Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek elrontottak a szüleim,...

Félek elrontottak a szüleim, milyen ember lehetek igy?

Figyelt kérdés

Amióta eszemet tudom, anyámnak mindig baja volt velem: tanulmányi eredmények, miért tv-zek sokat, miért gépezek sokat, miért nem folytatom a mesterkézést. Ha a munkaadóm: nem jelent be, leüvölt mindig, alulfizetnek, végül kirúgnak -> akkor nekemtámadt, hogy el gondolkodom e az életemen, ilyenek. De igazából baja van az élet minden területén.


Sajnos 15 évesen sokáig szorongós, magambazárkózós ember voltam. Nem vonultam el, voltak hobbik, de sajnos bármi gond történt, magamra vettem, lelki feszültséget okozott. Lassan vándoroltam ki ebből, ahogy nőttem, lassan elmúlt a kisebbségi érzésem: hisz mások sokkal hülyébbek, van amikor én vagyok a "Scofield a Szökésből", amikor mindenki pánikba esik, én találom meg a kiutat.


Fatert ne kérdezzétek, ő csak azzal elintézi az egésszet, hogy anyu ilyen temperamentumos. Persze van, hogy félórát elpanaszkodik róla, dehát haza érve minden igényét igyekszik kiszolgálni anyunak, hogy aztán anyu vendégségben azt mondhassa, hogy "ő otthon úgysem tud semmit elmondani, mert senkit nem érdekel". Ha valamiből hármas voltam (többi 4-es, 5-öes) akkor még nyáron is többször megkaptam, hogy anyaszomoritó vagyok - igen, rossz kimondani, de szeretet, az otthoni légkör ezektől függőtt. Napokig egyszerűen sugárzott róla a hidegség. Mertha drogelvonóra kell vinni, utcáról kell 14 évesen részegen összeszedni, akkor megértem.

Bántó, sértő megjegyzések mindenre, évek óta. Hiába engedi el az ember a füle mellett, mostmár nem megy.

Sajnos ennek az lett a vége, hogy mostmár 25 évesen, ha csak megszólal, már rögtön ideges vagyok, nem akarom hallani a hangját. Tudom, el kéne kezdeni főzni tanulni, de egyszerűen undorodnék odaállni mellé. Ha valami öröm, bánat ér, előbb osztom meg a kollégákkal, mint vele - vele abszolút semmit nem akarok kommunikálni. Kéne, csak az a baj, hogy már megszoktam, hogy mindenre csak leugatja a másikat, egyszerű eset: hazajövök, felveszem a bankkártyát, és megyek pénzt levenni, 5 percre van. Kérdi "miért nem vitted magaddal a kártyát?" - és flegma pofavágás, én persze idegileg ki készültem. Azért, mert nem akarom melóba, fél városon át cipelni... a legbarbárabb módon kedvem lenne leüvölteni, mert idegenektől sem tűröm el, hogy véleménye legyen (persze, mindenkinek legyen véleménye, csak tartsa meg)


igy milyen ember lehetek? Milyen kihatással lehet ez a későbbi életemre? Nem érzem magam rossz embernek, vagy másnak, de nem akarom, hogy ez neurotikus, tönkrement emberré tegyen, amúgy mással nem vagyok ideges


2014. aug. 25. 14:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezzel nem vagy egyedül. Még olyanabb problémák is vannak. Neked is csak azt lehet tanácsolni, kösd le magad valami tevékenységgel, ahol kiadod magadból problémádat. Azonkívül csináld a pszichofitneszt.

http://www.youtube.com/watch?v=nBtMrWy6xhE

http://www.youtube.com/watch?v=7wkdEQqnvbw

2014. aug. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bocsáss meg, nem bántani akarlak, de 25 évesen szerintem már nem egészséges együtt élni a szülőkkel. Ők már nem változnak, te viszont igen. Nekik se jobb együttélni egy felnőttel, mint neked. Ők is alkalmazkodni kényszerülnek, nemcsak te. Ha elköltöznél, akkor felértékelődnének ezek az együttlétek, és nem undorodnál a saját anyádtól. Keress bérlőtársat, és béreljetek közösen egy lakást.
2014. aug. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
megpróbáltam. Megkaptam fatertól, hogy "miért, olyan rossz neked velünk élni???"
2014. aug. 25. 15:14
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha megpróbáltad, akkor miért mentél vissza? Mi volt az oka? Kényelmesebb volt? mert azt ne mondd, hogy apukád kérdése miatt költözél vissza, ezt nem hiszem. Nem tudsz elszakadni, elindulni az önállóság útján? Megintcsak bocsáss meg, de akkor ne nyavalyogj azon, hogy anyád beleszól a dolgaidba, ezt te magad választottad.
2014. aug. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
amikor felvetettem a kérdést, akkor kaptam meg, hogy "mivan, rossz velünk élni?" úgy értettem. Nyilván most ezt én "választom", de azt, ami azelőtt történt, és hogy elrontottak, nem én "válaszottam"
2014. aug. 25. 15:41
 6/6 *Victorique* ***** válasza:

Az alapvető probléma Anyukáddal van, sajnos, neki kellene szakemberhez fordulnia - és ezt most nem rosszindulatú célzattal mondom. Valahol őt érhette korábban egy olyan lelki trauma amin azóta sem tudta túltenni magát, és az egészet a lányán vezeti le. Sokszor a saját kudarcukat próbálják meg úgy kompenzálni a szülők, hogy a gyerekeik felé túlságosan magas elvárásokat támasztanak. Tehát ilyen szinten a helyzet csak akkor változik, ha ő ebből az egészből előbb kimászik, akkor fog tudni téged feltételek nélkül szeretni és elfogadni pusztán a létezésedért, ha saját magát is sikerül elfogadnia.


Sajnos ez a hozzáállás, "nevelési stílus" egy nagyon ártalmas, rosszul szerető módszer, ami benned már érezhetően mély sebeket okozott.

Szerintem az lenne a legjobb, ha el tudnál költözni, kikerülni ebből a beteg légkörből. Ha csak egy szobát tudnál bérelni valahol, már az is jobb lenne. Korban is benne vagy már, és sokszor a távolról szeretés rengeteget javít a helyzeten.


Egyébként szerintem eleve az, hogy tanácsot kértél, elgondolkozol ezen a dolgon és keresed a megoldást, mutatja azt, hogy nem vagy rossz ember.

2014. aug. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!