Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Megkérnétek a nagykorú...

Szülők! Megkérnétek a nagykorú gyereketeket, hogy költözzön el, ha nem olyan szakra megy egyetemre, amit ti támogatnátok? Hanem a saját feje után megy és maga old meg mindent, viszont ti nem értetek vele egyet.

Figyelt kérdés
2016. dec. 4. 17:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
28%
Attól függ, mi az a szak, amit választott. Ha olyan, ami nekem nem tetszik, de lehet vele boldogulni, nem kellene elkoltoznie, továbbra is támogatnám. Tehát ha én azt szeretném, hogy orvos legyen, de ő inkább informatikus lenne, semmi gond. Nem azért él, hogy az én álmaimat váltsa valóra. Ha viszont valami ertelmetlen, munkavallalasra esélytelen baromságot akarna, pl andragógia vagy hasonló okosság, akkor bizony nem tartanám el, hiszen az egyes után se lenne életképes, nem tudná elhelyezkedni, meg 60 évesen is otthon lógna
2016. dec. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
32%
Na azért van ennek egy másik oldala is. Én hagytam hogy döntsön ő , pedig tudtam hogy rossz döntést hoz és sajnos igazam is lett. Sőt már volt egy pár rossz döntése mert nem hallgatott rám . Sajnos még mindig nem tanult a hibáiból viszont még mindig én tartom el 38 évesen! Legszívesebben kidobnám csak hát ugye az én gyerekem és nem teszem.
2016. dec. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
66%

Utolso nem vagy normalis eltartasz egy felnott embert.

Ha nem lokod ki a feszekbol orokke rajtad fog eloskodni

Rosszul dontott viselje a kovetkezmenyeit

2016. dec. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
80%

egy normálisan gondolkozó szülő jót akar a gyerekének. ha van rá módja,akkor támogatja is,amíg a gyerek tanul,megalapozza a jövőjét.

hogy mit tanul,az meg hadd legyen már a gyerek döntése. neki kell x évig azt tanulni és utána 40 évig abban dolgozni. ő döntsön a szakmáról/szakról, ne más.

az olyannak nem szokott jó vége lenni,amikor a szülő álmát kell teljesíteni a gyereknek. általában még az egyetemről kibuknak, vagy csak simán utálni fogják a munkájukat. nem túl jó..

hadd döntsön róla a gyerek. mire odakerül, már 18-19 éves. ennyi idősen rábíznám a döntést.

nyilván ha olyat akarna tanulni,amivel lehetetlen elhelyezkedni , akkor nem örülnék annyira, próbálnám bíztatni arra,hogy ilyen esetben legyen B terve is.

de hagynám,hogy azt tanulja amit akar. csak ha azzal nem tud elhelyezkedni,bíztatnám,hogy legyen egy másik végzettsége is (amit szintén ő választana..)

2016. dec. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy teszed fel a kérdést, hogy szerinted mérnökinformatikus szakra kellene mennie, és amúgy jó matekból, infóból is, de ő mégis szabad bölcsészetre akar menni, akkor is a válaszom határozott NEM. Az ő döntése, és akkor is támogatom, ha nem tetszik.
2016. dec. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A saját jövőjét építi, amiben nem ellenezném.
2017. ápr. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!