Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bunkóság lenne ha nem mennék...

Bunkóság lenne ha nem mennék el a mamámhoz karacsányozni akkor amikor a többiek, hanem kűlön? 16/L

Figyelt kérdés
Az apukàmmal nagyon rossz a kapcsolatom. Már anyukàmmal élek csak, apa 13 évig lelkileg terrorizált, alkoholista , és azóta se hagy békén , zaklat telefonon stb. Soha nem kotodtem hozza erzelmileg ezert a sok veszekedes meg felhivas utan nyaron eldontottem hogy nem tartom vele a kapcsolatot tobbet. A mamámhoz minden evben megy az én csaladom (apai mamamhoz) meg apa testverei (unokatesomek) es ott egyutt van a csalad. Azota volt mar mamamnak szulinapja , ott nem mindig jon ossze hogy az unokabatyamek is ott legyenek, ezert mindenki kulon koszontotte fel ot. nem nagyon veszek reszt csaladi esemenyeken ahol apum is ott van. Nyaron volt a noverem szalagavato unneplese, a szalagavatojan ahol a diplomajat vette at, ott voltam, de maga a koszontesen ott nem. Tudni kell hogy azelott egy hettel szerveztem vele egy egesz napot. Es mivel nem mentem el a koszontese kicsit megsertodott . Es kicsit buntudatom van hogy kihagyom az unnepleseket, mert en tenyleg elmennek, de annyira nagy undort erzek apam irant hogy latni sem birom. Allandoan bennem van egy megfelelesi kenyszer mert mindig mindenbe csak belekot. Azt tudni kell hogy a batyammal es a noveremmel is ilyen, de ok azert tartjak vele a kapcsolatot hogy tamogassa oket penzzel mert am sajat vallalkozasa van . En meg inkabb dolgozom diakmunkan, vagy egyetem mellett dolgoznek, de nem akarok tole fuggni anyagilag. Kicsit tulmentem a targytol csak ugy gondoltam ezeket is fomtos megemliteni. Szoval nem tudom mennyire haragudnanak meg a rokonok ha 25. En nem mennek el, hanem kulon elmennek a mamamhoz . Probaltam ravenni magam hogy elmenjek gondolatban, de tudok hogy csak kikeszulnek. Foleg unnepekkor jobban iszik, meginkabb veszekedes lenne. Julius ota nem beszeltem apammal. Ti mit tennétek? (Meg zarojelben megjegyeznem hogy miatta nincs ombizalmam es nagyon szoromgok tarsasagban, ami miatt pszichologushoz is jarok. ) ezzel nem akarom mindn problemamat razuditani csak o is nagyreszben tett arrol hogy ilyen legyek. Anyum szerint jogom van nem elmenni , de orulne ha megis jonnek. Elore is koszonom a tanacsot.

2016. dec. 6. 19:38
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

döntsd el te, és ha van lehetőséged, beszéld meg a pszichológusoddal is. Jogod van nem elmenni. Akkor is az lenne, ha nem lenne gond a családban.

De azt nem tudom eldönteni, hogy a távolságtartás, vagy a szembenézés segít jobban megerősíteni saját magadat. Ez legyen a fő szempont. Unokatestvéreidet is meglátogathatod külön, ha gondolod. Ha jól sejtem, más is érzékeli a helyzetet, és megérti.

2016. dec. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A pszichologus azt mondta hogy beszeljem meg anyukammal , a tobbiek ( testvereim) nem igazan veszik komolyan . Ezert felek
2016. dec. 6. 19:56
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Nem hogy nem bunkosag ekkora áldozatot senki nem hozna, majd később felkoszontod a nagyit emiatt aztán ne legyen álmatlan éjszakád.

Apad egy xar alak kerüld el!!

A rokonok véleménye meg senkit nem erdekel idegeneknek is van véleményük az ilyen apukakrol...

2016. dec. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltam hogy szólok mamàmnak, hogy mit érzek apum iránt és hogy miert nem akarok elmenni.
2016. dec. 6. 20:20
 5/6 anonim ***** válasza:
79%
Miért ő ezt magától nem tudj? Hogy agresszív és alkesz? És bántja a gyerekeit verbálisan..?
2016. dec. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Biztos vmilyen szinten tudja, de legtobb esetben apum hazudik es mellette all
2016. dec. 6. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!