Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi joga van velem szemben...

Mennyi joga van velem szemben a nevelőapámnak?

Figyelt kérdés

A szüleim 12ève váltak el azóta a nevelőapámmal és anyámmal élek. (3 közös gyerekük van ők a féltestvèreim)

Nevelőapám a gyámom..mennyi joga van velem szemben? Ha ő azt mondja hogy nem mehetek sehova köteles vagyok betartani? Van ehez joga? Vagy ehez csak anyámnak van joga hogy megszabja hogy mikor hova mehetek?

Mellesleg volt már olyan hogy amièrt nevelőapámnak nem vittem oda a telefonjat 4honapig nem mehettem sehova ès elvette a telefonom a gèpem sőt a tvm-ről levágta a vezetèkezt vagy mi az es nem nezhettem tvt sem..

Van joga ahoz hogy megszabja hogy mikor mehetek el itthonrol?

Lègyszives normalis válaszokat köszi.

16/L


2016. dec. 10. 08:42
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
94%
Ugyanannyi mint a rendes apádnak lenne.
2016. dec. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
47%

Ő a gyámod. Jogilag egyenrangú anyáddal.


Vagy te úgy gondoltad, hogy ahhoz van csak joga, hogy fizesse a számlákat, a kajád, a márkás ruhákat, a mobilod, kocsival furikázza a se.gged, de az elmúlt 12 évben nem érdemelt ki annyit, hogy szót fogadj!?


Nyugi, 18 éves korod után jogod van elköltözni, és eltartani magad. Sőt, neki többé nem kötelessége se eltartani se eltűrni. Aztán majd akkor pattogj, hogy nem az apád!


Hálátlan kis dög vagy. Nem csoda, ha nem nyalják fényesre a se.gged, pont rádfér, hogy szigorúan fogjanak!

2016. dec. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
84%
Én nem írok semmi beszédet,az alapkérdésre válaszolok.Ugyanannyi joga van,mint édesanyádnak,és amennyi az igazi apukádnak lett volna.Tehát ezeket,amiket írtál,megteheti.Pont.
2016. dec. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
39%
2. "Mellesleg volt már olyan hogy amièrt nevelőapámnak nem vittem oda a telefonjat 4honapig nem mehettem sehova ès elvette a telefonom a gèpem sőt a tvm-ről levágta a vezetèkezt vagy mi az es nem nezhettem tvt sem.. " Ebből vagy nem fogtál fel valamit vagy degenerált vagy. Meglehet kérni a gyereket hogy vigye oda a telefont, na de rabszolgaként megbüntetni hogy na márpedig most szívni fogsz mert nem szolgáltál ki? És ennek van gyereke? Szívességből meglehet tenni hogy oda adja, kötelezni nem szabad. Elég szar hogy 21 évesen jobban tudnék bánni egy 16 éves gyerekkel mint a saját nevelőapja.
2016. dec. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Drága második!

12èv alatt egyetlen egyszer sem vitt el sem a suliba sem sehova..de ez lenyegtelen

A telefonom magamnak vettem mert muszaly volt..a markas holmikat meg hagyjuk..

Eleg ha annyit mondok hgy anyám is fèl tôle!..nem vèletlenül.

2016. dec. 10. 09:13
 6/27 Andizsuzsi ***** válasza:
72%
Mivel édesanyáddal élsz, ezért nincs gyámod. Ettől függetlenül annyi joga van a nevelésedre, mint az anyádnak, hisz együtt éltek.
2016. dec. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim válasza:
13%
Az előző válaszadó igencsak átlag alatti intelligenciával rendelkezhet, vagy elég előítéletes vagy kisbarátom, sekélyes látókörrel. Velem is ezt csinálta anno mikor 17 voltam sőt, nevelőapám folyton csesztetett, beszólogatott, amíg egyszer úgy el nem vertem (köszönhetően a 7 évnyi boxnak) hogy még a mai napig sem mer beszólni. Igen, kivertem pár fogát és még meg is rígattam egy 190 centis kigyúrt mamlaszt. Ettől függetlenül ne higyjetek trógernek, 22 éves vagyok, ELTE-n tanulok, lehet a te nevelőapádat is móresre kéne tanítani, talán akkor nem hinné azt hogy ő ott a császár. Én a vérszerinti apámnak és anyámnak vagyok csak hajlandó engedelmeskedni, nekik viszont feltétel nélkül. Becsüld meg az igazi szüleidet, a nevelőapádnak meg észbe kéne kapnia, hogy ő csak egy idegen férfi, semmi több, még ha eltart sem lesz olyan mint az igazi szüleid.
2016. dec. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim válasza:
19%
Kiegészíteném, hogy a 2.nak szólt az első mondat, csak lassan írtam
2016. dec. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Több ember van ezen a vèlemènyen hogy nevelőapámnak nagyon èszbe kène kapnia mert igaz hogy azt hiszi magáról hogy ő ebben a házban az isten.. Pedig egy rossz paraszt (a szo szoros ertelmeben)
2016. dec. 10. 09:25
 10/27 anonim ***** válasza:
15%
En sose vettem komolyan a neveloapamat. Egy idegen. Milyen alapon mondja meg mit tegyek?
2016. dec. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!