Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért jó szüleimnek, hogy...

Miért jó szüleimnek, hogy soha nem fogok tudni normálisan megtanulni vezetni?

Figyelt kérdés

Mióta megkaptam a jogosítványom (bő fél éve), csak úgy engednek vezetni, hogy mindketten jönnek velem. Ez nem is lenne akkora baj, de úgy néz ki a dolog, hogy egész úton vitatkoznak, hogy milyen sebességben kéne épp mennem, apa piszkál, hogy menjek már kicsit gyorsabban (pl 50-nél 60-nal, mert azért még nem büntetnek, meg úgyis többet mutat az óra, mint a tényleges sebesség), anya meg pánikol, hogy ne menjek már gyorsabban, mint a megengedett. Parkolásnál egyikük magyaráz, hogy tolassak be, másik hogy orral álljak be. Piros előtt egyikük azt mondja, üresben guruljak oda mert úgy "kell", és úgy jobb a kocsinak, a másik azt mondja, hogy sebességben, a végén kinyomott kuplunggal guruljak, mert az a jobb, stb, amit lehetséges egynél többféleképpen csinálni, azon 100%, hogy összevesznek, és egymásnak ellentmondó dolgokat mondanak nekem, én meg sokszor nem tudom, hogy kire hallgassak.

Annyit érzékelek a vezetésből, hogy az idegeimre mennek, és csomó figyelmemet elvonja az is, hogy próbáljak valami köztes megoldást találni, ha lehet... ami kicsit se balesetveszélyes, hogy ilyen marhaságokkal kell foglalkoznom.

Így soha az életben nem lesz rutinom!

Nekik ez miért jó?? Élvezik?? Vagy mi??

Mit tudnék velük csinálni? Kértem már őket szépen, hogy ne csinálják, mondtam már nekik "csúnyán" is, hogy ha ilyenek lesznek, akkor nem vezetek úgy, hogy ketten ülnek a kocsiban, de semmi nem használ :/ Mindegy, ezzel majd lesz valami, de igazából a miértje érdekelne, hogy nekik ez így miért jobb, mintha egyikük jönne csak, vagy mehetnék egyedül, és megtanulnék vezetni? Nem tudom megérteni!


2016. dec. 15. 17:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%
Sajat kocsi a megoldas... H miert csinaljak azt nem tudom toluk kerdezd
2016. dec. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Tanulok, nincs állandó bevételem, nem tudok saját kocsit venni, meg főleg fenntartani. :/
2016. dec. 15. 17:22
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
Ha ennyire nem tudnak uralkodni magukon, talán jobb, ha nem vezetsz, mert előbb-utóbb össze fogsz törni valakit vagy valamit.
2016. dec. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Hát jó, de szeretnék vezetni meg kéne a rutin, mert aztán mehetek újra rohadt drágán órákat venni, ha évek múlva lesz kocsim, addig meg nem vezetek...
2016. dec. 15. 17:31
 5/17 anonim ***** válasza:
94%

Én 10 év kihagyás után is tudtam vezetni (a jogosítvány után kb fél évig néha vezettem, majd jött a szünet), szóval csak azért, mert nem tudsz most rendszeresen vezetni, nem kell majd újra órákat venned.


De amit meg tudsz tenni, ha elkezdenek veszekedni, akkor leállsz az autóval (az út szélére), és közlöd velük, hogy csak akkor mégy tovább, ha csöndben vannak, mert így nem tudsz koncentrálni a vezetésre.

Mellesleg sokkal jobb lenne, ha egyedül mennél, elöbb lesz meg a szükséges biztonságod, mint kísérövel, márcsak azért is, mert az úgysem tud semmit tenni vészhelyzetben, máskor meg csak idegesíti a vezetöt.

2016. dec. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudod úgy elkérni a kocsit, hogy egyedül menj vele? Mert így tényleg nem lehet normálisan vezetni.
2016. dec. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nem adják oda, ha meg azt mondom, hogy nem vezetek tovább, akkor meg kiabálnak velem...

Hát egyik ismerősömnek 2 éve van jogsija, nem vezetett azóta, és már elindulni se tud :D

2016. dec. 15. 18:21
 8/17 anonim ***** válasza:
72%

"Nem adják oda, ha meg azt mondom, hogy nem vezetek tovább, akkor meg kiabálnak velem..."


Akkor kérdezd meg, hogy hogy szerezz gyakorlatot vezetés nélkül.

Ha meg kiabálnak, akkor kiszállsz, zsebreteszed a kulcsot és hazasétálsz - ök meg gondolkodhatnak a viselkedésükön.


"Hát egyik ismerősömnek 2 éve van jogsija, nem vezetett azóta, és már elindulni se tud :D"


Akkor ö elötte sem tudott vezetni!

2016. dec. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
49%

Ha nem harcolod ki magadnak, akkor nem fognak leállni ezzel.


Nem írtad, hoyg mennyi idös vagy, de ha felnött, akkor viselkedj is úgy.

2016. dec. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
95%
Amikor velem csinálta ezt a kedves párom, akkor én fogtam magam és kiszálltam a kocsiból. Azóta visszafogta magát.
2016. dec. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!