Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen idősebb szülők gyermeke...

Milyen idősebb szülők gyermekeként felnőni? És, felnőttként milyen?

Figyelt kérdés
2016. dec. 4. 18:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
nekem ugyan fiatalok a szuleim, de volt egy osztalytarsam kozepsuliban, akinek a szulei 15 eves koraban mar a 60 fele jartak. sokkal szigorubbak voltak vele, nagyon maradiak voltak, kb semmit nem engedtek meg a lanynak. a lanynak ebbol eleg sok hatranya szarmazott. felnottkent is rossz gondolom, hisz nagy esellyel a szuleibol mar nem lesz fiatalos nagyszulo.
2016. dec. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Olyan, amilyennek leírtad: konzervatív nevelés, elég nagy szigor, elég rövid pórázon tartottak, és már fiatal felnőttként rászorultak a segítségemre a koruk miatt.

Ettől függetlenül nagyon jó szülők voltak, mindent megtettek, amit csak tudtak, és közel álltunk egymáshoz. Annyit azért mégis megfogadtam, hogy én nem fogok "idősen" gyereket vállalni...

2016. dec. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
* Ja, bocs, "olyan, amilyennek az 1. válaszoló leírta. (Nem tudom, miért gondoltam azt, kérdező, hogy a te kommented volt...)
2016. dec. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hány évesek voltak a szüleid, amikor születtél?
2016. dec. 4. 19:39
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Nekem 40 fölöttiek voltak, mikor születtem, most vagyok 21. A széltől is óvtak gyerekként, ezért el is jöttem másik városba egyetemre koleszba. :D Nagyobb a szabadságom érezhetően. Amúgy nem olyan gáz, bár én sem fogok ennyi idősen gyereket vállalni. Anya nagyon nagymama típus. :) Nehezebben haladnak a kor vívmányaival, internet, okostelefonok stb., nem is nagyon használják.
2016. dec. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

40 és 52 éves gyermekeként születtem. Nem hinném, hogy a kor számít, inkább a személyiség. Nekem egész jó volt, csak a személyiségünk inkompatibilitása okozott magányos gyermekkoromban (se tesó, se apa, se unokatesó, se barát, többi rokon is messze) plusz nehézséget. Nagyon hasonlítottunk anyámmal, de én érzelmesebb és verbálisabb vagyok, ő kicsit sem, én lustább, ő szorgosabb. De azért jó volt, sokat tanultam tőle s persze egész életemben részben abból fogok élni, amit gyerekkoromban megéltem és tanultam...

Eléggé biztos voltam benne, hogy én se fogom elkapkodni a dolgot. A későn szülés nálunk családi hagyomány, nagyanyám úgy szült 28 évesen először, hogy parasztlányka volt, a nővére a normális szintet hozta, 17 évesen szült...

Nyilván megvan a potenciális veszélye annak, hogy nagyobb lesz a generációs szakadék, de sokkal többet számítanak más tényezők. Van, akit a nagyszülője nevel fel igen jól.

2016. dec. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%

Èn is idősebb szülők gyermeke vagyok, anyum 38 volt mikor születtem, apum 47. Sajnos apukàm nem nagyon tudott jelen lenni az èletemben, mert 5 èves koromban meghalt.

Anyummal èlünk kettesben, de hàlistennek èn nem tapasztalom azt a szigort amit az előttem ìròk. Anyum elèg laza, persze vannak szabàlyok itthon amiket be kell tartani (pl: nem mondjuk meg senkinek a valòdi koràt ;) (viccelek :D) ), de ettől eltekintve jòl kijövünk. Mindent megtudok vele beszèlni, elèg nyitott a dolgokra ès nagyon igyekszik mindent megadni amire csak szüksègem lehet, ès azt is amit szerinte apu vagy az ő "kora" miatt nem tapasztalhatok/tapasztalhattam meg. A baràtnőimnek sokkal fiatalabb szüleik vannak, akik sokkal szigorùbbak mint az én anyukàm. Van, hogy egy-egy baràtnőm inkàbb anyumnak mondja el ha valami bàntja, szòval nagyon kiràly anyukàm van ;)

Bàr egy kicsit fèlek, hogy a gyerekeim nem ismerhetik majd meg, ès egy kicsit az is rossz, hogy nincs testvérem.

17L

2016. dec. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem változó. Nekem még nincs gyerekem, de a férjem most 37 éves, valószínűleg 40 körül lesz, mikor gyermekünk születik. Nagyon fiatalos, ért mindenhez, jelenleg is koncertekre járunk, fesztiválokra, ha úgy alakul, nem gondolom, hogy probléma lenne a későbbiekben. Én azt gondolom, hogy a mai világban már nem nagyon jellemző a lemaradt szülő, akkor sem, ha idősebb. Persze kivételek mindig lesznek.
2016. dec. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
74%
Nekem például egyáltalán nem szigorúak, jobban átlátják a dolgokat, mint a fiatalabb szülők. Én 18 vagyok, anyum pedig 62. Én nagyon-nagyon örülök hogy ennyi idős az anyukám, ugyanis sokkal több tapasztalattal bir, mint a fiatal anyukák. Osztálytársaim szülei elég fiatalok, és olyan sztorikat mesélnek, hogy ketté áll a szemem, de tényleg :D szerintem jobb ha idősebb egy szülő, sose féltem letagadni ha kérdezték hány éves az anyukám.
2016. dec. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

42 anya 46 apa

Most 19 éves vagyok, és a szüleim sokkal jobban odafigyeltek rám, mint a korosztályombéli gyerekekre. Hogy miért? Mert ők még "maradiak", tehát sokkal jobban lettem fegyelmezve, nevelve. 1 példa: 15 éves a kis srác, az anya, és apa 39. A gyerek el akar menni 1 discoba, és hamis személyit is szerzett hozzá. A szülők pedig megengedik neki, mert most úgyis mindenki ezt csinálja. Vagy, ha véletlen nem engednék neki meg, akkor is ellóg a srác. Egy idősebb szülőkkel lévő családban(57, 60) 2 lehetőség van ugyan úgy: 1: Nem engedik el, és a srác el sem mer menni, mert akkor nagy verést kap, esetleg igen nagy büntetést! 2: Elengedik, mert szeretnének az idősebb szülők is kicsit igazodni a mai generációhoz. Tehát a különbség, hogy az idősebb szülőknek van a gyerek előtt tekintélye! -kivétel mindig van-

2017. jan. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!