Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyámnak nem tetszik, hogy...

Anyámnak nem tetszik, hogy idősebb a párom, de lehet, hogy csak féltékeny?

Figyelt kérdés

31 éves vagyok, egy éve együtt élek egy 49 éves férfival (nem néz ki annyinak). Amikor anyámmal kettesben vagyok, állandóan szekál, hogy keressek egy fiatalabb pasit. Ennek ellenére gyakran jön át hozzánk mindenféle ürüggyel, kiöltözve, fél liter parfümmel befújva és kedveskedik velünk. Pedig anno amikor bemutattam a páromat, anyám totál behisztizett és szóba sem állt velem hónapokig!


Csak képzelődöm vagy lehetséges, hogy tetszik neki a párom? Hogy kérdezzek rá, hogy ne hisztizzen be? Már kezd elegünk lenni abból, hogy állandóan a nyakunkra jár. Sajnos már régóta nincs senkije, szerintem ez lehet a baja (53 éves).



2016. nov. 7. 01:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
Azért ezt nem kéne megkérdezned, lehet csak kellemesen csalódott a barátodban, és azért viselkedik úgy.. persze ezt leszámítva, még lehet örülne neki, ha esetleg akadna neked egy fiatalabb pali. Amúgy szerintem nem sok az a 18 év.
2016. nov. 7. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De a párom háta mögött mindig piszkál az anyám, hogy nem illünk össze. Viszont amikor átjön hozzánk, tök normális mindkettőnkkel. Fura...
2016. nov. 7. 02:11
 3/12 anonim ***** válasza:
65%
Lehet csak a párodat nem akarja megbántani- mert amúgy rendes embernek tartja, de azért veled éreztetni akarja, h fiatalabb kéne. Passz Amúgy meg a te életed, nem kell vele foglalkozni.
2016. nov. 7. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De kell vele foglalkozni, ugyanis szinte már naponta átjár hozzánk az anyám valami ürüggyel, szeretném ha hagyna minket élni. Már szóltam, hogy ne jöjjön át minden nap, tök nyugodtan mondta hogy "jó, rendben", de másnap megint jött, flancosan kiöltözve. Hiába mondtam neki, hogy járjon el a barátaival, sehova nem megy, csak hozzánk, mi viszont kezdünk tőle a falra mászni. Nem akarom megbántani mert az anyám, de már nem tudom mit mondjak neki balhé nélkül.
2016. nov. 7. 02:42
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
Miért nyitsz neki ajtot? Viszont nekem is az az érzésem hogy pasidra hajt ha kiöltözik parfümöze magát mikor átmegy hozátok.én nem nyitnék neki ajtot.egyszerüen .
2016. nov. 7. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
11%
Sztem tényleg hajt rá a muterod.Tudja,hogy úgysem lesz tartós a dolog,és majd találsz magadnak egy korban hozzád illő pasit, ez miért ne lehetne az övé? Csak előkészíti a terepet,nincs ezzel baj.
2016. nov. 7. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

1. Szerintem tisztázd anyáddal, hoyg neked megfelel a párod, ezért álljon le a kötözködéssel.


2. Ha jönni akar, elötte hívjon fel, egyébként nem nyitsz ajtót neki.


3. Böven elég, ha egy-két hetente jön el hozzátok, nem kell naponta beengedni.


4. Anélkül nem fog menni, hogy ne mondd meg neki hatázotozzan, amit szeretnél - és ha megsértödik, az magánügye, majd megbékül.


5. Ideje lenne, hogy felnötté válj és ne függj anya´dtól, illetve viselkedj vele úgy, mint egy felnött ember, ne pedig úgy, mint egy kislány.

2016. nov. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

Olyan kérdés volt már az oldalon, hogy felnőtt emberek miért rettegnek a saját családtagjaiktól?

"Anya, mostanában nagyon sokat látogattál és szükségünk van magánéletre is, szóval ritkítsuk a látogatások számát X/hónapra. Nagyon kényelmetlen, hogy nekem mindennek elmondod a páromat, miközben szemtől-szemben játszod a mézesmázos nőt. Ne csináld, kínos. A párom azt hiszi, hogy tetszik neked és rá akarsz hajtani."

Na kb ennyit kell elmondani.

2016. nov. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
23%
Talán azért jár annyit hozzátok, mert nincs párja és magányos.
2016. nov. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
97%

Figyelj, az, hogy kiöltözik meg parfümözik, az nem jelenti egyből azt, hogy hajt a párodra... lehet, de nem biztos. Pl. anyósom is ilyen... otthon melegítőben stb., de ha már vhova átmegy (és mondjuk nem postára), órákig válogatja a cuccait meg elhasznál egy fél doboz parfümöt, hogy megadja a módját... ő még olyan korban nőtt fel, hogy egy ő igenis adjon magára.


Viszont tényleg le kell ülni vele beszélni, és igen, ha a szép szóból nem ért, akkor nyersen. "Anya, szükségünk van magánéletre, egy-egy nyugisabb napra, ezért ne gyere át minden nap". Ha ezután sem akaródzik, akkor tényleg be lehet vetni azt, hogy "hát a párom már lassan azt hiszi, neki akarsz tetszelegni, és ez idegesíti".

2016. nov. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!