Ez nagyon nagy hiba/bűn?

Figyelt kérdés
"Elloptam" apukámtól háromezer forintot. Ő adta a kezembe, mert úgy volt, hogy hazabuszozok akupunktúra után, adott rá nyolcezer forintot (az akupunktúráért is kell fizetni), de végül nem buszoztam és a háromezer forint nálam maradt. Tudom, hogy lehet vissza kéne adnom, de neki háromezer forint semmi, nekem pedig rengeteget jelent, és csak úgy nem adnának. Persze, ha kéri visszaadom, de mekkora baj lenne ha nem tenném? Nem szoktam lopni, nem is akarok, de most nemsokára megjelenik egy könyv amit nagyon szeretnék megvenni magamnak, arra kéne pénz, mert most pont nincs :/ mennyire szemét dolog ez tőlem?

2016. ápr. 11. 16:30
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
62%

Szia.

Ha neki nem szàmit hàromezer ft. akkor szerintem ha elkèred neked adja.Meg ha ezen ràgòd magad akkor kèrdezd meg hogy meg-e tarthatod..

Plàne hogy könyvre kell tuti nemed adja szerintem :)Szurkolok

2016. ápr. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
27%
*neked
2016. ápr. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 HaEv ***** válasza:
68%
Mi lenne, ha ezt elmondanád neki? Egyszerűen szeretnéd tartani az összeget, mert azt a könyvet meg akarod venni? Akkor nincs lelkiismeretfurdalás - hiszen valóban lopás lenne. Egy életen át bántana, hidd el. Vagy ha nem, akkor másra is képes leszel, amit gondolom, nem akarsz.
2016. ápr. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%
Ez nem lopás. Mondd meg neki, hogy nem buszoztál, megspótoltad a busz árát, mert szeretnél egy könyvet venni.
2016. ápr. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
38%
Kérlek ne lopj apukádtól. Inkább mondd meg neki, hogy nagyon szeretnék a könyvet. Az én szüleim is megveszik nekem a kért könyvet, ha tehetik. Örülnek, hogy olvasok. Szerintem a legtöbb szülő így van ezzel. Én büntetést kapnék, ha kiderülne, hogy hazudtam és loptam. A te apukád is biztos csalódna. Egy darabig nehezen hinne neked.
2016. ápr. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem ez nem lopás, mond meg neki, hogy nem busszal jöttél, mert szeretnél nagyon egy könyvet és a buszjegy árából szeretnéd megvenni.
2016. ápr. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg, megtarthatod-e?
2016. ápr. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
43%
Te ismered az Apádat. Ha tudod, hogy pl. el fogja kérni, mondván, hogy "hülye könyvre" ne költsd a pénzt..akkor tartsd meg..Nem kell említést tenned arról, hogy nem buszoztál. Ennyi. Így nem is fogsz hazudni neki, a másik te spóroltad emg ezt az összeget, szóval ne legyen lelkiismeret furdalásod...
2016. ápr. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Nem szoktam buszozni, de 3 ezer akkora távolság, ahonnan nem gyalogolsz haza, és ezt apukád is tuja.

Ha nem kéri vissza a pénzt, akkor tartsd meg, vagy kérdezz rá, mi legyen vele, és szeretnél könyvet venni.

Ha azért adott többet, hogy tudj magadnak esetleg inni/enni venni, akkor ez a te megtakarításod.

2016. ápr. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
88%
3000 forint az legalább 400km-es távolság. nem hiszem hogy akkora távolságról jársz akupunktúrára.
2016. ápr. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!