Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mi az, ami még...

Szerintetek mi az, ami még nem "gáz", hogy a szüleim fizetik 19 évesen, ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Jó, hát mondjuk valakinek ennyi idősen a több százezres tandíját fizetik, de nekem ilyen gondom nincs, mert nem járok főiskolára, csak egy ingyenes okj-s képzésre. Dolgozgatok mellette, de nem sokat keresek. Olyan jól anyukámék se keresnek. Tankönyvekre meg iskolai dolgokra anyukám ad pénzt, de év közben magamnak is megveszem a füzeteket, ha betelnek, vagy tollakat, stb. nem szólok azért anyukámnak. Ruhákat, cipőket magamnak veszem, persze lehet, hogy abból a pénzből, amit pl szülinapomra kaptam tőlük, de az más.

Ami miatt feltettem a kérdést, az az, hogy a telefonom törlesztőrészletét és havidíját is anyukám fizeti többnyire. Ez úgy kb minimum 7000 Ft havonta, bár a 3000 Ft-os törlesztő januárban lejár. Bűntudatom van, mert eredetileg úgy terveztem, hogy én fizetem majd, de nem tudtam, aztán anyukám kisegített, most meg már ha tudnám, mert voltam dolgozni, és lenne rá annyi pénzem, akkor is azt mondja, hogy nem kell, kifizeti ő.

Olyan nagyon jól nem állunk anyagilag, bár jobban mint 2-3 éve, de főleg azért mert anyukám nagyon sokat túlórázik. Ezért, mint írtam nagyon bűntudatom van, de nem engedi kifizetni amúgy sem.

Szerintetek?

19/L


2016. dec. 19. 20:57
 1/10 A kérdező kommentje:
Remélem, érthető a kérdés, elég érdekesen fogalmaztam meg.
2016. dec. 19. 20:58
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem egyáltalán nem gáz.Ne legyen lelkiismeretfurdalásod addig, amíg anyukád azt mondja, hogy hagyd, majd ő fizeti.Ez nagy valószínűséggel azt jelenti,hogy neki nem jelent gondot, és látja, hogy tanulsz, dolgozol, tehát próbálkozol, csak kevés a pénzed.Nekem is van gyerekem,és én is biztos fizetném neki a telefont, ha látnám, hogy nem egy léhűtő,küzd,tanul,dolgozik,de még nem keres olyan sokat,és ez segítség neki.
2016. dec. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

A levalas folyamata, nem egy ket honapos tortenet, a szuloknek is kell ido mig ezt megertik. Bar sajnos a legtobb 18-20 eves nem teheti meg azt amit te. Ez ajandek, orulj neki, hogy ilyen edesanyad van, az eletben boven lesz idod visszahalalni!

Fokozatosan probalj meg a sajat labadra allni, dolgozz sokat, de ha nem megy, tudj segitseget kerni. Viszont ha megtehetned anyagilag, es nem szorulsz segitsegre, beszelj anyukaddal, most pld a telefonrol! Mondd el neki, hogy nagyon halas vagy neki, de szeretned megprolni egyedul is, ne aggodjon, kifutja az anyagiakbol. Ha olyan anyuka aki attol boldog ha tehet valamit, inkabb olyan dolgokba kerj segitseget minthogy neha kimossa a cuccaidat, vagy sut valami finomat.

Egyebkent en felretennek penzt, egyik reszet a jovodre, a masikat pedig anyukadnak egy hetvegi wellness szallos nyaralasra pld...ez tokeletesen megmutatja, hogy mi mindenert halas vagy, de azt is, hogy mar kepes vagy te is a segitsegere lenni.

2016. dec. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
79%

Én 22 éves vagyok, és a mai napig van, amit Édesanyám fizet. Én egyetemen tanulok, a kollégiumot ő fizeti. De például ha új szemüveget akarok venni, vagy valami nagyobb dolgot, ragaszkodik hozzá, és szabály szerint veszekedni kezd, ha nem engedem, hogy kifizesse. És ha hazamegyek mindig ad valamennyi pénzt, pedig sosem kértem, egy vasat sem. Dolgozom amikor tudok, és az ösztöndíjamból eléldegélek, teszek félre, igyekszem.

Anya azt mondja, ő ezzel támogat, amíg tud, mert sosem tud majd nekem lakást venni, vagy bármi ilyesmit, pedig megtenné, csak az anyagi helyzetünk nem engedi, és ez bántja..

Szerintem hagyd, becsüld meg, amiért ilyen. És amit tudsz, tegyél félre, esetleg ha lelkiismeretfurdalásod van, abból a pénzből utazzatok el valahová kettesben, adj neki apró ajándékokat. Én ezt csinálom, hogy érezze, hogy nagyon szeretem, mert engem is felettébb bánt, hogy inkább nem költ magára, de nekem adja azt a pénzt.. kicsit próbálom viszonozni. :)


22L

2016. dec. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

De aranyos vagy, én is 19 éves vagyok, szinte mindent én fizetek magamnak. Nekem sincs tandíjam, de egyetemre járok. Dolgozgatok is mellette, de én is alig keresek.

Általában nem ezt látom, hanem, hogy mindenkit elhalmoznak ezzel-azzal, és tök természetesnek veszik.

Szóval nem, nem gáz, tetszik a hozzáállásod. :)

2016. dec. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem meg a szülő dolga az h ellása a gyerekét a tanulmányai végéig...
2016. dec. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#6: Hitelre vett telefonról van szó.


Nézd, ha anyukád nem akarja, hogy te fizesd, akkor köszönd meg neki és ennyi. Esetleg néha bevásárolhatsz, ha úgy érzed.

2016. dec. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nem gáz én ugyanannyi vagyok mint te és én nem tudok dolgozni suli melett mert szar az órarendem de azt mondták hogy ha dolgoznék (suli melett)se várnák el hogy a tankönyveket,füzeteket meg bérletet én vegyem meg mert szeretnének mindenbe segíteni. Nyilván iPhone 7 et nem vennének meg azt én is cikinek érezném ha ilyeneket követelnék de minden mást állnak
2016. dec. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Enni idösen nekem még szinte mindent a szüleim fizettek. És nem lettem ettől rossz ember :-)
2016. dec. 20. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem gáz,hogy még sok mindenben segítenek.Tanulsz jelenleg,az a dolgod. Nyilván mellette ha belefér dolgozgass tovább, de azért egyértelmű,hogy nem lehet olyan sokat összeszedni így,hogy tanulsz.

Ne legyen lelkiismeretfurdalásod szerintem.

Viszont legközelebb ne vegyél törlesztőre telefont,ha nem állsz olyan jól.Egyszerűbb egy összegben kifizetni és utána feltöltőkártyásként annyit tenni rá,amennyi belefér. Nálunk jobb hónapban többet is töltünk,amikor meg rosszabbul állunk,akkor nem költünk rá, úgyis van rajta még pénz. Szóval max ezen tudnál spórolni nekik.

2016. dec. 20. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!