Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem megyek ma iskolába,...

Nem megyek ma iskolába, bűntudatom van?

Figyelt kérdés
A héten beteg voltam (mandulám volt begyulladva) de már tegnap be tudtam menni. Mivel több tantárgyból is emelten vagyok, abból a leckét az osztálytársaim nem mondták el...Hát én meg elfelejtettem. Tegnap az fogadott, hogy mára meg kéne írnom két esszét, egy önéletrajzot, plusz be kéne pótolnom három dolgozatot. Este nekiálltam, de feladtam egy jó három óra szenvedés után és inkább aludtam. Ma reggel anyukám véletlen elvitte a telefonom (merthogy ugyan olyan, csak a tok más) a munkahelyére, de szerencsére nincs messze így érte tudtam menni, amikor feltűnt a dolog. Viszont lekéstem a buszom. Még egy ment volna úgy, hogy késsek egy órát, de inkább mondtam anyának, hogy itthon maradok, mert nincs kész a beadandóm. Ő erre nagyon megharagudott rám. Jogosan? :( Nem szeretnék vele rosszban lenni, de a mai napra ez sok lett volna szerintem. Még mindig köhögök és be vagyok rekedve, és igazolásom is van. De nem akartam csak emiatt hiányozni.

2016. dec. 2. 07:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
91%
Nem logsz, hanem beteg vagy. Sajat magamon is tapasztaltam a mandulagyulladast es az angibiotikum utani gyengeseget. Ki kell pihenni a dolgot. Fekudj, teazz, es olvassa az agyban. Semmi ertelme annak, hogy a tobbieket osszekohogve szenvedj az iskolaban.
2016. dec. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :) Én szerettem volna bemenni, mert nem jó ha lemaradok, már nem érzem magam betegnek, illetve olyan nátha-szerűen csak :) AZ meg kibírható ha még szedem a gyógyszert. Tegnap megemlítettem anyukámnak, hogy itthon maradjak- de nálunk ilyenről szó sem lehet. Anya már szerdán be akart parancsolni, de "szerencsére" nem ment lejjebb a lázam :)
2016. dec. 2. 09:47
 13/18 anonim ***** válasza:
93%
Ez olyan hülyeség már nem rosszból. Komolyan lázasan be akart küldeni? Én amikor gyerekkoromban lebetegedtem, az orvos kiírt egy hétre, akkor egy hétig otthon voltam. Szüleimet egyáltalán nem érdekelte, hogy már jól vagyok és mennék suliba, unatkozok...stb. Akkoris otthon kellett maradnom, mesevideókat néztem, olvasgattam. Sokszor volt, hogy egyik nap már jól éreztem magam, simán mehettem volna suliba, másnap meg megint rosszabb lett. A betegséget ki kell pihenni, ha jól vagy már, akkor is 2 napig nem ajánlott közösségbe menni.
2016. dec. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Lehet butaság, de nálunk ez megszokott volt, ha kicsit jobban leszel bemész, mert nem szabad sokat hiányozni. :)
2016. dec. 2. 11:11
 15/18 anonim ***** válasza:
86%

Ismerős az erzes :-). Ráadásul en legjobb tanuló voltam, de az csak abban a nagyon lerobbant osztályban volt lehetseges.

Szerintem is jo addig maradni, amig az orvos kiirt. Nem csipem, hogy folyton a pedagógusokat szapuljak, meg is üthetik, es a szulok nem tanítják meg a gyerekeiket a tanárok iránti tiszteletre. DE:

Alapvetően az iskola funkciója az volna, hogy a lehető legjobban tudást kozvetitsen, es nem az, hogy a gyerekek belepusztuljanak a feladott anyagba (sosem ertettem, miert kellett hétvégére es a szunetekre annyival tobbet feladni, en hagytam volna pihenni a nebulokat), se nem az, hogy a tanárod hétvégén javítson. Jesszus. Majd javítja azt az egyet máskor.

Szoval nyugi. Ez sajnos Magyarországon para, plane a nem most iskolás korosztálynak, jobb helyeken nem varnak el, hogy teljesits valamit, ami fizikailag is lehetetlen.

Türelmesen hallgasd meg anyukadat, de tudd, hogy ettol meg el fogod végezni a sulit, nem zullesz el, stb. ;-)

41/N

2016. dec. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
79%

az orvos kiírt a hétre, akkor anyukád miért akar beküldeni suliba szerdán?

ha beteg vagy és otthon kell maradnod,akkor inkább pihend ki magad,gyógyulj meg . ha a betegség közepén bemész,akkor csak annyit érsz el,hogy jól legyengülsz és belázasodsz estére. ha fertőző betegség akkor meg a többieket is megfertőzöd(nem a mostani betegségedre gondoltam,hanem írtad,hogy máskor is be kell menned betegen)

nem a világ vége,ha hiányzol pár napot a suliból. gondolom vannak barátaid,akiktől el tudod kérni az anyagot.

a tanár meg le van ejtve,hiányoztál egész héten,hogy várja el,hogy így vidd be a beadandót? majd hétfőn beviszed,ha meggyógyultál.

a dolgozatot is majd bepótolod jövőhéten. szerintem egy tanár sem várja el,hogy betegen menj be. majd jövőhéten megírod, a hétvégén tudsz rá készülni.

szerintem ne menj be máskor se,ha még ki vagy írva. nyilván nem mondom,hogy lógj és maradj otthon ha nincs bajod, de ha beteg voltál és az orvos kiírt,akkor ne járkálj suliba

2016. dec. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem meg jogos anyukád haragja.

Persze, hogy betegen nem jó iskolába menni és nem is tanácsos, DE ha elég egészséges vagy ahhoz, hogy a nagyon fontos telefonod után rohangálj, akkor az iskolához is.

2016. dec. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Utolsó, igen is fontos a telefonom, mivel máshogy nem tudom felhívni se anyát, se apát, illetve fordítva, ha gond van! Anyukám a közelben dolgozik, útban a buszmegállóhoz, viszont az iskola messze van :) De köszönöm a véleményed, ha anya hazaért beszélek vele.

2016. dec. 2. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!