Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közös megegyezésel felmontam...

Közös megegyezésel felmontam a cégnél mert nem tudd visszavenni gyes után júius 30-ai hatállyal felmondtam. Mikor fizetik ki a fennmaradt szabadságot sa végkielégitést? Ki van ugyan ilyen helyzetben most?

Figyelt kérdés
2011. jún. 26. 19:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hülyeséget csináltál, nem lett volna szabad közös megegyezéssel, így szerintem nem jár végkielégítés, csak ha a munkáltató mond fel.
2011. jún. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A közös megegyezés nem zárja ki a végkielégítés fizetését. A közös megegyezésbe "minden" bele fér amiről a munkáltató és a munkavállaló megállapodik. Kérdés, hogy ez ügynem mi és hogyan került bele a megállapodásba. Az általános szabály az, hogy a dolgozónak az utolsó munkában töltött napján oda kell adni a fizetését illetve a munkaviszony megszűnésével kapcsolatos iratokat.
2011. jún. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

ha benne van a megállapodásban, hogy kapsz, egyébként nem

(én így tudom...)

2011. jún. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Végkielégítés csak ha a munkáltató mond fel jár, habár ha a felmondásban benne volt a végkielégítés akkor jár. remélem bele írtátok. habár a felmondásba bele szokták írni azt is hogy mikor van a kifizetés (pl ha dolgoztál volna az utolsó munkában töltött napon kötelezö mindent kifizetni). de vagy a felmondás napjával amit megjelötetek (juni30) vagy a következö fizetés napon, vagy is juli 10-ig mindenképpen meg kell kapnod a pénzedet.


párom is közös felmondással mondott fel de kapott végkielégítést. habár ez nem egy magyar cég, itt szoktak ilyet tenni, de kapott róla egy szerzödést hogy kap végkielégítést és mikor.

2011. jún. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
*Végkielégítés* NEM jár közös megegyezésnél! Az jár, amiben megegyeztetek, ami le van írva! (Megegyezhettetek a rendes felmondás esetén adandó végkielégítéssel megegyező összeg kifizetésében, de ez akkor sem végkielégítés.) Minden tudnivalód le van írva a megegyezésetekben, abba kívülről nem lát bele senki.
2011. jún. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ha közös megegyezéssel mondasz fel akkor tudsz menni a munkanélkülire nekem ezért jó mert nem sajnos nem tudom rábizni senkire a gyereket.Nem tudd visszavenni igy ezért kelett.
2011. jún. 26. 21:24
 7/11 anonim ***** válasza:

lejárt már a gyesed?

közös megegyezésbe beleírtátok a végkielégítést?

utolsó munkanapon ki kell fizessenek amúgy

2011. jún. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Ha közös megegyezéssel mondasz fel akkor tudsz menni a munkanélkülire "


Vagyis azt hitette el veled, hogy ha ő mond fel neked, akkor nem jár neked munkanélküli?!?!?!? Ugye neeeem?

2011. jún. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Deeee.

Sajnos sok ilyet hallani, nagyon hiszékenyek az emberek, főleg ha még kamu paragrafus-számokat is mondanak hozzá.

2011. jún. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha tényleg megszívattak, akkor menjél be, mondd azt, hogy meg fogod támadni a megállapodást, munkaügyi bírósághoz fogsz fordulni, mert fenyegetés hatására írtad csak alá a papírt! Egyből találnak megoldást, elhiheted! Nincs mit veszítened, ne hagyd magad!
2011. jún. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!