Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tavaj halt meg anyukám, aztán...

Tavaj halt meg anyukám, aztán apámhoz és a családjához kerültem, mer elváltak egy éves koromban. Itt apáéknál nagyon nem jó nekem, lehet olyat hogy egyszerre más családhoz kerüljek vagy addig a nagyszüleimnél lakok ameddig nem találnak családot?

Figyelt kérdés

2016. dec. 19. 22:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2016. dec. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
15
2016. dec. 19. 22:49
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha még élne mindkét szülőd, akkor ennyi idősen már választhatnál, melyikükkel szeretnél élni. Így viszont, hogy csak egy szülőd van, nem hiszem, hogy elvehetnek tőle. Ha ő lemond rólad, akkor valószínűleg vállalhat egy másik rokon, például nagyszülő. Szerintem nem lenne jó, hogy egy vadidegen családhoz kerülj. A legjobb lenne, ha megpróbálnál valahogy kijönni apukáddal. Valószínűleg neki sem könnyű a helyzet.
2016. dec. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tudom hogy apám milyen.. Nem fog megváltozni csak a rosszat látja bennem és ez nem lesz másként viszont a nagyszüleim elég betegek és félek őket is elvesztem akkor mi lesz velem ( apa közölte hogy lemond rólam szóval most mi lesz?
2016. dec. 19. 23:07
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Ez azért nem megy olyan egyszerűen, hogy lemond a gyerekéről. Max akkor ha valaki meg vállalja a gyámságodat, aki családtag. De egy betegeskedő nagyszülőre nem valószínű, hogy rábíznak. Max ha ver az apád... Bár ezt a kérdést a helyedben feltenném a politika, magyar törvények témakörben.
2016. dec. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Azt hiszem bemegyek a nagyszüleimmel a gyámhatósághoz és megkérdezzük mit lehet tenni.
2016. dec. 19. 23:15
 7/8 anonim ***** válasza:
16 évesen kervenyezheted a gyamhivatalban a lakóhely elhagyását. A befogadoval együtt kell bemenni, mész kornyezettanulmany a jelenlegi lakhelyeden és ott is, ahová menni szeretnél. Elbeszelgetes az apukaddal, a befogadoval, stb.
2016. dec. 20. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Sajnálom, hogy ilyen nehéz helyzetben vagy. De tanulj, mert ilyen fogalmazással te sem leszel több, mint az apád.
2016. dec. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!