Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet megbukok néhány tantárgy...

Lehet megbukok néhány tantárgyból félévkor és félek a szüleimtől!?

Figyelt kérdés

Most harmadikos vagyok. Hát úgynézki hogy lehet megnukok magyarból meg matekból.

Pedig szoktam sokat tanulin, de egyszerűen a magyar, matek nem megy.A magyar tanárral még 9. évbe végig vettük a nyelvtant és most kisérettségit irat velünk kb 25 perc alatt..... nagyon ideges lettem mert még írtam volna..e mellett kb 2 hónap mire kijavítja így nem tudom hogy hanyasra állok, mindig úgy szokta hogy félévelőtt kijavít mindent meg fogadó óra elött és így ugye javítani se nagyon lehet.

Ott van pl a Töri amit nagyon szeretek a tanár miatt 4-5ös vagyok belőle és azt elig tanulom.

Magyaron egész órán írunk és kb 15-20 oldalból írunk.Egyszerűen nem tudom megtanulni hiába olvasgatom.

A Matek meg pedig órán megy meg itthol is szoktam gyakorolni de dolgozatba nem igazán.

Apa azt mondta még ősszel hogy 3.7 felett legyen az átlagon akkor nem mehetek focizni (verseny szinten focizok és szerintem ez eléggé nagy kitolás lenne).

Úgy, hogy nagyon félek amúgy is apám szigorú.

Szerintetek hogy mondjam el vagy mit csináljak? :(



2016. dec. 21. 17:55
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
89%

Elmondom neked, MINDEN sz a r tanuló ezt a dumát nyomja, hogy a tanár így, a tanár úgy, ezt még nem vettük, ezt csak két órán vettük, a Jocikának is kettes lett, de én tanultam 8 órát csak nem marad meg, jaj én annyira igyekeztem, de a tanár utál, bla bla bla, BLA BLA BLA. Nem kell félremagyarázni, nem kell kifogásokat keresni, én is ezeket a marhaságokat próbáltam másokkal meg magammal elhitetni, mikor nem tanultam, de attól még nem igaz. Baromi érdekes, hogy 30 gyerekből 15 ötösöket kap és meg tudja írni a dolgozatokat, pont az a 15, akik otthon suli után leülnek házit írni és tanulni, a másik 15 pedig, aki este 10-kor áll neki a gyakorin pánikolni, hogy hogy játssza el a beteget másnap reggel, az a 15 pedig pont elszúrja a dogáját. MILYEN ÉRDEKES.

Félsz a szüleidtől? Helyes. De ne azért akarj jobb jegyeket, hogy ne kelljen a szüleid előtt bevallanod hogy hülye vagy, hanem azért, hogy később legyen belőled valami. Ha most tojsz a tanulásra és csak kifogásokat keresel, akkor később is csak ennyi leszel. Egy szakadt, buta, műveletlen gyári munkás, aki nem alkalmas semmilyen komolyabb melóra.

A te döntésed, rinyálhatsz itt tovább, kamuzhatsz, hogy márpedig te tanulsz, vagy pedig kikapcsolhatod a gépet, és leülhetsz TÉNYLEG tanulni. Te választasz.

2016. dec. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
82%

Képzeld el elolvastam ezt a részt is, de biztosan én vagyok a hülye ha nem értem hogy ezért miért kell megbukni belőle. Gondolom szólt előre, volt időd tanulni. Ha olyan hűdenehéz lenne a többiek is megbuktak volna.

Hogy kielégüljön a kis lelked és válaszoljak a kérdésedre: "Anya, apa, lehet hogy megbukok magyarból és matekból" így kell elmondani. De január első felében még javíthatsz, arra pedig az a válasz hogy TANULNI kell. Elnézést, hogy nem léleksimogató váladzt adtam és ezzel megsértettelek.

2016. dec. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem sértettél meg, de köszi a válaszokat és teljesen azon leszek hogy tanúljak még most a szünetba is! :)
2016. dec. 21. 19:08
 14/20 anonim ***** válasza:
97%

Nem hiszem, hogy tisztában vagy a laikus szó jelentésével...


Mondd el a szüleidnek. Dühösek lesznek? Igen. Megérdemled? Igen.

Viszont elküldhetnek matek tanárhoz, aki akár egy hármasra is felhúzhat, persze, ha figyelsz ott is.

A magyart nem olvasgatni kell. Mindenkinek más a tanuló stílusa, találd meg a tiedet. Kérd meg a szüleidet, hogy kérdezzenek ki.

A fociról annyit, hogy nem lenne kitolás. Ők elvárják tőled ezt az átlagot, ami teljesen megoldható, és te ennek feljében járhatsz edzeni. Valamit valamiért.

2016. dec. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
igen valamit valamiért, de inkább a gépet vegyék el mint a sportot
2016. dec. 21. 19:12
 16/20 anonim ***** válasza:
97%
Nem olvasgatni kell, hanem magolni.
2016. dec. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
91%

A laikus az egèsz mást jelent, de sebaj.

Mindenesetre csoda, hogy a tanár csak 5 hibát talált a dolgozatodban, én ennèl jóval többet látok most ebben a pár sorban.


Nem kell 20 oldalt megtanulni,vannak vázlatok, van a neten (pl youtube) videó is. Az olvasgatás nyilvánvalóan nem elég, be kell magolni ha nem akarsz megbukni.

2016. dec. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
95%

Nem olvasgatni kell az anyagot, hanem tudni. A tanulás és a tudás nem ugyan az. Nyelvtanból jogosan kaptál azt, amit, mert nagyon súlyos nyelvtani hibákért vagy jegylevonás, vagy dupla pontlevonás jár. Mondtad, hogy annyit tanultál. Volt eredménye, vagy csak ültem a könyv felett és néztél ki a fejedből. Engem is szúrt ki magának tanár, de akkor sem tudott megbuktatni, mert az feltűnő lett volna. Így csak a jegyeimet rontotta le mondvacsinált indokokkal. Ne hagyd magad, ha egy feladatot nem fogad el, mindig kérdezz rá mi a baj. Még tanulhatsz is belőle.


De azért nézz magadba, gondold végig, hogy biztos a tanárral van-e baj. A szüleidnek finoman vezesd fel a témát és alánlj kompromisszumot!

2016. dec. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Az a baj,hogyha a középiskolával nem tudsz megbírkózni,akkor mit fogsz kezdeni érettségi után(ha sikerül)?

Felsőoktatás gondolom kilőve, de legalább egy tanfolyamot vagy szakmát el kéne végezned suli után.És hát tanulni mindenhol kell,ahol 0 tudás nélkül adnak papírt,az annyit is ér.

Szóval próbáld kitalálni szerintem,hogy mit szeretnél suli után kezdeni magaddal.Hátha az adna egy kis motivációt,hogy szedd össze magad és tanulj.

A matek érettségi kb esélytelen,hogy sikerül,ha bukásra állsz.Legalább arra gyúrj rá,hogy az egyszerűbb feladatokat meg tudd oldani.Nem kell versenyszintű feladatokat oldani,de az alap dolgokat illene tudni.Rengeteg segédanyag,videó van a neten, de a tankönyvekben is szokott lenni szájbarágós leírás.Próbálgass gyakorolni,mert hamar eljön az érettségi,akkor meg leshetsz, mert ugyanúgy nem fogod tudni,mint most.

Magyar elméletnél meg próbáld a lényeget tanulni,hogy legalább egy kettes összejöjjön, ne bukj meg.

És ne az érdekeljen,hogy a szüleid mit reagálnak.Magad miatt tanulsz,gondolom nem akarsz közmunkás vagy gyári munkás lenni havi 50-70 ezerért.

2016. dec. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Én szívesen korrepetállak magyarból.:)
2017. jan. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!