Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elrontottak a szüleim. Mit...

Elrontottak a szüleim. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok. Nem dolgozok, és jelenleg nem is tanulok. Sose kezdtem bele a felnőtt létbe. A szüleim mindent megadtak, mert azt hitték, ezzel tesznek majd jót, de valójában azt hiszem, csak elrontottak mindent, miközben nem sokat foglalkoztak velem. Beleszoktam a kényelembe és a semmittevésbe. Nem bontakoztattam ki magamat, hiába voltam nagyon jó tanuló. Egy senkinek érzem magam, és minden nap megfordul az öngyilkosság gondolata a fejemben.
2016. dec. 7. 21:42
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
73%
Igen a szüleid hibáztak, de 18 éves korod után a saját lustaságod, életképtelenségedet már ne a szüleid nyakába varrd. Az már te hibád.
2016. dec. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
78%
Az előzőnek tökéletesen igaza van. Siránkozás helyett szedd össze magad, és keress munkahelyet. Az ember önbecsülésének jót tud ám tenni ha jól teljesít,főleg ha még keres is vele.
2016. dec. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
68%

jajj mostmár nem is tudsz változtatni, igaz?

milyen kényelmes átrakni a felelősséget...


üdv,

Dörrentős

2016. dec. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
79%
Én annyit tudnék mondani, hogy külföldre menni még mindig nem késő, jót tenne neked egy kis környezetváltozás. Akár egy fél évre is, csak hogy hasznosnak érezd magad. Fél év alatt meg el tudsz gondolkozni.
2016. dec. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

"Igen a szüleid hibáztak, de 18 éves korod után a saját lustaságod, életképtelenségedet már ne a szüleid nyakába varrd. Az már te hibád."


Egy gyereknek 18 évig nem adnak munkát, helyette mindent elvégeznek, bepakolják a ruháit a szekrénybe, főznek rá. 18 éves lesz és hirtelen kirakják az utcára. Fog tudni főzni? Nem, nem fog. Mert 18 évesen semmilyen varázslat nem történik, az csak egy szám, amit mi kitaláltunk, mert valahova kellett mesterségesen húzni egy határt, de akit addig elrontottak a szülei, az nem fogja hirtelen ránevelni magát az életre, mert az élet nem így működik. Mindig is furcsálltam, hogy a hírekben 18 éves kor alatt "fiú, lány", 18 éves kor fölött meg "férfi, nő" az alany. Rohadt nagy hazugság, hogy a nagykorúvá válás által megtörténik valami csoda az emberrel. Semmi nem történik! Nincs semmiféle beavatás, ami férfivá tenni a fiút és nővé a lányt, ha eljön az ideje. És ez szerintem rohadt nagy hiba, mert a világon mindenhol mindig volt ilyen. Nálunk is, katonaság címen, egészen a legújabb időkig.

2016. dec. 7. 22:16
 6/26 anonim ***** válasza:
94%
Jaj, és az a tizennyolc éves, akinek kicsinylik addig a seggét, a szülinapja után rögtön az utcán találja magát igaz? Mindjárt elhiszem. Ez hiszti, a saját lustaságodat akarod a szüleidre hárítani. Mert soha, egyetlenegyszer nem fordult meg a fejedben ugye hogy elvégezz magadra valamit igaz? Nyilván pisztolyt nyomtak a fejednek, hogy "maradj a seggeden, csak addig emeld meg míg anyu kitörli" Nagyon reális, hihető a meséd. Jó szöveg ha arra megy ki a játék hogy anyádék etessenek továbbra is." Ha eddig elláttatok, akkor folytassátok amíg élek" nagyon kényelmes lehet mindent az őseidre kenni....
2016. dec. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

"Siránkozás helyett szedd össze magad, és keress munkahelyet. Az ember önbecsülésének jót tud ám tenni ha jól teljesít,főleg ha még keres is vele."


De hogy keressek? Még kamasz sem voltam, nemhogy kenyérkereső legyek. Hihetetlenül abszurdul érzem magam. Hirtelen mindenki azt várja, hogy már egy teljes értékű fiatal férfi legyek, miközben azt sem tudom, ki vagyok, végig bezárkózva töltöttem a tinédzser éveimet.


Van valami traumám, nem tudom mi, csak azt tudom, hogy úgy érzem, hogy belül el vagyok törve. Nekem sem jó ez, nehogy azt higgyétek. Szeretnék teljes értékű, normális életet élni, és mindent másképp csinálnék, ha választhatnék. De valamiért sosem éreztem, hogy én is érek annyit, mint mások, és mindig féltem valamitől, éveim mentek rá erre. Csomó mindent nem mertem elkezdeni. És nem tudom, pontosan mi ez a trauma, de megöl, és mindenki csak a felszínt látja, hogy van egy 24 éves gyerek, aki egykor a legjobb tanuló volt, most meg lóg a szülei nyakán. A felszín alatti részt senki nem látja.

2016. dec. 7. 22:22
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem trauma, simán csak önbizalomhiány. És a munkakeresést kezd mondjuk a munkaügyi központtal ahogy sokan mások. Legyen merszed mozdulni, a dolgok sokszor nem olyan nehezek vagy bonyolultak mint ahogy hiszed. Senki sem fogja elvárni egy kezdő melóstól hogy úgy teljesítsen rögön mint egy öreg szaki.
2016. dec. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
"mindenki azt várja, hogy már egy teljes értékű fiatal férfi legyek" Ezt csak te hiszed . Mindenki küzd valamivel de rákényszerül hogy ne gubózzon be. Senki sem tökéletes, hibátlan, vagy ahogy te mondod "teljes értékű" A hétköznapi dolgok mindegyike meg megtanulható. Az olyan apróságokról beszélek mint beosztani a pénzt, fizetni a rezsit, magadra főzni.... senki sem születik ezzel a tudással. Mindenki csetlik-botlik míg beletanul.
2016. dec. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Kezdj el egy egyetemet,nem keso, az majd ad végzettséget es majd munkat
2016. dec. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!