Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jelentkezzen akinek beszól az...

Jelentkezzen akinek beszól az anyja, ha megiszik egy sört?

Figyelt kérdés

22 fiú vagyok egyébként és ma megittam egy sört és egy töményet haverommal. Erre mikor haza jövök anyám morog hogy érezni rajtam hogy ittam. Egy korty sört is érezni az emberen egyébként.

Tudni kell, hogy papám gyógyult alkoholista, de sose verte anyám, "csak" elitta a pénzt. De anyám emiatt nagyon ellenzi az alkoholt. Állandóan balhézik emiatt, pedig szerintem amíg a saját lábamon jövök haza nyíl egyenesen addig mi a gond?

Egy sörért még nem is szól, de ha már tömény is volt akkor már falnak megy. Pedig az kb egy, másfél sörnek felel meg kb.

Oké hogy félt, de ez túlzás. Vélemény?



2016. dec. 8. 23:08
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Nanana! Oké nem írtam ez milyen gyakran van. Kb két hetente, és kozben egyszer kétszer az az 1 sör.

Most nem tudom hanyadik volt, de aki azt írta, hogy érezni az egész emberen neki mondanám, hogy tudom, én is ezt írtam. Tudom, hogy annak aki nem iszik az emberen nagyon büdös, de azt a egy két korty sört ivó valakin is érezni.

És azt is írtam, hogy valamennyire megértem persze anyum, régebben viszont nyáron minden nap az egy sör volt a minimum. Aztán meguntam ez a bulizós életet és kiszálltam a baráti körömből. Úgyhogy ez az öröklés is furcsa. Nem kell ahhoz a felmenőidben alkoholistának lennie, hogy te az legyél, és ha van se biztos hogy a "kötelező" néha néha pezsgővel való koccintáson kívül fogsz inni. Csak mondtam egy példát.

2016. dec. 9. 07:56
 12/19 anonim ***** válasza:
27%
Ne legyetek már ennyire álszentek. Itt nyilván mindenki csak egy pohárral iszik, na persze...
2016. dec. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
52%
Visszavehetnél a stílusodból. Mi az, hogy "beszól" az, aki felnevelt és eddig is elég szörnyű élete volt egy alkoholista férj mellett!? Anyád nem egyszerűen téged "félt", hanem rosszul viseli azt, hogy most egy másik alkoholista is lesz a családban és ő ezt az élete kudarcának tartja. Te nyilván a felnőttség velejárójának tartod az italozást és képtelen vagy átérezni mások segítőkész érzéseit.
2016. dec. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
46%
12es: soha semmi alkoholt nem iszom, ahogy a férjem sem. Elég nyomorult életed lehet, ha azt hiszed, hogy az egész világ piás.
2016. dec. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
42%
Miért az már piás, aki megiszik egy sört? Ne nevettess.
2016. dec. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
49%
Azért ne túlozzunk már, hogy valaki megiszik egy sört meg egy felet és azt kiabáljátok rá hogy alkoholista lesz és elveszti a lakását. Mi konkrétan egy héten azért berúgunk és mindenkinek normális élete van közülünk nem hajléktalan meg stb.
2016. dec. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
46%

Teljesen ertheto edesanyad reakcioja, plane annak a fenyeben mennyire arrogansan reagalsz mar a felvetesre is.


Minden alkoholista igy kezdi ahogy te. Persze ez nem azt jelenti hogy te is az leszel, de az elso lepest mar megtetted.

2016. dec. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
51%

Engem nem az egy sör és az egy rövid aggaszt. 22 évesen ihatsz ennyit, ha Te kerested meg rá a pénzt. Anyud lakásában laksz és ha ő tart el akkor vannak szabályok amiket be kell tartanod.

Próbálj meg otthon kompromisszumokat kötni. Vasárnapi ebéd után igyatok keg közösen egy pohár bort (ne többet). Ebből még nem lesz alkoholizmus, de legalább egy kicsit beszélgetek majd.

2016. dec. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
53%
Mennyi álszent, besavanyodott absztinens nyomi van itt a gyk-n. Kérdező ne halgass rájuk, én legalább a 10 szeresét megiszom annak amennyit te iszol. Használj rágót vagy mentolos cukorkát, akkor nem érződik annyira a piaszag a leheleteden, vagy igyál vodkát sör helyett, ha nem szereted a veszekedést.
2016. dec. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!