Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy szülő miért alkalmaz...

Egy szülő miért alkalmaz passzív agressziót, bűntudatkeltést a fenőtt gyerekeivel szemben?

Figyelt kérdés

Amyuról lenne szó. A minap megsértődött valamin, pedig teljesen kedvesen reagáltam le felé, de neki nem tetszett a válaszom és támadott, majd rámcsapta a telefont. Nem veszi észre, hogy nagyon túlreagálta a dolgot. Máskor meg olyat csinál, hogy úgy megsértődik, hogy az emberhez sem szól. Ezt miért kell csinálni? Úgy gondolom felnőtt, értelmes emberek vagyunk, ezt normàlisan is meg lehet beszélni, de nem, ő inkább megsértődik. Nem vagyok már 5 éves, hogy ezt művelje. Meg a végén úgy àllítja be, hogy én voltam a rossz ès várná, hogy elnézést kérjek. De miért is, ha semmi rosszat nem tettem?!

Ezt még régen el tudta játszani, sikerült neki bűntudatot keltenie bennem, de már rájöttem, hogy ezt direkt csinálja.


27/n


2016. aug. 8. 13:02
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Ha egész életében ezt csinálta, nem fog megváltozni, csak mert felnőtt vagy.
2016. aug. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért csinálja, mert nem ismer más módszert, illetve eddig bevált neki. Ismerős a helyzet, anyám ezt csinálja, amióta az eszemet tudom. Mindenkivel bevált a családban ez a bűntudatkeltési játszma, csak nálam nem. De nálam már gyerekkoromban sem. Többször jeleztem neki, hogy abbahagyhatja a gyerekes hisztit, nálam nem válik be, erre az volt a reakciója, hogy azért, mert én szívtelen vagyok! Oké, akkor az vagyok. Legutóbb fél évig nem beszéltünk, mert szokás szerint megsértődött valamint, ami nem volt sem sértő, sem bántó, csak hát mivel ő a családi mártír, már ideje volt a szokott sértődésének, így aztán közölte, hogy nem kell nekünk találkozni, tőlem nem is kell neki semmi. Na, én meg úgy is tettem. Ha nem, hát én nem erőltetem... szegény öcsém szívta meg, mert azóta őt ugráltatja, ő meg nem állítja le, mert egész életében így volt nevelve, hogy amit anyuka akar, az úgy van. Ott áll egy tíz éves és egy féléves gyerekkel, dolgozik mint az állat, de anyámnak természetes, hogy hétvégén fél napot is nála kell lennie. Pedig én sokkal közelebb lakok, csak engem nem tudott soha rángatni, és ez irtóra zavarja. Komolyan, elvárná, hogy úgy alakítsam az életemet, hogy álljak rendelkezésére ha úgy érzi, kell, de azért az alap, hogy délután ő leül tévézni, és én alkalmazkodjak a kedvenc műsoraihoz... eszem megáll. Ha meg nem, akkor hisztizik, hogy direkt akkor megyek, amikor megy az ötven kedvenc műsora közül az egyik. Az nem érdekli, hogy reggeltől estig dolgozom, természetesen minden és mindenki ellene van, mindenki őt bántja. Na, ezért van az, hogy ugyan már beszélünk, de engem nem is próbál ugráltatni az elmúlt hónapokban. Tudja, hogy ha véleményem van, azt megmondom, de sajnos hiába mondja neki az ember nomrálisan, azt is bántásnak veszi, hiszen csak az ő véleménye az igaz út. Én meg nem vagyok anyuka picilánya, hogy az ő véleménye vezérelje az életemet, és ezt nem tűri, hiszen - szó szerint mondta - én csak azért mondok ellent, hogy vele ellenkezzek, nem azért, mert más a véleményem :-D De képtelen megérteni, hogy nálam nem válik be az érzelmi terror, újra és újra próbálkozik, hiszen ha másnál beválik, akkor csakis azért lehet, hogy nálam nem, mert egy szívtelen dög vagyok. Hát ez van, megváltozni nem fognak. Vagy behódolsz, vagy lesz..od a hisztijét. Nincs középút, mert az ilyen emberek ezt nem ismerik, mert az számukra vereség. Mindenesetre k..va boldog vagyok, hogy egy cseppet sem hasonlítok anyámra :-D
2016. aug. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért hogy elérje a célját.
2016. aug. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Kettes válaszoló, nagyon bírlak! :D Bocsi az offért!
2016. aug. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
24%

És mi van akkor, ha valaki azért sértődik meg, meg megsértették?


Mi van, ha valaki direkt azért sérti meg a másikat, hogy utána a természetes "megsértődést" ellene használja?


Mi van ha a bűntudat nem is bűntudat, hanem inkább lelkiismeretfurdalás?

2016. szept. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!