Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek jogos hogy megsért...

Szerintetek jogos hogy megsértődtem?

Figyelt kérdés

Kijöttünk a másfél éves fiammal a kórházból ,lázgörcse volt , mondanom sem kell ájulás szélén voltam mikor láttam a gyereket felakadt szemekkel ,rángatozó szájjal és mikor kijöttünk 1 hét után a kórházból,megkértem anyámat hogy 2 napig ....1-2 órára maradjon már velünk még a házimunkát stb elvégzem hogy ne maradjon a kicsi egyedül a szobában ,na meg persze streszeltem az újabb rohamtól ....

Erre ő eltorzította gúnyosan az arcát és azt mondta jááájj hát nehogy már 31 évesen féljé te jó isten stb stb ,,,tehát olyan jó vehemesen kiosztott ...Erre én oké hagyjuk abba ne csak programnak legyünk jók hogy a papival legyen hova sétálni, ne csak unalom üzésre legyünk jók ,,,itt akkor vége is sziasztok

mikor mikor látom hogy 37 fele van a hője mai napig reszketek ,lehet más könnyebben veszi ezt a dolgot de én még most sem tettem magam túl rajta


2016. dec. 15. 13:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%

Jogos volt, hogy rosszul esett, de az nem, hogy ennyire megsértődtél, sőt, ezért meg akarod szakítani a kapcsolatot.

Szerintem is nagyon ijesztő egy ilyen helyzet, és utána érhető, hogy félsz. Anyukádnak abban volt igaza, hogy te vagy a felnőtt, neked muszáj megőrizni a hidegvéred, hiszen neked kell segítséget hívni, stb.

De szerintem egy normális családban, ilyenkor nem nehézség a nagyinak segíteni, hanem örömmel teszi.

Sok függ attól, hogy konkrétan mi hangzott el. Ha egyébként segítene, csak közben elmondta a véleményét is, akkor túlzás a reakciód. Bár betudható annak, hogy még ideges vagy.

A lényeg, hogy ezért tuti nem szakítanám meg a kapcsolatot velük.

2016. dec. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem itt VELED vannak nagyon komoly gondok!


Ha NEKED a 37 felé járó LÁZ - ami nem láz, hanem normális testhömérséklet, esetleg nagyon enyhe höemelkedés - ilyen mértékben pánikba esel, az igencsak beteges dolog.


Egy gyerek kaphat lázgörcsöt, de nem 37 foknál, hanem 40 körül, inkább fölötte.

De nem igazán szokott megismétlödni, ettöl annyira rettegni, hogy nem mered a gyereket egy pillanatra sem egyedül hagyni, ez a viselkedésed már kezelést igényelne.


Szerintem semmi, de semmi okod nem volt megsértödni!

2016. dec. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
26%

37 és pár tizedfokos hőemelkedés nem olyan nagy dolog. 38 és pár tizedfos lázat sem kell még csillapítani.

Lásd itt:

[link]


Egy kicsit tényleg kiakasztó lehet életrevalóbb nőnek azt látni, hogy 31 éves felnőtt lánya a gyereke lázát idegesen kezeli.

Én 9 éves kissrácként 4 éves húgom 39 feletti lázát pillanatok alatt lecsillapítottam testhőmérsékletnél csak pár fokkal hidegebb hűtőfürdővel.

2016. dec. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
68%
A láz 38 fok felett kezdődik, 37-38 között hőemelkedés van.
2016. dec. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
nem a 37 től hanem hogy szökik fel egyébként 40 fokos lázzal kapott görcsöt ,csak ha már 37 et eléri akkor kiver a frász
2016. dec. 15. 13:34
 6/20 anonim ***** válasza:
85%
Anyád elég hülyén reagált.
2016. dec. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
37%

cikkből részletek:

Megváltozott a magyar protokoll is: többé nem kötelező lázat csillapítani Szerző: dr. Novák Hunor Hazánkban sokakban alaptalan tévhitek és félelmek élnek a lázzal kapcsolatban. Valójában még a magas láz sem okoz semmilyen kárt, ráadásul segíti a gyógyulást, ezért fejlett országokban, Kanadától kezdve Anglián át Hollandiáig már évtizedek óta nem csillapítják rutinszerűen a lázat. 2011 óta hazánkban is az a szakmai irányelv: lázat nem kell csillapítani, csak lehet és ajánlott akkor, ha a gyermek közérzete rossz – de sajnos ez sokakhoz még nem jutott el. A hivatalos, holland Háziorvosi Társaság jelenleg is érvényes tájékoztatójában ezt olvashatjuk: „A láz nem veszélyes (a magas láz sem), pusztán a láz miatt nem kell aggódnunk, s a lázat kezelni sem kell, a testhőmérsékletet nem szükséges gyógyszerrel csökkenteni. Amint a betegséget szervezetünk leküzdötte, a testhőmérséklet is csökkenni fog. Három hónaposnál idősebb gyermeknek, ha nagyon rosszul érzi magát vagy fájdalma van, adhat paracetamolt.” Lázat csillapítani tehát nem kell, hanem lehet nagyon rossz közérzet esetén - ez óriási különbség. Ugyanezt mondja ki az Egyesült Királyság NICE-guideline-ja is: rutinszerű, kötelező jellegű lázcsillapítás nem javasolt – akkor lehet lázcsillapítót adni, ha a gyermek közérzete rossz, mindegy, hány fokot mutat 38 fok felett a hőmérő, nincs olyan testhőmérséklet, aminél kötelező jelleggel lázcsillapítót kell adni. Hirdetések A láz nem veszélyes, segíti a gyógyulást A világ vezető orvostudományi szaklapja (UpToDate) és az Amerikai Gyermekgyógyászati Akadémia is leírja: sok szülő, orvos fél attól, hogy egy 40 fok feletti láz kárt okoz, ezek a feltételezések azonban teljesen alaptalanok. Valójában még 40 fok feletti láz sem károsítja az agyat vagy szívet, nem csapódnak ki a fehérjék, nem okoz halált, a láz nem emelkedik a végtelenségig. A vizsgálatok alapján úgy látszik, a láz segíti az immunrendszer hatékonyabb működését, és gátolja a kórokozók szaporodását: azaz a láz jótékony folyamat. Lázcsillapítóval nem előzhető meg és nem kezelhető a „láz”görcs Az egyik leggyakoribb tévhit Magyarországon: ha engedjük a lázat felmenni, begörcsöl a gyermek. Természetesen minden görcsös rosszullét esetén orvosi vizsgálat szükséges, hiszen a lázgörcs egy utólagos, orvosi diagnózis. Sajnos a lázgörcs elnevezése is megtévesztő, jobb volna fertőzés által provokált görcsnek nevezni, hiszen a háttérben működő bonyolult biokémiai és élettani folyamatok okozzák a görcsöt, nem a gyorsan felszökő láz vagy magas testhőmérséklet - a „láz”görcs akár már 37 foknál bekövetkezhet.


Részletek: [link]

2016. dec. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
80%

Így látatlanul nem lehet ítélkezni, lehet igazad neked is, de neki is, a reakciódtól függ.


Nekem így első olvasatra anyósom jutott eszembe.

16 évesen, tojáshéjjal a s...emen töltöttem náluk egy hétvégét, a párom hirtelen beteg lett, egyik-pillanatról a másikra ment fel a láza 40fokra.

Én fel-alá rohangáltam a vizes borogatásokkal, mert az Istennek se bírtam eltuszkolni a fürdőszobáig hűtőfürdőre, és nem hagyta a teljes testét sem borogatni. Órákig kínlódtam vele, mire leküzdöttem a lázát 38-ra.

Mindeközben anyósom végig ült a konyhaasztalnál, és óbégatott, idézem: "JÁÁÁÁJ, MEG FOG HALNI, MEG FOG HALNI, CSINÁLJATOK VALAMIIIT!!!"

Semmi mást nem csinált, csak visongott. Nem is értem, hogy tudott 3 gyereket épségben felnevelni.


Nos, nyilván nem mindegy, hogy te hogyan reagálsz a dolgokra, hogyan adtad ezt elő anyukádnak, ha a fentihez hasonlóan, én még ki is röhögtelek volna a helyében.

Egy anyának tudnia kell higgadtan kezelni a dolgokat, mert ahogy nő a gyerek, úgy szaporodnak majd a balesetek is. Hisztériával és túlféltéssel nem csak magadat készíted ki, hanem a kicsinek sem teszel jót.

Ha "37 fele" van a hője, akkor nincs semmi baj, miért kéne 0-24-ig mellette ülni? Semmi baja nem lesz, ha végzed mellette a házimunkát.

2016. dec. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
30%

Jóég, 7-es, most leírtad, hogy lázgörcs előfordulhat 37 fokos "láznál" is, elvesztettük a kérdezőt.

Többet le se veszi a szemét a gyerekről :D

2016. dec. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Sok más dolog is történt körülöttünk , tartozással kaptam vissza saját lakásomat fél millió ft ...amiből már kilábalunk ,, a kicsit Mri vizsgálatra visszük mert van hátul a fején 1 kis pukli ,vele született... megjártuk vele már a poklot minden orvos mást mond mi lehet ,tehát szerintem is orvoshoz kellene fordulnom ,de nem akarom hogy hülyének állítsanak be ,próbálom egyedül feldolgozni az egészet ,mondjuk anyám segítsége jól jönne,de sajnos ahogy látom ő élvezi kicsit hogy kivagyok , mindig verseng velünk ha új gáztűzhely akkor ő is újjat akar sorolhatnám,,, elmentem a fodrászhoz és vagy 5 ször megkérdezte teloban hogy na levágattad már ?? nem való neked a hosszú haj nem vagy te nagylány stb stb tehát mindenbe elenségeskedik ,,,ennél a pontnál lett elegem belőle ,,,,ja és szépen kértem meg nem követelőzve és erre ő kitört magából emelt hangon gúnyosan , elég lett volna 1 sima nem ...vagy most neharagudj van dolgom ,abból is értettem volna
2016. dec. 15. 14:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!