Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Alkoholista az apám! Szeretnék...

Alkoholista az apám! Szeretnék ez ellen tenni. Szerintetek jó az ötletem (bővebben lent)?

Figyelt kérdés
15 éves fiú vagyok. Anyám és apám 20 éve élnek élettársi kapcsolatban. Számomra világos, hogy anyám csak a pénze miatt van apámmal. Már nem szereti apámat, ha szerette egyáltalán valamikor. Apám egész életében ivott. Pár éve sikerült lecsökkentenie az ivások mennyiségét olyannyira, hogy csak szabadnapokon iszik (kamionsofőr, így munkanapon nem ihat). De már nem bírja a szervezete, egy ideje nagyon rossz az egyensúlyérzéke és hányik ittas állapotban. Amikor iszik agresszív, kiabál és nagyon csúnyán beszél. De engem soha nem ütött meg. Én lelkileg teljesen kivagyok. Önbizalom hiányos, magányos, félénk, visszahúzódó, bátortalan és gyenge vagyok. Pszichiáterhez évek óta járok, akinek eddig nem mertem beszélni apámról. Most azonban bátorságot vettem magamon és elhatároztam, hogy a következő vizsgálaton tájékoztatom apámról. Nekem céljaim vannak, sikeres ember szeretnék lenni, nem fogom hagyni, hogy a lelki fejlődésemben akadályozzanak. Márpedig egyértelmű, hogy anyám még, ha kell 20 évig is eltűrné apámat. Tudom, hogy ha beszámolok a pszichiáternek akkor apám meg fog ijedni, és TALÁN megváltozik. Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek jól cselekszek-e, ha beszámolok? És milyen lépéseket fog tenni a pszichiáter az üggyel kapcsolatban?

2013. aug. 24. 22:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%
Én csak annyit mondok, hogy az irásod alapján nem nagyon szivleled anyukádat. nem lehetett neki könnyü egy alkoholista mellett, lehet beleunt(nekem is aloholista az apám, csak nekem a szüleim elváltak, és én anyumhoz kerültem hála) :)) 19L
2013. aug. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
75%
A pszichiáter elvileg nem mond el semmit sem a beszélgetésetekből másnak csak amibe beleegyezel.. ha mégis akkor elég gáz azért. Szerintem amúgy nem fog megijedni apád, ettől nem változik meg. Ne kergesd magad ilyen buta álmokba.
2013. aug. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
31%
A pszichiater semmit nem fog tenni,apad meg ha telleg alkesz akko nem fog valtozni,ezt boritekolhatod! Nem a kornyezeted kell megvaltoztatnod hanem magad ha tenyleg el akarsz valamit erni!
2013. aug. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
29%

Khm...milyen szakember az a "pisziáter", aki nem tárja fel rendesen a betege családi hátterét, konfliktusait, nem érez rá, hogy valami gáz van...

Honnan tudná meg az apád, hogy mit beszéltél az agyturkálóddal? Hiszen ő nem beszél vele, legfeljebb, ha te elmondod ezt apádnak, hogy leégetted az orvosod előtt. Ha eddig még nem ütött meg, most majd jó esélyed lesz rá. A szipiáter nemigen fog lépéseket tenni az apád ellenében, hiszen nem őt, hanem téged kezel és ilyen direkt módon nem avatkozhat be, legfeljebb neked ad tanácsokat, hogyan kezeld ezt a helyzetet. Apád a jó szóra nem fogja abbahagyni az ivást. Talán akkor változhatna meg, ha az alkohol miatt kapna egy komoly betegséget és választania kellene az élete, vagy az alkohol között. De lehet, hogy rosszul választana. Sajnálom, hogy ezeket kellett írnom, de tarts ki a kitűzött céljaid mellett a nehézségek ellenére is!

2013. aug. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Apád szerintem sem fog emiatt megváltozni és a pszichiáter amúgy sem számol be neki a dolgokról jobb esetben. A saját érdekedben jó, ha beszélsz róla és talán segít feldolgozni.
2013. aug. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Feltétlenül mondd el a pszichológusodnak részletesen az otthoni problémáidat, apádról is mindent.

Ő nem "lépni" fog, hanem Téged akar majd rávezetni, hogy hogyan dolgozd fel a helyzetet, s segíteni fog, hogy kilábalj ebből.

2013. aug. 25. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Néha nagyon kevés szó elég. Mikor józan az apukád, mondd el neki:

'Apa, én szeretlek, hiányzol. Szeretném, ha együtt lehetnénk, amikor itthon vagy, velem legyél és ne az itallal. Mit gondolsz, lehetséges?"

Nem kell több. Nem kell agyonvariálni. Ha apád szeret téged, ez úgy szíven döfi, hogy legközelebb már reszketni fog a kezében az üveg. Ettől azonnal nem hagyja még majd abba, de az elvetett mag már dolgozni fog benne.

2013. aug. 25. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! Valóban anyámmal is rossz a kapcsolatom, de erről nem szeretnék most bővebben mesélni. Úgy tervezem, hogy az ambuláns lapra ráírja a pszichiáter apámat, én pedig ezt bemutatom apámnak.
2013. aug. 25. 06:00
 9/21 anonim ***** válasza:
54%

évek óta jársz pszichiáterhez és most akarsz apádról beszélni?

évek óta jársz és nem tűnt fel, hogy a papíron, amit kapsz, nincsen rajta, mit mondtál el???

vicc.

2013. aug. 25. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Mindig ott van az ambuláns lapon amit mondok. Miből gondolod, hogy nincs ott?
2013. aug. 25. 07:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!