Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan reagálnátok az alábbi...

Hogyan reagálnátok az alábbi dologra?

Figyelt kérdés
Anyukámnak az a legnagyobb baja velem, hogy nem fogyasztok semmilyen mértékben alkoholt, így kiszorulok a társaságból, lenéznek, szentnek tartanak majd, pedig egyáltalán nem vagyok kis mértékben sem szent.
2016. dec. 18. 15:06
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Anyukád beteg.:) Nem lehet beleszolasa abba hogy nem iszol alkoholt
2016. dec. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 aszlan ***** válasza:
88%
Maradgy te ugy ahogy vagy.az alkohol nagy ellenség nem jo az semire.az én családom is ijen volt es én is rabja letem sokaig mindenem ra ment.de sikerult le gyozem 10 éve nem iszom alkoholt egyáltalán es igy jutottam is valamire.már megnosultem van lakasom munkám minden.adig semim se volt.
2016. dec. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
32%
Kamunak tartanám a kérdést.
2016. dec. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
93%

Sokan kivànànak maguknak ilyen problémàs kölköt .

Nem kivànod ne fogyaszd , az a lényeg jól érezd magad ;) és meglesznek a baràtaid is akik igy is elfogadnsk.

2016. dec. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
16%

Abban egyet kell érteni édesanyáddal, hogy az alkoholfogyasztásnak is meg van a maga kultúrája.


Az alkohol fogyasztását a bizalmi-elv kapcsolattal társítják össze. Lévén, hogy az alkohol ki hozza az emberből az őszinteséget.

Kulturális körökben, egy pohárka rövid ital keretében, igen komoly barátságok, kapcsolatok szövődnek.

Rengeteg jó példa létezik, ami ezt alátámasztja...


Itt egy számodra jó példa:

Középiskola. Nálunk az iskolában a tanárok megkövetelték a magázódó megszólításmódot... Mint diák tanár viszony.

Aztán érettségi után, együtt ittunk a tanárokkal és onnantól kezdve, szabad volt tegeződni a tanárokkal.

Voltak, akik nem jött el erre a zárt iszogatós eseményre és bizony azoknak a mai napig nem engedik a tanáraink, hogy tegzeződő hangnemben beszéljenek velük!


Vannak rendezvények, események, ahol kötelező a legalább egy pohárral inni.

Az külön a házigazda megsértésének számít, ha a vendég elutasítja a welcome drink italt!!!


Hangsúlyozom! NEM! itt nem a mértéktelenségen alkoholfogyasztáson van a hangsúly!

2016. dec. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
86%

"az alkohol ki hozza az emberből az őszinteséget"

Nem az őszinteséget hozza ki, hanem a gátlástalanságot.


"Kulturális körökben, egy pohárka rövid ital keretében, igen komoly barátságok, kapcsolatok szövődnek."

Kulturális körökben alkohol nélkül is képes az ember kapcsolatokat építeni.


" mai napig nem engedik a tanáraink, hogy tegzeződő hangnemben beszéljenek velük!"

Ez a tegező-magázó viszony csak a tanár kicsinyességét jellemzi.


"Az külön a házigazda megsértésének számít, ha a vendég elutasítja a welcome drink italt!!!"

A házigazdának kínálni illik az italt és nem tukmálni, mert azzal a vendéget sérti meg. Kötelezőnek meg sehol nem kötelező inni, főleg nálunk ahol vezetés közben is zéró tolerancia van. Jó házigazda pont ezért mindig biztosít alkoholmentes üdítőt is.

2016. dec. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!