyakkal együtt nagyon sok volt, és nem bírtam.

Mást nem ismerek nagyon, hisz a cigányok jól kijönnek egymással, egy másik magyar lány akart emiatt eljönni de nem engedték neki a szülei, máshová nem bírtak volna vinni, így maradt, de pszichologushoz jár, vagdossa magát...

2016. jún. 29. 20:49
 10/18 A kérdező kommentje:

utolsó válaszoló!

köszönöm szépen, csók:)

2016. jún. 29. 21:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!